O tom, ako významné účinky má granátové jablko na zdravie tráviaceho traktu, srdca, ale aj aké je to výnimočné selektívne prírodné antibiotikum sme písali už v minulom článku. Zaujímalo nás tiež, či je možné nejakým spôsobom extrahovať z granátového jablka látky tak, aby si zachovali takú účinnosť a kvalitu, ako v čerstvom ovocí.

Odpoveď priniesla unikátna metóda, kde sa pomocou ultra čistej vody extrahujú z granátového jablka účinné látky do prírodného extraktu, ktorý dostal meno Pomanox ®. Jeho výroba je chránená patentovanou technológiou.

Pri tomto spracovávaní nie je použitý žiaden alkohol, ani organické rozpúšťadlá. Práve táto technológia zabezpečuje zachovanie celého spektra polyfenolov tak, ako sú v základnom produkte – v granátovom jablku.

Jablká používané na výrobu tohto extraktu pochádzajú zo Španielska, kde sa pestujú v ekologicky chránenom hospodárstve. Spoločnosť, ktorá Pomanox ® vyrába si dáva záležať na tom, aby bola jeho výroba eko-friendly. Pri jeho výrobe sa z granátových jabĺk extrahujú len látky, ktoré sú rozpustné vo vode, teda polyfenoly. Je tak zabezpečené to, že konečný produkt neobsahuje nechcené látky, ktoré by sa v extrakte mohli objaviť pri inom spôsobe spracovania a to hlavne: organické rozpúšťadlá, zvyšky hnojív, alkaloidy, či prípadné mykotoxíny. Látka Pomanox ®  je vhodná aj pre alergikov, je bez GMO a lepku.

Práve táto čistota a jedinečnosť spracovania robí z Pomanoxu ®  výnimočný extrakt vhodný aj na ďalšie spracovanie, napríklad na výrobu prírodných liečiv.

Aké sú účinky Pomanoxu ® – extraktu z granátových jabĺk?

Zlepšenie kvality ciev

Medzi hlavné účinky patrí schopnosť tohto špeciálneho extraktu zlepšovať stav vnútornej výstelky ciev. Deje sa tak prostredníctvom zvýšenej aktivity endoteliálnej syntázy oxidu dusnatého, čo priaznivo pôsobí proti zápalu ciev a oxidačnému poškodeniu ciev.

Denný príjem polyfenolov obsiahnutých v extrakte (aj džúse) z granátových jabĺk zmierňuje aterosklerózu.

Krvný tlak

Výsledky klinických štúdií, ktoré skúmali účinok lieku na krvný tlak ukazujú dlhodobé zníženie systolického krvného tlaku aj diastolického krvného tlaku.

Vysoký cholesterol

Pomanox ® znižuje oxidáciu LDL cholesterolu a peroxidáciu lipidov. Je to proces, počas ktorého voľné radikály vychytávajú elektróny z lipidov v bunkových membránach, čo ústi až do poškodenia ciev buniek. Pomanox ® zabraňuje tomuto procesu a pri dlhodobom užívaní napomáha znižovaniu zlého cholesterolu.

(Zdroj: Euromed – Scientific Evidence of Pomanox)

 

Polyfenoly obsiahnuté v granátovom jablku sa ukazujú ako významný nový prístup k prírodnej liečbe vyššie uvedených ochorení. Cieľom je vytvorenie výživového doplnku, ktorý by efektívne pomáhal posilniť cievy a znižovať cholesterol. V súčasnosti sú síce na trhu lieky – statíny, ktoré sa používajú pri vysokom cholesterole ale ktoré majú zároveň množstvo vedľajších účinkov – bolesti svalov, kĺbov, celková slabosť, hnačky..

Čoraz viac ľudí však hľadá pomoc z prírody, ktorá je telu prirodzenejšia a šetrnejšia.

Jedinečné účinky Pomanoxu – extraktu z granátového jablka sme zúročili v našom produkte Masticha Vena.

Masticha Vena - terapia pre vase cievy

PRÍRODNÁ KÚRA PRE VAŠE CIEVY A SRDCE

V Mastiche Vena sa spájajú účinky chioskej mastichy a patentovaných prírodných výťažkov z olív a granátového jablka.

Vďaka tomuto spojeniu má Masticha Vena úžasné  účinky:

  • pomáha udržiavať normálnu hladinu krvného tlaku
  • podporuje cirkuláciu krvi v cievach
  • má priaznivý vplyv na oxidáciu LDL cholesterolu

Chcem vyskúšať Masticha Vena pre zdravie môjho srdca… >>

0