Zuzana

Najnovšie články

polievka z červenej šošovice servírovaná s drevenými lyžičkami a hnedej miske
Polievky

Arabská šošovicová polievka

Hlavnou ingredienciou v tejto orientálnej polievke je červená šošovica, nenáročná strukovina, ktorá by nemala chýbať vo vašom jedálničku.

Zuzana
6. júna 2022
usmievajúca sa žena zbiera žihľavu (pŕhľavu dvojdomú)
Témy o zdraví

Žihľava – zelená kráľovná bylín

Kontakt s listami tejto zelenej rastlinky býva nepríjemný, na koži nás pri dotyku doslova popáli. Napriek tomu by sme sa jej nemali vyhýbať, pretože v sebe ukrýva nesmierne liečivú silu o ktorej si povieme viac v nasledujúcom príspevku.

Zuzana
30. mája 2022
sezamovo - mandľové gombíky
Zdravé sladkosti

Sezamovo-mandľové gombíky

Recept na zdravé sezamovo - mandľové gombíky je jednoduchý na prípravu a je to sladkosť, ktorú si môžete dopriať bez výčitiek. Obsahuje totiž zdravé tuky, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie nášho organizmu.

Zuzana
25. mája 2022
najlepšie prebiotiká
Vláknina

Najlepšie prebiotiká v potravinách

Predstavte si, že máte vo svojich črevách miniatúrny svet, v ktorom žijú trilióny mikroorganizmov, čo je 50x viac ako existujúcich galaxii v našom vesmíre. Tento svet, o ktorom sa bavíme sa nazýva mikrobióm a hrá okrem iného dôležitú rolu aj v tom, akú silnú máme imunitu. Pre podporu zdravia a zníženia rizika rôznych chorôb by sme mali mať správny pomer mikroorganizmov v hrubom čreve. Ako teda dosiahnuť túto vyváženosť? Odpoveď sa dozviete v nasledujúcom článku.

Zuzana
19. mája 2022
pečené ovsené vločky
Raňajky

Pečené ovsené vločky (granola)

Ak si ani vy neviete predstaviť ráno bez ovsených vločiek, vyskúšajte jednoduchý recept na chrumkavú granolu, ktorá vám spestrí jedálniček a vďaka vláknine zasýti na celé doobedie.

Zuzana
11. mája 2022
Zbavte sa alergie prírodnou cestou
Alergie

Alergia: Ako sa zbaviť jej príznakov prírodnou cestou

Obdobie jari nám prináša radosť z prichádzajúcich slnečných dní, príroda sa krásne zelená, vonia a kvitne. Avšak pre mnohých ľudí je toto obdobie obávaným strašiakom. S jarou totiž prichádza aj alergia, a s ňou spojené neustále kýchanie, upchatý nos a uslzené očí. Aj vy patríte medzi alergikov a chceli by ste sa zbaviť nepríjemných alergických príznakov? Prečítajte si náš článok dokonca, máme pre vás riešenie.

Zuzana
29. apríla 2022

Máte na mňa otázku?