Akú zvoliť dĺžku užívania mastichy

2. mája 2017 Pavol Bojda Liečba mastichou, Zaujímavosti

Internetový obchod MastichaTerapia poskytuje celý rad produktov z mastichy, pričom dĺžka ich užívania je rôzna.

Mastichová kúra

V záujme vyššieho prehľadu a jasnejšieho zorientovania sa vám prinášame článok o dávkovaní jednotlivých produktov z mastichy a ich dĺžke užívania – dĺžka užívania je rozdelené podľa ochorení.

Krátky pomocník užívania najčastejších produktov z mastichy

Chioskú mastichu užívajte na lačný žalúdok (20 minút pred jedlom, alebo 2 hodiny po jedle). Mastichové kapsuly sú určené na vnútorné použitie – treba ich zapiť čistou vodou, alebo čajom. Pre zvýšenie účinku odporúčame mastichu zapiť pohárom čistej vody, do ktorej rozmiešajte 1-2 čajové lyžičky nefiltrovaného jablčného octu. Kvalitný bio jablčný ocot slovenskej produkcie nájdete aj u nás. 

Doba užívania jednotlivých produktov z chioskej mastichy:

  • Masticha Active, 50 ks (2 kapsuly 3x denne) – 8 dní
  • Masticha Active, 100 ks (2 kapsuly 3x denne) – 17 dní
  • Masticha Vena, 100ks (2 kapsuly 2x denne) – 25 dní užívania
  • Základná mastichová kúra, 2x 100 ks (2 kapsuly 3x denne) – 30 dní
  • Kompletná mastichová kúra, 3x 100ks (2 kapsuly, 3x denne) – 50 dní

Masticha a dávkovanie

Dávkovanie produktu Masticha Active pre rôzne vekové kategórie:

Odporúčané dávkovanie produktu Masticha Active:

Dospelí užívajú 3x denne po 2 kapsuly Masticha Active

Dávkovanie pre iné vekové skupiny:

  • nevhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy
  • deti od 4 do 5 rokov:  môžu užívať iba po konzultácii s lekárom
  • deti od 6 do 10 rokov: odporúčané dávkovanie 2 x 1 kapsula
  • deti od 11 do 14 rokov: odporúčané dávkovanie 3 x 1 kapsula
  • deti od 15 rokov a viac: odporúčané dávkovanie 3 x 2 kapsuly (štandardné dávkovanie)
Masticha dávkovanie

Otázka: Akú dĺžku užívania a ktorý produkt z chioskej mastichy zvoliť?

Odpoveď na túto otázku nebude jednoznačná, pretože sa odvíja od viacerých individuálnych faktorov. V súčasnosti je náš najúčinnejší produkt na tráviace problémy  MASTICHA ACTIVE – kapsuly s obsahom pravej chioskej mastichy obohatenej o DGL extrakt zo sladkého drievka, probiotickú kvasinku S.Boulardii a a špeciálny kmeň baktérie Lactobacillus reuteri DSM17648.

Každá kapsula obsahuje 260 mg čistého mastichového prášku, 20 mg DGL sladkého drievka a zvyšný obsah tvoria probiotické kultúry, čo zabezpečuje vyšší účinok terapie. Naše balenie Masticha Active po 100 ks vám pri odporučenom dávkovaní vydrží 17 dní.


Dĺžka užívania sa odvíja predovšetkým od zdravotných ťažkostí a príznakov s tým spojených. Keďže najväčší dopyt po mastiche je pri infekcii helikobakterom, prinášame vám prehľad odporúčanej dĺžky užívania pri tomto ochorení.

Užívanie Chioskej mastichy pri infekcii helikobakterom

Najčastejšie sa po Chioskej mastiche dopytujú ľudia s infekciou helikobakter pylori. Infekcia helikobakterom sa dá odhaliť jednoduchým testom, ktorý nájdete TU.

Helikobakter sa bežne lieči troj- až štvor-kombináciou silných antibiotík a inhibítorov protónovej pumpy.

V prípade mastichy je najvhodnejšou možnosťou Kompletná mastichová kúra, ktorá je určená na 50 dní, prípadne základná verzia mastichovej kúry, ktorá je určená na dobu užívania 33 dní.

V prípade záujmu o “vyskúšanie” účinkov mastichy odporúčame produkt 2x Masticha Active + HP test, ktorý je určený na dobu užívania 33 dní. Tento časový úsek je zároveň minimálnou dĺžkou odporúčanej mastichovej terapie, aby bolo zabezpečené dostatočné pôsobenie mastichy proti helikobakterovi. K balíčku dostanete test na overenie terapie úplne zadarmo.

Užívanie Chioskej mastichy pri iných tráviacich problémoch

Masticha Active sa odporúča užívať aj v prípade, že trpíte miernejšími tráviacimi ťažkosťami, ako sú bolesti bruchažalúdočné kŕčepálenie záhy, reflux, pichanie v bruchu. 

V týchto prípadoch odporúčame užívať produkty s obsahom chioskej mastichy aspoň 30 dní. Vhodná je pre vás kúra 2x Masticha Active + jablčný ocot. Užívanie jablčného octu spolu s mastichou zvyšuje ich spoločné účinky a podporuje tvorbu tráviacich enzýmov potrebných na úspešnú terapiu.

Užívanie Chioskej mastichy pri zvýšenom cholesterole a na úpravu tlaku

Na spomínané problémy je určený produkt Masticha Vena, v ktorom sa spájajú účinky chioskej mastichy, extraktu z olív s obsahom polyfenolov, extraktu z granátového jablka, čierneho korenia a extraktu z červeného hrozna. Spojením ich účinkov vznikol prírodný produkt, ktorý chráni srdce, cievy, podporuje metabolizmus a prirodzenú obranyschopnosť organizmu. Masticha Vena prispieva k úprave zvýšeného cholesterolu, či vysokého tlaku prírodným spôsobom.

Masticha Vena odporúčame užívať pravidelne – vhodný je pre vás tento balíček – Kúra na cholesterol

Užívajte 2×2 kapsuly denne s jedlom.

Užívanie Chioskej mastichy pre podporu zdravia

Masticha Active môžete užívať aj ako prevenciu. Je určená pre tých, ktorí chcú prírodným spôsobom podporiť svoje trávenie a doplniť aktívne látky.

Balíček Kúra na podporu zdravia obsahuje Masticha Vena a Masticha Active. Pôsobí na zlepšenie zdravia v dvoch krokoch – 1. úprava trávenia pre vytvorenie vhodných podmienok na posilnenie imunity a 2. aktívne dodanie prírodných látok so stimulačným účinkom pre zdravie. Kúra sa užíva 30 dní.

Ak potrebujete poradiť s užívaním alebo s procesom terapie, kontaktujte nás:  0948 216 625


Vyskúšajte naše produkty