Z vašich skúsenosti: Masticha a dlhodobé akné na tvári

23. júna 2020 Pavol Bojda Helikobakter pylori, Masticha Active, Zaujímavosti

Dlhodobé akné na tvári môže byť spôsobené tráviacimi problémami – helikobakterom pylori. Pozrite si skúsenosti pri liečbe akné prírodnou chioskou mastichou.

Helikobakter a akné

Keď sa rozprávame s ľuďmi o tom, aké majú príznaky a chceme s nimi nájsť riešenie ich problémov v tráviacom trakte, zvykli sme si pýtať sa už aj na to, či nemajú nejaké kožné prejavy.

Ukazuje sa, že mnoho ľudí, ktorí majú dlhodobé problémy s akné na tvári, ekzémom, či začervenanou pokožkou na niektorých častiach tela majú zároveň aj problémy s trávením. 

Akné v dospelosti nemusí byť nič nezvyčajné. Ak vás však trápia vyrážky na tvári dlhodobo, sú hnisajúce, či rozsiahle – môže to byť znamením zaneseného tráviaceho traktu alebo je dôvodom dlhodobého akné helikobakter.

Táto spojitosť sa zväčša neodhalí, alebo sa odhalí neskoro. Kožný lekár, prípadne kozmetička sa nepýta na to, ako sa stravujete, či nemáte tráviace ťažkosti. Často sa tiež stáva, že “pacient” s trvajúcimi vyrážkami na tvári nepociťuje žiadne problémy v trávení, vtedy je odhalenie tejto spojitosti ešte oveľa ťažšie. 

Skúsili sme pozorovať niektorých našich klientov, ktorí hlásili dlhodobé akné a sledovali sme zmeny na ich pokožke počas užívania mastichy. Výsledky nás samých prekvapili. 

Dominika a jej príbeh

Táto krásna mladá dáma sa nám ozvala s tým, že ju dlhé roky trápi akné na tvári. Počas svojho života už vyskúšala všetky možné druhy liečby akné, rôzne kozmetické prípravky, kortikoidné maste… Problém s akné vždy počas podávania novej kozmetiky ustúpil a zmiernil sa, ale opakovane sa vrátil.

Tento dlhodobý problém Dominiku doviedol k tomu, že si dala vykonať kompletné krvné testy. Na základe nich jej jeden známy slovenský výživový poradca odhalil v krvi helikobakter a odporúčal jej vyskúšať mastichu s tým, že pravdepodobne bude mať účinky aj na jej kožné problémy.

Dominika mala hneď na úvod záujem o Kompletnú mastichovú kúru. Jej dôvera bola veľká a my sme ju liečbou sprevádzali. Už po mesiaci videla zlepšenie na tvári a celkovo sa lepšie cítila.

Po troch mesiacoch a dobratí kúry prišla od nej krásna správa:

Recenzia zákazníka - masticha
Správa od zákazníčky – úprava akné mastichou

O svojej ceste k peknej pleti nám natočila aj video, kde hovorí o tom, čím všetkým si prešla so svojimi problémami s dlhotrvajúcim akné. Dominika hovorí o tom, ako dlho užívala mastichu a ako sa cíti dnes.

Zákazníčka Dominika a jej príbeh s dlhodobým akné

Sme veľmi radi, že sme boli súčasťou jej príbehu a nesmierne si vážime to, že sa o svoje skúsenosti rozhodla podeliť. Je inšpiráciou pre mnohých, ktorých trápi akné a iné kožné problémy aj v dospelosti.

Zlepšenie pleti p. Dominiky:

Helikobakter a akné
Helikobakter – pôvodca akné

Helikobakter = akné

Helikobakter pylori sa považuje za najrozšírenejšiu baktériu v žalúdku. Môže byť prirodzenou súčasťou črevnej mikroflóry, ak sa premnoží, nastáva problém. Zvyčajne sa prejavuje tráviacimi ťažkosťami, akné a helikobakter nie sú však výnimočnou kombináciou. Preto ak trpíte dlhodobým akné – dajte sa vyšetriť na prítomnosť helikobaktera. Urobiť tak môžete v ambulancii gastroenterológa alebo si urobte domáci test na helikobakter.

Stačí sa zamerať nielen na príznaky, ale na skutočné príčiny, kde ochorenie môže vznikať a jednoduchšie nájdete riešenie vášho problému.

Ak máte podobné príznaky, prípadne sa potrebujete poradiť, pokojne nás kontaktujte v našej bezplatnej poradni.