Ako vyzerá helikobakter pylori?

13. februára 2021 Diana Bahorcová Helikobakter pylori, Otázky a odpovede

Baktéria helikobakter patrí medzi baktérie, ktoré sa usádzajú v žalúdku. Môže byť strojcom mnohých tráviacich ťažkostí, dysfunkcií, ale aj vážnych ochorení v trávení.

“Helikobakter je nesporulujúca, gramm-negatívna palička s charakteristickou spiriliformnou periodickosťou bunkovej steny. Je 2,5 – 5 μm dlhá a 0,5 – 1,0 μm široká. Na jej jednom konci sa nachádza 3 – 6 (30 μm) bičíkov, pomocou ktorých sa pohybuje.” (zdroj: wikipedia)

h.pylori
Helikobakter pylori v žalúdku

Baktéria sa prichytáva na steny žalúdka a postupne ničí ochranný obal, ktorý chráni žalúdočnú sliznicu pred pôsobením agresívnej žalúdočnej kyseliny. Práve toto priame pôsobenie kyseliny na stenu žalúdka je dôvodom vzniku zápalov a žalúdočných vredov. Pri liečbe helikobaktera je potrebné okrem jeho eradikácie zamerať sa aj na ochranu slizníc žalúdka, ich zahojenie a ukončenie zápalových procesov.

Helikobakter pylori sa zo žalúdka odstráni postupne. Pozrite si krátke video, v ktorom je ukázané ako pôsobí špeciálny kmeň Lactobacillus reuteri DSM17648 na odstránenie helikobaktera zo žalúdka.

Túto látku sme kvôli jej silným účinkom na odstraňovanie helikobaktera zo žalúdka použili aj ako súčasť obohateného produktu Masticha Active.

Pylopass s obsahom kmeňa Lactobacillus reuteri DSM 17648 odstraňuje helikobakter zo žalúdka

Máte podozrenie na helikobakter? Otestujte sa

Ak si vyberiete kúru na úpravu trávenia s obsahom chioskej mastichy – test na HP dostanete ako darček.