Internetový obchod MastichaTerapia poskytuje celý rad produktov z mastichy, pričom dĺžka ich užívania je rôzna. V záujme vyššieho prehľadu a jasnejšieho zorientovania sa vám prinášame článok o dĺžke užívania jednotlivých produktov z mastichy – obzvlášť pri baktérii helikobakter pylori.

Krátky pomocník užívania najčastejších produktov z mastichy:

Chioskú mastichu užívajte vždy na lačný žalúdok (20 minút pred jedlom, alebo 2 hodiny po jedle) bez ohľadu na to, o aký ide produkt. Mastichové kapsuly a prášok sú určené na vnútorné použitie – treba ich zapiť čistou vodou, alebo čajom. Pre zvýšenie účinku odporúčame mastichu zapiť pohárom čistej vody, do ktorej rozmiešajte 1-2 čajové lyžičky nefiltrovaného jablčného octu.

  • Mastichový prášok (1 čajová lyžička 3x denne) – 20 dní
  • Masticha Active, 30 ks (2 kapsuly 3x denne) – 5 dní
  • Mastichové Active, 100 ks (2 kapsuly 3x denne) – 17 dní
  • Základná mastichová kúra, 3x 100 ks (2 kapsuly 3x denne) – 50 dní
  • Kompletná mastichová kúra, 3x 100ks (2 kapsuly, 3x denne) – 50 dní

Pri deťoch odporúčame dávkovanie znížiť na polovicu (1 kapsula 3x denne / 1 čajová lyžička prášku 2x denne).

Otázka: Akú dĺžku užívania, a ktorý produkt zvoliť?

Odpoveď na túto otázku nebude jednoznačná, pretože sa odvíja od viacerých individuálnych faktorov. V súčasnosti je jeden z najúčinnejších produktov MASTICHA ACTIVE – mastichové kapsuly obohatené o probiotickú kvasinku S.Boulardii. Každá kapsula obsahuje 2750 mg čistého mastichového prášku a 75mg živej kultúry, čo zabezpečuje vyšší účinok terapie. Naše balenie Mastichy active po 100 ks  vám pri správnom dávkovaní vydrží presne 17 dní.
Dĺžka užívania sa odvíja predovšetkým od zdravotných ťažkostí a príznakov, ktoré vznikajú následkom daných ťažkostí. Keďže najväčší dopyt po mastiche je pri infekcii helikobakterom, prinášame vám prehľad odporúčanej dĺžky užívania pri tomto ochorení.

Užívanie Chioskej mastichy pri infekcii helikobakterom

Najčastejšie sa po Chioskej mastiche dopytujú ľudia s infekciou helikobakter pylori. Infekcia helikobakterom sa dá odhaliť jednoduchým testom, ktorý nájdete TU.

Helikobakter sa bežne lieči troj-štvor-kombináciou silných antibiotík a inhibítorov protónovej pumpy. V prípade mastichy je najvhodnejšou možnosťou Kompletná mastichová kúra, ktorá je určená na 50 dní, prípadne základná verzia mastichovej kúry, ktorá je takisto určená na dobu užívania 50 dní.

V prípade záujmu o “vyskúšanie” účinkov mastichy odporúčame produkt 2x Masticha Active + HP test, ktorý je určený na dobu užívania 33 dní. Tento časový úsek je zároveň minimálnou dĺžkou odporúčanej mastichovej terapie, aby bolo zabezpečené dostatočné pôsobenie mastichy proti helikobakterovi.

Samostatné balenie Mastichy Active je určené na dobu užívania 17 dní a je určené na potlačenie vonkajších príznakov žalúdočných problémov akými sú bolesti brucha, žalúdočné kŕče, pálenie záhy a pod.

Masticha Active 100cps

Masticha Active, 100tbl.

V súčasnosti najobľúbenejší produkt s obsahom Chioskej mastichy. Účinné spojenie mastichy a probiotickej kvasinky Saccharomyces Boulardii zaručuje rýchle pôsobenie. Výborné skúsenosti zákazníkov. Pri kúpe 2ks doprava zdarma a darček.

0