Blog

Získajte tipy ako zlepšiť zdravie svojho tráviaceho traktu, znížiť cholesterol a zvýšiť celkovú imunitu pomocou mastichy a iných prírodných prostriedkov.

Získajte pravidelné tipy pre podporu zdravia a imunity na svoj e-mail

Filip

„Keď som mal najväčšie bolesti, pomohli mi vaše tipy na to, ako upraviť stravu“

Filip

Leave this field blank

Vaše súkromie chránime

Všetky články

ovsená granola

Pečené ovsené vločky (granola)

Zuzana11. mája 2022

Ak si ani vy neviete predstaviť ráno bez ovsených raňajok, vyskúšajte jednoduchý recept na chrumkavú granolu, ktorá vám spestrí jedálniček a vďaka vláknine zasýti na celé doobedie.

Čítať viac »

Zbavte sa alergie prírodnou cestou

Alergia: Ako sa zbaviť jej príznakov prírodnou cestou

Zuzana29. apríla 2022

Obdobie jari nám prináša radosť z prichádzajúcich slnečných dní, príroda sa krásne zelená, vonia a kvitne. Avšak pre mnohých ľudí je toto obdobie obávaným strašiakom. S jarou totiž prichádza aj alergia, a s ňou spojené neustále kýchanie, upchatý nos a uslzené očí. Aj vy patríte medzi alergikov a chceli by ste sa zbaviť nepríjemných alergických príznakov? Prečítajte si náš článok dokonca, máme pre vás riešenie.

Čítať viac »

Resveratrol - učinky a pouzitie

Zázrak zvaný resveratrol. Poznáte účinky resveratrolu?

Diana Bahorcová23. marca 2022

Pomáha pri ochoreniach srdca, pôsobí na omladnutie organizmu a dokonca vraj aj zvyšuje potenciu a plodnosť. To je len zopár účinkov resveratrolu, ktoré opisujú vedecké štúdie. Keďže resveratrol a jeho benefity používame aj v našich produktoch, pozreli sme sa bližšie na túto látku a radi vám ju predstavíme komplexnejšie.

Čítať viac »

POLYFENOLY - účinky, zdroje

Polyfenoly ako zázrak – čo obsahuje polyfenoly?

Mária Richtáriková23. februára 2022

Už roky sa hovorí o tom, že horká čokoláda a pohár červeného vína nie sú len romantické gestá. Ak od niekoho dostanete takýto darček, vedzte, že bolo myslené aj na vaše zdravie. Práve kvalitná čokoláda a červené víno totiž patria medzi potraviny s najvyšším obsahom polyfenolov a v správnom množstve môžu byť pre nás mimoriadne prospešné. Dnes si povieme viac o tom, prečo je to tak – na čo sú dobré polyfenoly, kde ich získame a ako ich správne prijímať, aby telo z ich účinkov vyťažilo maximum.

Čítať viac »

priciny aterosklerozy

Čo je ateroskleróza: príznaky, prejavy, liečba

Mária Richtáriková13. februára 2022

Začnime malou a nie veľmi pozitívnou štatistikou. Podľa verejných údajov je ateroskleróza príčinou až 50% úmrtí vo vyspelých krajinách. Toto neblahé číslo nie je na ústupe, práve naopak – výskyt aterosklerózy so smrteľnými následkami rastie každým rokom.

Čítať viac »

Bylinková zmes na žalúdok

Helikobakter pylori a jeho liečba bylinkami

Mária Richtáriková20. decembra 2021

„Príroda má liek na každé ochorenie“. Hoci klasická medicína je nepochybne prínosná v odhaľovaní príčin vzniku rôznych ochorení a v hľadaní nových možností ich liečby, niekedy je prínosné sa pozrieť aj na tradičné spôsoby terapie pre nájdenie tej najvhodnejšej pre nás.

Čítať viac »

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

Neváhajte nám zavolať alebo napísať. Radi vám poradíme a odpovieme na všetky vaše otázky týkajúce sa zdravia tráviaceho traktu, vysokého cholesterolu, ale aj imunity.

Som Diana. Rada vám pomôžem alebo poradím. Stačí, keď mi napíšete cez Facebook messenger, pošlete e-mail alebo zavoláte.

Diana - poradňa Masticha