Mastichaterapia - Diana Bahorcová

Diana Bahorcová

Výživová poradkyňa, Vývoj nových produktov

Mám dar vnímať človeka komplexne a vždy sa snažím pochopiť jeho ochorenie a situáciu v ktorej sa ocitol. Moje vzdelanie mi dalo základ pre prírodné poradenstvo, svoje vedomosti neustále rozširujem. Mojou vášňou sú vedecké štúdie, hľadanie vždy nových informácií a spájanie jednotlivých prírodných látok pre získanie ich najvyšších účinkov. Stretnete sa so mnou v poradni a tiež stojím za vývojom nových produktov.

Odporúčané doplnky

Najnovšie články

Resveratrol - učinky a pouzitie
Masticha Vena

Zázrak zvaný resveratrol. Poznáte účinky resveratrolu?

Pomáha pri ochoreniach srdca, pôsobí na omladnutie organizmu a dokonca vraj aj zvyšuje potenciu a plodnosť. To je len zopár účinkov resveratrolu, ktoré opisujú vedecké štúdie. Keďže resveratrol a jeho benefity používame aj v našich produktoch, pozreli sme sa bližšie na túto látku a radi vám ju predstavíme komplexnejšie.

Diana Bahorcová
23. marca 2022
histaminova intolerancia
Témy o zdraví

Histamínová intolerancia – všetko čo potrebujete vedieť

Výrazné zvýšenie počtu pacientov s histamínovou intoleranciou (skrátene HIT) vnímame v posledných rokoch aj v našej praxi. To nás primälo pozrieť sa bližšie na toto ochorenie. V našom výskume sme sa venovali príčinám vzniku histamínovej intolerancie, jej prejavy a príznaky a tiež možnostiam liečby, či aspoň zmiernenia priebehu tohto ochorenia. Snažili sme sa zhrnúť všetky relevantné vedecké dáta do zrozumiteľného celku. Veríme, že v našom článku nájdete odpovede na všetky vaše otázky o histamínovej intolerancii.

Diana Bahorcová
26. júla 2021
Produkty z chioskej mastichy
Liečba mastichou

Ako vybrať vhodný produkt z mastichy

V našej mastichovej poradni sme sa viackrát stretli s požiadavkou zákazníkov, aby sme im pomohli vybrať správny produkt z mastichy. Preto sme sa rozhodli podrobne rozobrať rôzne alternatívy produktov v našej ponuke.

Diana Bahorcová
26. januára 2017

Najnovšie odpovede

Gastritída a bolesti brucha
Otázky a odpovede

Čo spôsobuje helikobakter?

Pre väčšinu baktérií je kyslé prostredie v žalúdku príliš agresívne. Žalúdok nás týmto prostredím chráni pred rozmnožovaním baktérií. Helikobakter pylori je baktéria, ktorá je voči tomuto kyslému prostrediu imúnna a aj v tomto prostredí sa dokáže rozmnožovať.

Diana Bahorcová
13. februára 2021
Helikobakter pylori - detail baktérie.
Helikobakter pylori

Ako vyzerá helikobakter pylori?

Baktéria helikobakter patrí medzi baktérie, ktoré sa usádzajú v žalúdku. Môže byť strojcom mnohých tráviacich ťažkostí, dysfunkcií, ale aj vážnych ochorení v trávení. “Helikobakter je nesporulujúca, gramm-negatívna palička s charakteristickou spiriliformnou periodickosťou bunkovej steny. Je 2,5 – 5 μm dlhá a 0,5 – 1,0 μm široká. Na jej jednom konci sa nachádza 3 – 6 […]

Diana Bahorcová
13. februára 2021
Helikobakter pylori - detail baktérie.
Otázky a odpovede

Spôsobuje helikobakter priberanie?

Jednoduchá odpoveď: áno. Helikobakter je baktéria, ktorá sa usídľuje v žalúdku. Jej prítomnosť spôsobuje rozvoj chronickej gastritídy – zápal žalúdka. Pri tomto zápalovom procese sa zvyšuje produkcia gastrických hormónov, ktoré regulujú chuť do jedla. Medzi prvé príznaky helikobaktera, ktoré nám ľudia popisujú je pocit tzv. vlčieho hladu – silnej chuti do jedla. Často sa stáva, […]

Diana Bahorcová
13. februára 2021
Nedostatočná hygiena - spôsob prenosu helikobaktera
Helikobakter pylori

Ako sa prenáša helikobakter?

Hoci h. pylori patrí medzi bežne sa vyskytujúce baktérie, jeho prevalencia je oveľa bežnejšia v krajinách, kde sú znížené hygienické štandardy. V týchto podmienkach sa helikobakter ľahšie prenáša.

Diana Bahorcová
12. februára 2021
Helikobakter pylori - detail baktérie.
Helikobakter pylori

Čo je helikobakter pylori?

Helikobakter pylori (označuje sa aj ako helicobacter pylori, h. pylori, či len jednoducho helikobakter) je gram-negatívna baktéria, ktorá sa usídľuje v žalúdku.

Diana Bahorcová
10. februára 2021

Máte na mňa otázku?

Poradím vám s vašimi zdravotnými problémami (tráviace ťažkosti, znížená imunita, či vysoký cholesterol). Nastavím vám zdravý jedálniček.

Mastichaterapia - Diana Bahorcová