Kedy užívať produkty z chioskej mastichy

18. marca 2021 Pavol Bojda Liečba mastichou, Otázky a odpovede, Zaujímavosti

Masticha – živica s liečivými účinkami, ktorá sa získava zo stromov Pistacia lentiscus rastúcich na ostrove Chios.

Masticha - živica na strome

Hlavné účinky mastichy sa popisujú v oblasti trávenia, zdravia ústnej dutiny a vysokého cholesterolu. Na tieto oblasti sa každý rok vykonávajú stále nové vedecké štúdie, ktoré skúmajú pôsobenie mastichy.

Užívanie mastichy pri tráviacich ťažkostiach

Masticha sa odporúča užívať pri rôznych problémoch spojených s trávením. Medzi najčastejšie príznaky a bolesti, ktoré klienti opisujú v oblasti trávenia patria: kŕče v bruchu, nafukovanie, pálenie záhy, spomalené trávenie, zápchy alebo hnačky. Vážnejšie a rozšírené ochorenia v tráviacom trakte sú hlavne: žalúdočné vredy a helikobakter pylori. Niekedy sa tieto problémy môžu rozvinúť až do nebezpečenej rakoviny žalúdka.

Pri tráviacich ťažkostiach je vhodné zamerať sa v prvom rade na správne stravovanie. Okrem úpravy stravovania dokážete fungovanie vášho trávenia podporiť užívaním výživových doplnkov.

Chioská masticha prispieva k zdraviu tráviaceho traktu.

Na oblasť trávenia z našej ponuky odporúčame Masticha Active s obsahom pravej chioskej mastichy a dvoch aktívnych kultúr – L.Reuteri DSM 17648 a Saccharomyces Boulardii. 

Masticha Active, 100ks
Masticha Active, 100ks

Masticha Active sa môže užívať pri širokom spektre tráviacich problémov. Ak práve užívate terapiu na eradikáciu helikobaktera (antibiotická liečba), s mastichovou kúrou odporúčame začať až po jej doužívaní. 

Masticha Active môžete brať aj preventívne, v prípade, že aktuálne netrpíte tráviacimi ťažkosťami, ale chcete podporiť svoje trávenie.

Užívanie mastichy pri vysokom cholesterole

Masticha Vena obsahuje komplex prírodných látok s vysokým obsahom flavonoidov a polyfenolov, ktoré majú preukázateľné účinky na úpravu cholesterolu. 

Masticha Vena a cholesterol

Masticha Vena predstavuje jedinečné spojenie chioskej mastichy s obsahom ďalších prírodných extraktov – predovšetkým extraktu z červeného hrozna, extraktu z olivovníka, granátového jablka a čierneho korenia. Komplex polyfenolov a flavonoidov má tieto účinky:

 • Upravujú cholesterol
 • Vplývajú na oxidáciu LDL cholesterolu
 • Chránia srdce a cievny systém
 • Majú silné antioxidačné účinky
 • Regulujú krvný tlak

Komu Masticha Vena pomôže

 • Osobám so zvýšenou hladinou celkového cholesterolu
 • Ľuďom trpiacim zvýšenou hladinou LDL cholesterolu
 • Pacientom so zvýšeným tlakom – hodnoty nad 140/100 mm Hg
 • Osobám s ochoreniami ciev – ateroskleróza, zvýšená hustota krvi
 • A dokonca aj diabetikom
 • Ľuďom s predispozíciou na tvorbu vysokého cholesterolu a ochorení ciev
Masticha Vena, 100 kapsúl
Masticha Vena, 100 kapsúl

Užívanie mastichy pri oslabenej imunite

Ak chcete posilniť imunitu zvnútra, je dôležité zamerať sa na tieto kroky: 

 • harmonizovať trávenie – pretože imunita sa tvorí v žalúdku 
 • podporiť správne zloženie mikrobiómu – pomocou doplnenia prebiotických látok a aktívnych kultúr
 • zabezpečiť optimálne vstrebávanie živín – nestačí, že telu dodávate prospešné látky, je treba zabezpečiť aj ich správne využitie
 • doplniť účinné látky, ktoré imunitu podporujú – predovšetkým látky s antibakteriálnymi a protivírusovými účinkami

Pomocou kúry na imunitu s produktami Masticha ActiveMasticha Vena dodáte telu optimálne množstvo účinných látok na posilnenie imunity.

Masticha Vena obsahuje účinný komplex látok, vďaka ktorým je v tele zabezpečený dostatok antioxidantov, protivírusových a antibakteriálnych látok. Preskúmajte účinky extraktu z granátového jablka na odolné baktérie.

Vďaka obsahu piperínu – extraktu z čierneho korenia je zabezpečené dokonalé vstrebávanie účinných látok do tela pre ich optimálne využitie.

Kúra na posilnenie imunity
Kúra na posilnenie imunity