Ktorý produkt z mastichy je pre mňa najvhodnejší?

24. júla 2018 Pavol Bojda Liečba mastichou, Masticha Active, Otázky a odpovede

Chioská masticha sa považuje za vzácnu živicu. Jej účinky sú známe už stáročia, ako prvý účinky mastichy popísal už Hippocrates, ktorý mastichu odporúčal pri tráviacich ťažkostiach.

Masticha Active a Masticha Vena

Od tej doby sa účinkom mastichy venovalo už množstvo vedeckých výskumov, ktoré sa snažili fundovane zhodnotiť, kedy a pri akých problémoch je vhodné mastichu užívať.

Masticha sa dnes používa ako súčasť viacerých produktov s rôznym pôsobením. Aby ste sa vedeli zorientovať a našli pre seba vhodný produkt, pripravili sme vám ich prehľad.

Ako si vybrať správny produkt z mastichy?

Masticha a trávenie

V prípade, že hľadáte prírodný produkt pre úpravu trávenia, je pre vás vhodné vybrať si Masticha Active.

Masticha Active je vďaka unikátnemu zloženiu v súčasnosti najsilnejší a najúčinnejší produkt s Chioskou mastichou na trhu v oblasti harmonizácie trávenia. Masticha Active je okrem obsahu chioskej mastichy obohatená o probiotickú kvasinku – Saccharomyces boulardii a o špeciálny kmeň baktérie Lactobacillus reuteri DSM17648.

Aktívna kvasinka Saccharomyces Boulardii podľa výskumov zvyšuje účinky antibioticky pôsobiacich látok v Masticha Active, stimuluje imunitnú odpoveď organizmu a eliminuje prípadné vedľajšie účinky.

Unikátny kmeň L. Reuteri DSM17648 bol špeciálne vyvinutý na liečbu bakteriálnych ochorení žalúdka. Priamo kolonizuje baktériu helikobakter pylori a odstraňuje ju z tráviaceho traktu. Jeho probiotické účinky zároveň harmonizujú črevnú mikroflóru.

Tieto látky preukázateľne zvyšujú účinok chioskej mastichy, zlepšujú kvalitu črevnej mikroflóry a eliminujú prípadné vedľajšie účinky terapie.

Masticha Active – dávkovanie

Odporúčané dávkovanie je 2 kapsule 3x denne aspoň 20 minút pred jedlom.

Masticha Active, 100ks je pri doporučenom dávkovaní určená na 18 dní užívania. Pre dosiahnutie optimálnych výsledkov vám odporúčame užívať chioskú mastichu aspoň 50-dní, čo zodpovedá trom baleniam Masticha Active. Pri mastichových kúrach na žalúdok vždy dostanete aj darček na podporu terapie.

Prečítajte si aj Skúsenosti užívateľov Masticha Active.

Dve balenia Masticha Active - 33 dní terapie
Masticha Active s obsahom chioskej mastichy a aktívnych látok

Masticha a cholesterol

Ak hľadáte účinný prírodný produkt na úpravu cholesterolu a krvného tlaku, či posilnenie zdravia ciev, vyberte si produkt Masticha Vena.

Masticha Vena je prírodný produkt s vysokým obsahom polyfenolov a flavonoidov.

Účinky Masticha Vena v oblasti úpravy tlaku a cholesterolu:

  • Upravuje cholesterol a krvný tlakExtrakt z olivovníka: Do Masticha Vena sme použili extrakt z listov a plodov olivovníkas vysokým obsahom polyfenolov, ktoré pomáhajú udržiavať zdravú hladinu cukru v krvi a normálny krvný tlak. Účinné látky v extrakte pôsobia priaznivo pri oxidácii LDL cholesterolu a podporujú cirkuláciu krvi v cievach.
  • Chráni srdce a cievny systémExtrakt z červeného hrozna: V Masticha Vena je použitý extrakt zo šupiek a semien červeného hrozna s vysokým obsahom polyfenolov. Tie pôsobia na zdravie srdca a pomáhajú udržiavať zdravý krvný tlak a integritu žilového systému, ciev a vlásočníc.

Masticha Vena – dávkovanie

Užívajte 2 kapsuly 3x denne pred jedlom. Zapiť vodou. Masticha Vena odporúčame užívať dlhodobo.

Z našej ponuky si môžete vybrať kúru na cholesterol podľa vášho výberu. 3 balenia Masticha Vena postačia na 50-dní užívania. Ku každej kúre dostávate od nás darček na podporu terapie.

Masticha Vena na úpravu cholesterolu
Masticha Vena na úpravu cholesterolu

Masticha a ústna dutina

Chioská masticha sa používa aj v produktoch podporujúcich zdravie ústnej dutiny. Je súčasťou zubných pást a žuvačiek.

Na žuvanie je vhodná aj masticha v prirodzenej podobe – vo forme mastichových kryštálov. Žuvanie kryštálov odporúčame aj ako súčasť terapie na tráviaci trakt.

Vyberte si z ponuky produktov pre ústnu dutinu: