Ako správne dávkovať mastichový prášok

15. októbra 2015 Pavol Bojda Liečba mastichou, Zaujímavosti

Pripravili sme pre vás návod, ako dávkovať produkt Mastichový prášok pri jednotlivých ochoreniach. Pre presnejšie dávkovanie a širšie účinky odporúčame vyskúšať aj našu novinku – Masticha Active, ktorá obsahuje okrem chioskej mastichy aj ďalšie aktívne látky. Pálenie záhy Pri problémoch s pálením záhy sa odporúča užiť čajovú lyžičku Chioskej mastichy. Úľava, v prípade, že ide […]

Mastichový prášok

Pripravili sme pre vás návod, ako dávkovať produkt Mastichový prášok pri jednotlivých ochoreniach.

Pre presnejšie dávkovanie a širšie účinky odporúčame vyskúšať aj našu novinku – Masticha Active, ktorá obsahuje okrem chioskej mastichy aj ďalšie aktívne látky.

Mastichový prášok

Pálenie záhy

Pri problémoch s pálením záhy sa odporúča užiť čajovú lyžičku Chioskej mastichy. Úľava, v prípade, že ide o prekyslenie, prichádza 15-20min. po užití prášku. Ak sa do 20min. nedostaví výsledok, može užiť ešte jednu čajovú lyžičku mastichy.

Pri problémoch s pálením záhy odporúčame užívať aj vlákninu Natura Biotika. Lyžičku tejto rozpustnej vlákniny rozmiešajte v 2dcl vody, nechajte 5minút postáť a vypite. Tento návod na odstránenie pálenia záhy pomáha nielen pri akútnom pálení záhy, ale aj ako dlhodobá terapia.

Žalúdočné vredy

Klinicky testované dávkovanie pri žalúdočnom vrede je pol čajovej lyžičky mastichového prášku 3x denne po dobu štyroch týždňov. Testovaný bol aj vred dvanástnika pričom dobré výsledky boli dosiahnuté už pri dávkovaní pol čajovej lyžičky 3x denne po dobu 2 – 4 týždňov.

Pri oboch spôsoboch dávkovania budete potrebovať dve balenia Chioskej mastichy v prášku.

Infekcia Helikobakter pylori

S Helikobakterom pylori sa pasujú konvenčná medicína i prírodná liečba so striedavým úspechom pri jeho likvidovaní. Klinické štúdie potvrdili, že Chioská masticha si s mnohými kmeňmi helikobaktera dokáže úspešne poradiť. Pre dosiahnutie čo najlepšieho výsledku je potrebné dodržať niekoľko zásad:

  1. Dôsledne užívať mastichu 20 – 30 minút pred jedlom
  2. Dodržiavať správny postup užívania: 3x denne pol čajovej lyžičky po dobu dvoch mesiacov.
  3. Dodržiavať správnu životosprávu a kombinovať mastichu s ďalšími prírodnými prostriedkami. Užívatelia mastichy popisujú skvelé výsledky najmä pri jej kombinácii s brokolicou a probiotickou kvasinkou Saccharomyces boulardii.

Na kompletnú kúru pri infekcii Helikobakterom pylori budete potrebovať tri balenia Chioskej mastichy v prášku.