Pôsobenie z rôznych strán

Posilňovať imunitu môžete rôznymi spôsobmi – zdravým stravovaním, pravidelným pohybom, otužovaním, pozitívnym nastavením mysle... To všetko sú vonkajšie faktory posilňovania imunity.

Ak chcete posilniť imunitu zvnútra, je dôležité zamerať sa postupne na tieto kroky:

  • Harmonizovať trávenie – pretože imunita sa tvorí v žalúdku
  • Podporiť správne zloženie mikrobiómu – pomocou doplnenia prebiotických látok a aktívnych kultúr
  • Zabezpečiť optimálne vstrebávanie živín – nestačí, že telu dodávate prospešné látky, je treba zabezpečiť aj ich správne využitie
  • Doplniť účinné látky, ktoré imunitu podporujú – predovšetkým látky s antibakteriálnymi a protivírusovými účinkami

Naše prírodné mastichové kúry na podporu imunity sú zostavené tak, aby tieto kroky napĺňali.

Mastichová kúra a imunita

Pomocou kúry na imunitu s produktami Masticha Active a Masticha Vena dodáte telu optimálne množstvo účinných látok na posilnenie imunity.

Imunita budovaná od základov
Komplex látok v Masticha Vena pôsobí na vytváranie imunity úplne od jej počiatkov. Na správne fungovanie imunity je potrebná čistá a funkčná pečeň – jej očista a podpora činnosti je zabezpečená extraktom z čierneho korenia s obsahom piperínu.
Zdravý tráviaci trakt
Chioská masticha pôsobí na zdravie tráviaceho traktu. Masticha Active s obsahom chioskej mastichy a aktívnych kultúr pôsobí ako harmonizátor na vaše trávenie.
Aj proti odolným baktériám a vírusom
Prírodné extrakty s antibakteriálnymi a protivírusovými účinkami (predovšetkým extrakt z olivovníka a granátového jablka) vykazujú účinky pri likvidácii aj odolných baktérií a vírusov. Vedecké štúdie spomínajú pozitívne účinky aj pri takých baktériách ako Zlatý Stafylokok, Candida Albicans, Herpes, Salmonella....
Všetky látky dokonalo vstrebané
Vďaka obsahu piperínu v Masticha Vena máte istotu, že účinné látky budú v tele správne vstrebávané a využívané pre váš prospech. Piperín tiež pôsobí proti mikróbom a parazitom čím podporuje celkovú imunitu organizmu. Podporuje zdravie horných a dolných dýchacích ciest. Prispieva k očiste pečene a podporuje jej činnosť.
Antioxidačné účinky
Masticha Vena ako silný antioxidant chráni organizmus pred nežiaducim vplyvom voľných radikálov. Antioxidačné látky sú obsiahnuté v extrakte z červeného hrozna, granátového jablka a extraktu z olivovníka.
Doplnenie vlákniny
Okrem priamych účinkov na podporu trávenia a vyprázdňovania má vláknina aj dôležitú prebiotickú funkciu. Prebiotiká sú potravou pre probiotiká a zabezpečujú správne fungovanie probiotických kultúr.

Zobraziť kúry na imunitu

Mohlo by vás zaujímať

Posilnenie imunity prírodnými prostriedkami
Imunita

Ako sa starať o zdravie

Pod pojmom imunita sa zjednodušene označuje schopnosť organizmu chrániť sa pred chorobami, vírusmi a baktériami, ktoré na nás "útočia" z…

Pavol Bojda
13. februára 2021

Doplnky z mastichy vám pomôžu tiež na