Blog

Získajte tipy ako zlepšiť zdravie svojho tráviaceho traktu, znížiť cholesterol a zvýšiť celkovú imunitu pomocou mastichy a iných prírodných prostriedkov.

Získajte pravidelné tipy pre podporu zdravia a imunity na svoj e-mail

Filip

„Keď som mal najväčšie bolesti, pomohli mi vaše tipy na to, ako upraviť stravu“

Filip

Leave this field blank

Vaše súkromie chránime

Všetky články

Bylinková zmes na žalúdok

Helikobakter pylori a jeho liečba bylinkami

Mária Richtáriková20. decembra 2021

„Príroda má liek na každé ochorenie“. Hoci klasická medicína je nepochybne prínosná v odhaľovaní príčin vzniku rôznych ochorení a v hľadaní nových možností ich liečby, niekedy je prínosné sa pozrieť aj na tradičné spôsoby terapie pre nájdenie tej najvhodnejšej pre nás.

Čítať viac »

Tlak v hlave

Tlak v hlave a točenie hlavy

Mária Richtáriková8. decembra 2021

Ak ste už zažili tlak alebo točenie hlavy dobre viete, ako ťažko zvládnuteľné sú tieto pocity. Hlavne, ak sa objavujú pravidelne a vy nepoznáte ich príčinu. Môžu byť dokonca aj nebezpečné a to v prípade, keď prichádzajú nekontrolovane a náhle – prinášajú riziko upadnutia do bezvedomia.

Čítať viac »

cuketove placky

Cuketové placky bez smaženia

Mária Richtáriková8. decembra 2021

Ľahké placky z cukiet - recept, ktorý využijete hlavne v letnej sezóne, kedy sú cukety dostupné a veľmi chutné. V tomto recepte nemusíte placky smažiť. Strávenie tohto jedla nie je tak náročné a je vhodné aj pre ľudí s tráviacimi problémami a vysokým cholesterolom.

Čítať viac »

Protizápalová polievka - recept

Protizápalová zeleninová polievka

Mária Richtáriková8. decembra 2021

Vhodná na zimné dni. Obsah kurkumy a ďalších korenín má protizápalové a očistné účinky na telo. Varí sa dosť dlho, ale bohatá chuť stojí za to čakanie :)

Čítať viac »

psychika a vysoky tlak

Psychika a vysoký tlak

Mária Richtáriková15. novembra 2021

Náhly nával tepla, silnejšie búšenie srdca, točenie či bolesť hlavy, zrýchlený dych – už sa vám to stalo? Tieto pocity sú prejavmi náhle zvýšeného krvného tlaku. V tomto článku vám dáme pár odporúčaní na to, ako pracovať so svojou psychikou tak, aby ste dokázali eliminovať rýchle zmeny tlaku a znížili tak ich dopady na vaše zdravie.

Čítať viac »

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

Neváhajte nám zavolať alebo napísať. Radi vám poradíme a odpovieme na všetky vaše otázky týkajúce sa zdravia tráviaceho traktu, vysokého cholesterolu, ale aj imunity.

Som Diana. Rada vám pomôžem alebo poradím. Stačí, keď mi napíšete cez Facebook messenger, pošlete e-mail alebo zavoláte.

Diana - poradňa Masticha