Masticha skúsenosti

Masticha - skusenosti

Na tejto stránke si môžete prečítať reálne skúsenosti ľudí s chioskou mastichou, ktorá sa odporúča užívať pri rôznych žalúdočných problémoch, obvzlášť pri ťažkostiach s baktériou helikobakter pylori, s vysokým cholesterolom a vysokuým krvným tlakom. Reakcie užívateľov sme čerpali z anonymnej ankety,  kde účinky mastichy hodnotili jej užívatelia na základe vlastných skúsenosti po ukončení liečby. Za dobu existovania stránky sme od užívateľov, ktorí vyskúšali chioskú mastichu, zaznamenali v drvivej väčšine prípadov pochvalné reakcie.

Masticha Active

Miriam, 39 rokov, zákazníčka z Bratislavy, zdravotné problémy: helikobakter pylori, pálenie záhy, bolesť žalúdka:

“Odporúčam všetkým, mne aj otcovi pomohli.“

Juraj, 38 rokov: 

“Úplne na začiatku som mal problémy s pálením v žalúdka a horkú chuť v ústach. Postupne ako som si začal dávať Mastichu a jablčný ocot horká chuť začala miznúť ako prvá a postupne sa vytráca už aj pálenie v žalúdku. Na začiatku som ani nemal veľkú chuť do jedla, nakoľko som mal po jedle horkú chuť v ústach. Teraz keď sa mi chuť v ústach a pálenie v žalúdku upravilo mám už aj väčšiu chuť do jedla a aj viac zjem :-) Samozrejme som si upravil aj stravu jem 5-6 krát denne v menších množstvách hlavne veľa zeleniny, brokolicu, zemiaky, ryžu, ryby, kuracie mäso všetko len tak na prírodno udusené. Pred obedom a aj pred večerou si dávam jablčný ocot. Hlavne netreba byť v strese a veriť že sa vyliečite.”

Žena, 45 rokov: 

“Neopísateľné dlhodobé bolesti žalúdka, ktoré pretrvávali asi 5 mesiacov, kým som nezačala užívať Mastichu. Bolesti ma prenasledovali po každom jedle, obrovská ťažoba na žalúdku, dokonca už aj po napití čistej vody. V noci som sa budila na bolesť žalúdka, neustále ma navalovalo na zvracanie. Bola som aj na krvnom vyšetrení, sono brucha 2x. Všetky výsledky boli negatívne. Nakoniec ma dr. poslala aj na MR brucha, kde sa mi len potvrdilo blato na žlčníku. Gastro žalúdka som neabsolvovala lebo mam problém prehltnúť hadicu. Užívam lieky na ten žlčník spolu s Mastichou. Momentálne sa cítim dobre. Za čo ďakujem MASTICHE ;-)”

Veronika, 42 rokov, zákazníčka zo Zvolena, zdravotné problémy: helikobakter pylori, bolesti žalúdka:

“Zatiaľ zlepšenie, ešte nebol robený kontrolný test.”

Beatrica, 64 rokov, zákazníčka z Banskej Bystrice, zdravotné problémy: helikobakter pylori, bolesti a kŕče žalúdka:

“Pre veľké bolesti v brušnej dutine som bola často hospitalizovaná na redukciu helikobakter pylori  – časté podávanie antibiotík (som navyše som alergik na antibiotika a celiatička), liečba bola zdĺhavá a problémy sa opätovne vracali. Konečne prírodná a nekomplikovaná liečba so 100% účinkom navyše vhodná pre celiatikov! Žiadne bolesti, žiadny HP a žiadna záha. Kompletné odbúranie bolestí a kŕčov v brušnej dutine.”

Simona, 49 rokov:

“Po týždni užívania Masticha Active veľké zlepšenie, bolesti sa zmenšili, teraz už len sem tam… určite ju budem užívať minimálne 3 mesiace”

Erika, 34 rokov, zákazníčka z Michaloviec, zdravotné problémy: helikobakter pylori:

“Gastroenterológom mi bol potvrdený nález HP a nasadená liečba antibiotikami, ktorá nezabrala. Nechcela som opäť užívať antibiotká, tak som hľadala inú alternatívu na internete. Asi po 4 týždňoch počas užívania mastichy, som pociťovala zlepšenie stavu, po 6 týždňoch užívania som si urobila test na HP zo vzorky stolice a výsledok ma príjemne prekvapil – bol negatívny. :) Odporúčam vyskúšať túto liečbu každému, kto má problémy s HP, mne osobne liečba zabrala, z čoho sa veľmi teším, pretože som sa chcela vyhnúť kombinácii antibiotík, ktoré som ťažko znášala. Pevne dúfam, že sa problémy po čase nevrátia.”

Iveta, 51 rokov, zákazníčka z Košíc, zdravotné problémy: helikobakter pylori, žalúdočný vred:

“V auguste 2014 mi diagnostikovali aj vred na žalúdku, to bol dôvod, prečo som začala užívať mastichu. Po 5 mesiacoch užívania mastichy som si urobila opäť test zo stolice (test poslaný na mikrobiologické vyšetrenie), test bol negatívny (pred užívaním mastichy bol pozitívny). Zdravotný stav sa mi veľmi zlepšil, nepociťujem nadúvanie, ťažobu, neboľnosť od stravy. Cítim sa dobre.”

Jaroslav, 37 rokov:

“Hneď ako som dostal mastichu do rúk, začal som ju užívať. Užíval som podľa návodu. Po pár dňoch nastalo zlepšenie a ustupovala bolesť žalúdka. Nafukovanie a ťažoba sú tiež v poriadku. Mastichu užívam aj naďalej a verím, že mi úplne pomôže.”

Jana, 61 rokov, zákazníčka z Kysúc, zdravotné problémy: helikobakter pylori, bolesti žalúdka, problémy s trávením:

“Kapsuly s probiotikom som užívala po antibiotickej liečbe helikobakera a zistili mi aj adenóm žalúdka. Pri kontrole asi po dvoch mesiacoch mi lekárka povedala, že to ani nie je žalúdok, ktorý videla predtým. Som presvedčená, že masticha mi zlepšila i stav adenómu, ktorý sa takmer stratil. Nastalo veľké zlepšenie môjho stavu. Som s mastichou veľmi spokojná a ak by som mala ešte nejaké problémy v tomto smere, určite sa k nej vrátim.”

Anonym, 29 rokov, helikobakter pylori, zlé trávenie, nevoľnosť:

“Mám problémy s črevami a žalúdkom a forma kapsule s probiotikami mi prišli ako vhodná voľba po dobratí antibiotík. Nie som si istá, či helikobaktera zabili antibiotiká alebo až masticha, moje ťažkosti trvali niekoľko mesiacov a aj teraz nie som úplne ok, mala som ale veľkú dôveru v mastichu, snáď mi pomohla ona, ale neviem to s určitosťou potvrdiť.”

Denisa, 34 rokov, zákazníčka z Dolného Kubína, dlhoročné tráviace problémy a cysta:

“Mastichu hodnotím veľmi dobre, pomohla a určite sa k nej ešte vrátim. Masticha mi pomohla na trávenie a dokonca i na cystu, ktorú som mala dlho a popri užívaní sa mi vytratila. :)”

Dana, 29 rokov, zákazníčka z Bratislavy, zdravotné problémy: helikobakter pylori, bolesti brucha, nafukovanie:

“Som po liečbe antibiotikami, no nemala som na výber. Po antibiotikách 2 týždne pauza a začala som s mastichou. Bolesti prestali, cítim sa oveľa lepšie.”

Miriam, 43 rokov, zákazníčka z Ružomberka, zdravotné problémy: helikobakter pylori:

“Predtým som absolvovala klasickú liečbu antibiotikami. Liečba bola úspešná, ale po čase sa problémy vrátili. Teraz som spokojná.”

Monika, 46 rokov, zákazníčka zo Žiliny, zdravotné problémy: helikobakter pylori, pálenie záhy, zlé trávenie, hnačky:

“Antibiotiká mi nezabrali, ešte mi zhoršili celkový stav. Masticha mi pomohla, užívam ju ďalej. Nastalo výrazné zlepšenie, vred je zahojený, výsledky na HP ešte čakám.”

Anonym, 59 rokov, zdravotné problémy: helikobakter pylori, ťažký žalúdok, žalúdočné tlaky, grganie, nafukovanie:

“K Chioskej mastiche som dostala tester a po dva a pol mesiaci som zistila, že je negatívny.”

Janko, 41 rokov, helikobakter pylori, slabé trávenie:

“Podstatné zlepšenie.”

Miriam, 40 rokov, zákazníčka zo Žiiny, zdravotné problémy: helikobakter pylori, pálenie záhy, bolesti brucha:

“Veľká spokojnosť. Vrelo odporúčam.”

Anonym, 39 rokov, kŕče, nevoľnosť, nechutenstvo:

“Nastalo zlepšenie, ale nakoniec nutnosť brať antibiotiká.”

Anonym, 37 rokov, helikobakter pylori, časté hnačky:

“Zlepšenie trávenia.”

Anonym, 58 rokov, helikobakter pylori, reflux, ochorenie pažeráka:

“O Chioskej mastiche som sa dozvedel od ošetrujúceho gastroentrológa a z internetu. Žiadne vedľajšie účinky počas užívania mastichy som nepociťoval, po začatí jej užívania prišlo zlepšenie trávenia. Chcem len odporučiť, aby ľudia nepodceňovali žiadne nepríjemné prejavy svojho organizmu (čkanie, reflux, dlhotrvajúci kašel atď.), a čím skôr vyhľadali odbornú lekársku pomoc na určenie diagnózy.”

Milan, 61 rokov, žalúdočné problémy, bolesti a pálenie žalúdka a čriev:

“Myslím si, že som sa zbavil všetkých problémov k mojej plnej spokojnosti.”

Patrik, 24 rokov, mdlo:

“Lepšie trávenie.”

Nina, 20 rokov, bolesti žalúdka, žalúdočné tlaky, pálenie záhy, nepríjemná chuť v ústach:

“Áno, nastalo zlepšenie. Odstránilo to moje ťažkosti.”

Anonym, 40 rokov, helikobakter pylori, pálenie záhy, nadúvanie:

“Odporúčam.”

Jaro, 42 rokov, helikobakter pylori, kyselina, kašel, zahlienenie:

“Ťažkosti vo väčšej miere ustúpili.”

Anonym, 43 rokov, ťažkosti s trávením, preplnený žalúdok:

“Zhruba po 2 dňoch, odkedy som začal užívať mastichu som prestal mať tráviace problémy. Zatiaľ je to v pohode, s užívaním mastichy pokračujem ďalej.”

Rado, 42 rokov, helikobakter pylori, pálenie záhy:

“Absolútne super. Po absolvovaní liečby s negatívnym testom som emailom dal vedieť viacerým známym. Bol som prekvapený, koľkí majú takýto alebo podobný problém.”

Anonym, 57 rokov, helikobakter pylori, bolesti žalúdka:

“Mastichu hodnotím pozitívne. HP sa v teste nepotvrdil.”

Kamila, 48 rokov, helikobakter pylori:

“Gastroskopiu som si vyžiadala preventívne, neliečim sa na žiadne ochorenie. Zistili helikobaktera. Môj lekár vedel, že sa budem liečiť mastichou, odmietla som antibiotiká. Súhlasil. Po mastiche nemám helikobaktera.”

Blanka, 62 rokov, helikobakter pylori:

“Účinky Chioskej mastichy hodnotím tak na 50%.”

Dávid, 20 rokov, helikobakter pylori, bolesť žalúdka, nechuť do jedla:

“Pred mastichou som užíval antibiotiká, ktoré mi nezabrali. Účinky hodnotím veľmi pozitívne. Som maximálne spokojný.”

Milan, 48 rokov, helikobakter pylori, pálenie záhy, bolesti brucha, riedka stolica:

“Pocitovo cítim zlepšenie, ale testy na helikobaktera ma ešte len čakajú. Z vlastnej skúsenosti by som chcel mastichu odporučiť každému, kto má zdravotné problémy s pálením záhy, helikobakterom a pod. Netrvdím, že pomôže každému, ale ja som spokojný a je mi oveľa lepšie.”

Miriam, 44 rokov, helikobakter pylori, hnačka:

“Pokým som brala mastichu, cítila som sa výborne, ale asi som prerušila skoro liečbu, tak som sa dala na novú kúru.”

Emília, 45 rokov, helikobakter pylori, pálenie záhy, bolesti žalúdka, nadúvanie, nutkanie zvracať:

“Masticha mi veľmi pomohla a úplne mi odstránila môj problém za tie 3 mesiace pravidelného užívania.”

Viac informácií o účinkoch mastichy active nájdete na stránke – Masticha Active

Masticha Original

Mirec, 38 rokov, helikobakter pylori, červené flaky na tvári, únava:

“Mastichu môžem len odporučiť. Človek nedostáva žiadne chemikálie do tela ako v prípade antibiotík, ktoré údajne likvidujú helicobaktera. Červené fľaky z tváre sa postupne začali strácať, dnes ich v podstate nemám.”

Anonym, 53 rokov, helikobakter pylori:

“Po dvoch týždňoch úľava, uvidíme po čase, budem ešte objednávať.”

Tatiana, 19 rokov:

“Po začatí užívania mi po čase príznaky ustupovali a zlepšil sa aj môj stav”

Anonym, 59 rokov, helikobakter pylori:

“Doporučujem mastichu užívať pravidelne a dlhšie. Až vtedy nastane zlepšenie. Antibiotiká mi nezabrali zničili mi sliznicu a problém zostal. Ak niekto má práve ten problém čo som mala ja (Helikobakter) doporučujem si upraviť jednak stravu a užívať dlhodobo práve mastichu aj cesnak vo forme tabliet nie surový.”

Milan, 63 rokov, pálenie záhy:

“Neviem posúdiť, pálenie záhy pretrváva.”

Anonym, 59 rokov, helikobakter pylori, vyrážky:

“Verím, že mi to pomôže a celkom sa mi vytratí helikobakter, dávam si veľký pozor,aby som nezjedla nič kyslé a majonézové lebo vtedy sa mi to najviac prejavuje. Zatiaľ sa mi vyliečil osyp okolo nosa.”

Anonym, 35 rokov, bolesti, nafukovanie, plnosť žalúdka:

“Cítim zlepšenie po užívaní mastichy.”

Hana, 29 rokov, helikobakter pylori:

“Som úplne vyliečená, kontrolné testy zo stolice ukázali po užívaní kapsúl negatívny výskyt HP v mojom tele.”

Anonym, 61 rokov, helikobakter pylori:

“Na otázku o zlepšení budem môcť odpovedať až po troch mesiacoch užívania a absolvovaní gastroskopie.”

Stanislav, 60 rokov, helikobakter pylori:

“Som rád, že som nemusel vysedávať u lekára a otestoval som sa sám, nemusel som brať antibiotiká.”

Anna, 47 rokov, helikobakter pylori, bolesť žalúdka, nevoľnosť, nafukovanie:

“Úplné vyliečenie asi nie, ale po mesačnom užívaní nastáva veľká úľava na dlhšiu dobu.”

Mária, 68 rokov, helikobakter pylori, pálenie záhy:

“V stupnici od 1 až 10 (najvyššie hodnotenie) hodnotím 10. Baktéria helikobakter pylori sa už viac nezopakovala.”

Anonym, 47 rokov, helikobakter pylori, zlé trávenie, grganie, ťažoba žalúdka:

“Počas užívania chioskej mastichy som sa cítila výborne, žalúdočný diskomfort ustúpil,ale po čase sa mi ťažkosti znova vrátili. Minulý týždeň som absolvovala
kontrolný  dychový test na helikobakter pylori – a je opäť pozitívny,takže žiaľ sa ho nepodarilo zlikvidovať ani chioskou mastichou.”

Alexander, 58 rokov, helikobakter pylori:

“Kedže som chcel byť čím skôr preliečený, začal som s užívaním Mastichy. Samozrejme bral som najskôr antibiotiká a probiotiká, až potom Mastichu. Vždy ak niečo zlé postihne človeka, mal by si pomôcť aj prírodným spôsobom.”

Anonym, 54 rokov, helikobakter pylori, pálenie záhy, kožné problémy:

“Po dvoch krabiciach príznaky pominuli a test dokázal, že už nemám HP.”

Anonym, 40 rokov, helikobakter pylori bolesti žalúdka:

“Problémy ustúpili.”

Zuzana, 35 rokov, helikobakter pylori, kŕče žalúdka, zlé trávenie:

“O mastiche som sa dozvedela pátraním po internete, kedže v rodine sa opakovane vyskytol helikobakter pylori, a bola snaha vyskúšať najprv niečo šetrnejšie. Určite nastalo zlepšenie, odstránenie problémov s trávením a kŕče, pár kíl išlo dole, ale čiastočne k tomu prispelo aj vylúčenie mliečnych výrobkov zo stravy, kedže bola zistená aj intolerancia.”

Slávka, 39 rokov, helikobakter pylori, bolesť žalúdka:

“Masticha mi pomohla zbaviť sa helikobaktera na teraz, ale viem, že pri mojej práci sa mi časom vráti.”

Mária, 22 rokov, helikobakter pylori:

“Po antibiotikách mi bývalo naďalej zle, preto som sa rozhodla pre mastichu. Nastalo zlepšenie, po jedle mi nebýva tak ťažko, aj keď sa vyvarujem nezdravej strave, zatiaľ ju užívam približne 2 týždne, no som spokojná.”

Anonym, 50 rokov, helikobakter pylori, vyrážky na tvári:

“Nález na helikobaktera bol po dobratí mastichy negatívny.”

Anonym, 69 rokov, helikobakter pylori:

“Masticha zapôsobila výborne, bolesti ustúpili.”

Darinka, 56 rokov, pálenie záhy, žalúdočné vredy:

“Zlepšenie nastalo, vyliečenie nie.”

Anonym, 39 rokov, helikobakter pylori:

“Vyliečila som sa.”

Anonym, 37 rokov, zlý dych, akné na tvári:

“Nastalo úplné vyliečenie.”

Mária, 56 rokov, helikobakter pylori, nadúvanie, pocit plnosti, pálenie záhy:

“Cítim výrazné zlepšenie, ústup ťažkostí, návrat chuti do jedla, vyliečenie z helikobaktera pylori.”

Anonym, 40 rokov, helikobakter pylori, ranné zvracanie:

“Mastichu hodnotím veľmi kladne, nakoľko v nemocnici mi nevedeli pomôcť. Ani gastroenterológ mi nemohol predpísať žiadne antibiotiká, pretože skoro po ich doužívaní sa mi komplikácie nanovo vrátili, tak som siahol po tejto prírodnej liečbe. Behom 2-3 dní mi problémy viditeľne ustúpili.”

Anonym, neudal vek, helikobakter pylori, ťažoba žalúdka:

“Nastalo zlepšenie.”

Inka, 43 rokov, helikobakter pylori, bolesti žalúdka:

“Mala som pozitívny výsledok na helikobakter pylori. Vyskúšala som aj odporučenú liečbu na základe gastroenterológa, aj diétu na odkyslenie organizmu + mastichu. Chcela som skúsiť aj niečo iné okrem antibiotík, tak som sa rozhodla objednať si mastichu a neviem, či mi pomohla ako taká alebo aj psychika, ale bolesti ustúpili. Ale niečo na tej liečbe mastichou určite bolo, lebo po týždni som cítila zlepšenie. Po mesačnej kúre som mala vykonaný test na helikobakter pylori a bol v poriadku.”

Zdenka, 45 rokov, helikobakter pylori, pálenie záhy:

“Už rok neberiem žiadne lieky na žalúdok a opätovné testy sú negatívne. Masticha mi pomohla, odporúčam všetkým známym.”

Anonym, 58 rokov, helikobakter pylori:

“Zlepšila sa stolica a nebolí ma žalúdok.”

Dana, 48 rokov, nepríjemné pocity v žalúdku:

“Keďže tieto zdravotné problémy mal partner a odmietal navštíviť lekára, už som sa nemohla pozerať na to ako trpí, hľadala som na internete… a našla som :) Dokonca sa mu vyčistila pleť (popraskané žilky na tvári). Bola som zúfalá, keď som ho videla ako trpí a ešte viac si ničí žalúdok Ibalginmi, ktoré síce utíšili bolesť, ale problém neriešili. Keďže lekára rezolútne odmietal, hľadala som spôsob, ako mu pomôcť, bola to náhoda (alebo osud?) že som našla mastichu a objednala som ju. Samozrejme, že spolu užívaním mastichy sme upravili aj jedálny lístok (vylúčiť alkohol, mastné, vyprážané, celkovo mäso, zo začiatku aj strukoviny, no cigarety si ponechal). Teraz sa už opäť stravuje normálne, bolesti sa neobjavili, dúfam, že natrvalo. Ďakujem za mastichu. Momentálne používam aj zubnú pastu s mastichou a som veľmi spokojná.”

Anonym, 50 rokov, helikobakter pylori:

“Zlepšenie nenastalo.”

Anonym, 60 rokov, helikobakter pylori, bolesti žalúdka, pálenie záhy, nechutenstvo, nafukovanie:

“Po mesiaci užívania mi robili testy, ale niečo sa znehodnotilo, tak neboli výsledky. Ale po troch mesiacoch boli výsledky v poriadku. Aj napriek tomu, že to bolo jediné, čo som užívala, žiadne antibiotiká, ani inú liečbu, čo lekárku zarazilo, že to snáď ani nemôže byť pravda.
Je to skvelá vec. Ľudia by sa nemali dať zastrašiť lekárom, že takýmto spôsobom sa nedá vyliečiť. Je to perfektný a neškodný prostriedok na vyliečenie, čomu som tiež neverila na 100%, ale po mojom vyliečení by som mastichu odporučila každému človeku.”

Monika, 27 rokov, helikobakter pylori, únava, nechutenstvo, bolesti žalúdka:

“Účinky Chioskej mastichy hodnotím pozitívne.”

Anonym, 32 rokov, helikobakter pylori, nevoľnosť, bolesť žalúdka:

“O mastiche som sa dozvedela z fóra na stránke zdravie.sk, veľa ľuďom to pomohlo. Zlepšenie nastalo po 1 týždni.”

Viac informácií o účinkoch mastichy originál nájdete na stránke – Masticha Originál

Mastichový prášok

Martina, 38 rokov, helikobakter pylori:

“Keď mi bol zistený helikobakter pylori, lekárka mi predpísala trojkombináciu antibiotík. Všeobecne však antibiotiká zle znášam a po prečítaní príbalových letákov som sa rozhodla, že ich užívať nebudem, nakoľko mali veľmi veľa negatívnych vedľajších účinkov. Tak som začala študovať a začala som užívať spomínaný Betavital, jesť každý deň surovú brokolicu, ktorá je podľa výskumov tiež veľmi účinná v boji protik helikobakter pylori a následne mastichu. Potom som absolvovala dychový test a helikobakter pylori už nebol. Následne ešte jednu kontrolu, helikobakter pylori bol stále negatívny. takže ide to aj bez liekov.”

Vladimír, 57 rokov, gastritída:

“Mám 8 ročné trvalé problémy so zažívacím ústrojenstvom, najmä nafúknutý žalúdok alebo brucho, bolesti najmä po jedle. Nič mi nepomáhalo, všeličo som vyskúšal. Mastichu by som odporúčal, aj keď v mojom prípade jednoznačne nemôžem potvrdiť 100 percentný účinok. Ale ako podporná liečba môže byť.”

Daniela, 58 rokov, helikobakter pylori:

“Veľmi sa mi produkt páči, pretože je prírodný! Prestal ma úplne bolieť žalúdok a to je super!! Chcem si dať urobiť znovu testy na prítomnosť HP. Produkt užíva aj môj syn, odporučila som mu ho ja, ma taktiež HP. Tento produkt si vysoko cením, nakoľko nemal na mňa žiadne vedľajšie účinky a pomohol mi, nemám už žiadne bolesti žalúdka! Je super! Ďakujem Vám touto cestou aj za darček – žuvačky z mastichy,  pribalený k mastiche!”

Soňa, 42 rokov, helikobakter pylori:

“Nastalo zlepšenie  a kvôli tomu som to odporučila aj mojej mamke.”

Anonym, 49 rokov, helikobakter pylori:

“Prvá dávka antibiotík nezabrala, kŕče, bolesti, chudnutie – potom chioská mastica – nezabrala – dychové testy – znovu HP – 2 krat liečené antibioticky.”

Kvetka, 82 rokov, helikobakter pylori:

“Mama mala vyše roka veľké bolesti žalúdka, nechutenstvo atď. v dosledku čoho schudla v priebehu 1/2 roka takmer 10 kg. Neviem, či práve masticha pomohla mojej mame, ale bola som veľmi milo prekvapená, keď doktorka pri gastroent. vyšetrení žalúdka skonštatovala, že vredy sa tak zhojili, že ani nevie nájsť,kde sa nachádzali. Taktiež som očakávala pozitivny výsledok z histologie. Boli sme preto veľmi prekvapení negatívnym výsledkom histológie. V súčasnosti sa mama cíti veľmi dobre, nemá žiadne bolesti, chutí jej jesť a za dva mesiace pribrala 4 kg. Vo februári 2015 bola mama znova na gastroenterologickom vyšetrení, pričom po vredoch nebolo ani stopy. Výsledky z histologie negatívne a  žiadna prítomnost helicobakt.”

Oľga, 36 rokov, žalúdočné problémy:

“Neviem to posúdiť,pretože dcéra máva tie žalúdočné potiaže aj naďalej.”

Anonym, 63 rokov, helikobakter pylori:

“Zatiaľ problémy nie sú, ale cca io týždeň idem na kontrolu na gastro.”

Janek, 57 rokov, helikobakter pylori, žalúdočný vred, bolesti a pálenie žalúdka:

“Nepríjemné pocity a bolesti v žalúdku sú preč. Určite si ju ešte objednám, len teraz to žiaľ z finančného hľadiska nejde.”

Anonym, 40 rokov, bolesti žalúdka, zlé trávenie, hnačka:

“Helicobaktera určite vyliečila, ak tam bol. Lenže bolesti neustupovali a našli mi v žalúdku a tenkom čreve nejakého jednobunkového parazita. Na toho je masticha prikrátka.”

Štefánia, 63 rokov, zvýšená žalúdočná kyselina:

“No je to super prírodný liek a už som doporučila veľa známym aj v rodine a hlavne, nie je to chémia.”

Anonym, 30 rokov, helikobakter pylori:

“Po dobratí som bola na gastro: na gastro vyšetrení mi HP nebol potvrdený, v následnom teste zo stolice však ANO :-(“

Anonym, 37 rokov, helikobakter pylori, nadúvanie, bolesti žalúdka, častá stolica:

“Nastalo výrazné zlepšenie. Kontrolné vyšetrenie na helicobactera ma ešte len čaká, taktiež kolonoskopia.”

Anonym, 38 rokov, helikobakter pylori:

“Za ten čas, čo užívam prášok badám výrazné zlepšenie, ktoré som ale musela samozrejme podporiť aj správnou životosprávou.”

Anonym, 58 rokov, helikobakter pylori, bolesti žalúdka, pálenie záhy:

“Beriem to iba 5 týždňov, ale už sa cítim oveľa lepšie. Žalúdok ma nebolieva, ako predtým ma bolel po každom jedle.”

Anna, 87 rokov, helikobakter pylori, nadúvanie, horúčava v žalúdku:

“Nastalo zlepšenie. Zmizla horúčava v žalúdku.”

Sam, 30 rokov, žalúdočné problémy, kŕče a bolesti žalúdka:

“Pocítil som ustúpenie problémov. Zrejme skúsim tabletovú formu, asi bude praktickejšia. Chcelo by to zmeniť životný štýl (stravovanie), aby to malo dlhodobý účinok.”

Anonym, 24 rokov, helikobakter pylori kŕče žalúdka:

“Nastalo zlepšenie. Bolesť ustúpila.”

Stanislav, 38 rokov, helikobakter pylori, nadúvanie:

“Nastalo zlepšenie.”

Martin, 38 rokov, problém s pažerákom:

“Ja som v podstate zašiel za doktorom kvôli problémom s prehĺtaním, ten mi zistil pri vyšetrení gastroskopiou, že mám helikobaktera a predpísal mi silné antibiotiká.Tie som nebral a dostal som sa ku mastiche, avšak po dobratí mastichy nie som ochotný  dať si urobiť znova vyšetrenie gastroskopiou, považujem to za stredoveký zákrok. Takže, ako idem pokračovať ďalej, tak to neviem, nemám problémy žalúdočné a na pažerák si musím dávať pozor, nesmiem piť nič studené,ale to zvládnem:)”

Štefan, 70 rokov, helikobakter pylori:

“Problémy nepociťujem, ale výsledok  sa dozviem až po kontrolnom vyšetrení v decembri 2015.”

Mária, 59 rokov, helikobakter pylori, zvracanie, bolesti a kŕče žalúdka:

“To je moje prvé užívanie a pomáha a veľmi,odporúčam každému ja som už tie bolesti nevedela vydržať a už ich nemám  v prvý deň užívania mi prestali. Odporúčam každému, kto má helikobakter pylori.”

Albert, 63 rokov, bolesti, ťažoba a plnosť žalúdka:

“S prípravkom som veľmi spokojný, nakoľko predtým som niekoľko týždňov aplikoval rôzne ľudové recepty, teraz som v pohode.”

Anonym, 28 rokov, helikobakter pylori, bolesť a dráždenie žalúdka:

“Veľmi mi to pomohlo, rovnako aj mojej mame na kyselinu.”

Zuzana, 50 rokov, helikobakter pylori, bolesti žalúdka:

“Žiaľ, nemôžem hodnotiť, nakoniec sa ukázalo, že diagnóza nebola správne stanovená.”

Anonym 62 rokov, zlé trávenie, ťažoba a bolesť žalúdka:

“Nepostrehla som zlepšenie, ale nie je to chyba prášku, skôr prvotný dôvod – rakovina plúc. Je možné, že zasiahla aj žalúdok.”

Jana, 55 rokov, bolesti žalúdka:

“Bolo mi dlhšie akosi divno, brucho, žalúdok… akoby ma stále bolelo brucho, aj po najedení som mala pocit hladu… necítila som sa dobre… neviem o čo išlo, keď nemusím k lekárovi, nejdem, najprv hľadám alternatívne spôsoby pomoci. Natrafila som na mastichu.. a super… po doužívaní som si pre istotu kupila ďaľšiu, keby čosi…nech mám po ruke… ĎAKUJEM”

Anonym, neudal vek, helikobakter pylori, bolesti žalúdka:

“Zlepšenie poprípade úplné vyliečenie podľa vyjadrenia lekára nastalo, aj sa tak cítim.”

Ján, 60 rokov, žalúdočná kyselina, pálenie záhy:

“Cítim sa lepšie, stále to ešte beriem.”

Anonym, 40 rokov, helikobakter pylori, nadúvanie, kŕče žalúdka:

“Veľmi dobré, ústup ťažkostí.”

Zuzana, 45 rokov, helikobakter pylori, bolesť brucha:

“Ja som si kúpila mastichu len preto, lebo som už nevedela ako ďalej. Lekár na gastre mi povedal, že liečenie helikobaktera je zbytočné vyhadzovanie peňazí. Keďže helikobaktera som mala potvrdeného myslela som si že všetky problémy, ktoré som mala mi spôsoboval práve helikobakter. Tak som užívala mastichu 2 mesiace. No, cítila som sa trochu stabilizovane, ale po čase som sa cítila zasa horšie a horšie. Až v Bratislave som si zaplatila gastrovyšetrenie a kolonoskopiu a lekár mi povedal, že absolútne nesmiem piť mlieko a ani žiadne mliečne výrobky. Môj problém možno nebol až tak v helikobakterovi, ale v intolerancii mlieka, čo som vôbec nevedela, a ani by som nikdy nepovedala, že mlieko mi robí nejaký problém. Myslím, že masticha je určite dobrá vec ako doplnok, ale v prvom rade treba odborné lekárske vyšetrenie, či problémy nespočívajú aj v niečom inom.”

Anonym, 63 rokov, častá žalúdočná kyselina:

“Mala som trochu problém s chuťou prášku, ktorú som pociťovala aj dobrú hodinu po užití.”

Anonym, 50 rokov, helikobakter pylori, plynatosť, črevné problémy, nechutenstvo:

“Vyliečila som sa.”

Ria, 40 rokov, helikobakter pylori, bolesti žalúdka, dyspepsia:

“Vynikajúce účinky a vymiznutie ťažkostí.”

Viac informácií o účinkoch mastichového prášku nájdete na stránke – Mastichový prášok

Mastichový prášok + Masticha Active

Monika, 34 rokov, helikobakter pylori, pálenie záhy, tlaky a bolesti žalúdka:

“V prípade, že liečba antibiotikami nezaberá, resp. ich užívanie je pre žalúdok, ktorý je HP už aj tak dosť zaťažený a narušený, je masticha v kombinácii s probiotikami a roztokom aloe vera, určite dobrá voľba. Zmena stravovacích návykov, kombináciou s aloe vera a práškom mastichy nastalo zlepšenie a zmiernenie príznakov asi o 50%.”

Katarína, 36 rokov, zákazníčka z Trnavy, zdravotné problémy: helikobakter pylori, zlé trávenie, nafukovanie:

“Určite odporúčam každému nech vyskúša a aj preventívne sa vracať k užívaniu aspoň raz do roka, masticha je úžasný dar. Ja som si antibiotikami len narušila v organizme všetko, čo sa dalo a to som sa im silno bránila. Popri tom som bola na diéte, bez mäsa, mliečnych výrobkov, piekla som si bezvkáskový chleba, zelenina hlavne zelená, cesnak, pór, chilli papričky, čisté bylinkové čaje, veľa čistej odštavenej vody, žiadne sladkosti, v ovocí je dosť fruktózy a hlavne viera a pokoj v duši. ♥
Výsledky boli výborné, cca po mesiaci ako som doužívala mastichu som šla na kontrolné testy po 2 krát a HP bol negatívny, čo po 7 dňovej liečbe na antibiotikách pri kontrole bol stále pozitívny.”

Aneta, 44 rokov, bolesti a kŕče žalúdka:

“Napriek tomu, že mi helikobakter pylori nebol zistený, mi kapsuly aj prášky pomohli, hneď po užití prvej dávky som pociťovala úľavu od bolesti, preto som ich užívala aj naďalej, nakoniec mi zistili intoleranciu múky a mlieka.”

Eva, 58 rokov, helikobakter pylori, tráviace problémy:

“Neviem, či som úplne vyliečená, ale keď užívam 2x denne, tak nemám ťažkosti.”

Viac informácií o účinkoch mastichy nájdete na stránkach – Mastichový prášok a Masticha Active

Mastichová pasta

Renáta:

“Dobrý deň, mám paradentózu a snažím sa o jej ústup prostredníctvom tejto zubnej pasty. Zlepšenie som pocítila.”

Anonym, 32 rokov, citlivé zuby, paradentóza, kazy:

“Hodnotenie mastichovej zubnej pasty je úplne skvelé, inú zubnú pastu už nebudem používať, akurát tá sviežosť dychu pri paste, ani žuvačkách nie je v podstate žiadna.”

Viac informácií o účinkoch mastichovej pasty nájdete na stránke – Mastichová zubná pasta

Masticha Vena

František:

“Super prirodná medicína”

0