Masticha skúsenosti – výsledky najnovšej ankety o účinkoch mastichy

27. januára 2017 Pavol Bojda Liečba mastichou, Zaujímavosti

Koncom decembra sme opäť uskutočnili anonymnú anketu užívateľov Chioskej mastichy, aby získali čo najaktuálnejšie informácie o reálnych skúsenostiach s účinkami chioskej mastichy.

Masticha Active - dávkovanie

Tieto informácie sú pre nás dôležité v rámci neustáleho skvalitňovania služieb a produktov pre našich zákazníkov. Informácie o skúsenostiach s užívaním mastichy sú však nemenej dôležité aj pre ľudí, ktorí uvažujú nad tým, že by sami zvolili túto formu prírodnej terapie.

Akému percentu ľudí Chioská masticha pomohla?

Čísla vyjadrené do percent sú presným ukazovateľom štatistických výsledkov ankety v ktorej sme zisťovali priamu skúsenosť s produktami z chioskej mastichy. Výsledky tejto ankety sa nám podarilo zhrnúť do číselného vyjadrenia z ktorého je evidentné ako dopadli recenzie chioskej mastichy.

Tak sa poďme na výsledky pozrieť najskôr z tohto exaktného hľadiska:


Z desiatok reakcií, ktoré sme vrámci ankety pozbierali, až 94,5% ľudí zhodnotilo svoj zdravotný stav po doužívaní mastichy ako zlepšený. Z nich má 17,1% opýtaných tento výsledok overený aj na základe lekárskeho vyšetrenia, či kontrolného testu (ostatní užívatelia po dobratí mastichy už nemali potrebu opätovnej návštevy lekára).
Ďalej sme sa z výsledkov odzvedeli, že razantne stúpol dopyt po Masticha Active.

Zo všetkých pozbieraných skúseností s mastichou až 71,4% ľudí uprednostnilo Mastichu Active pred akýmikoľvek inými produktami z mastichy.

Aký problém ste sa snažili najčastejšie odstrániť, a kto bol najčastejší respondent?

Vďaka tomuto anonymnému prieskumu sme zistili aj to, kto je najčastejším záujemcom o Chioskú mastichu – najviac reakcií sme získali od príslušníčiek ženského pohlavia vo vekovom rozmedzí 40-60 rokov.
Najčastejšími zdravotnými problémami našich respondentov boli:

  • helikobakter pylori
  • bolesti brucha
  • pálenie žalúdka a záhy
  • zlé trávenie (nevoľnosť, nafukovanie, nechutenstvo)

A napokon to najzaujímavejšie – samotné reakcie vybraných respondentov:

Dana, 29 rokov:
Som po liečbe antibiotikami, no nemala som na výber. Po antibiotikách 2 týždne pauza a začala som s mastichou. Bolesti prestali, cítim sa oveľa lepšie.

Miriam, 43 rokov:
Predtým som absolvovala klasickú liečbu antibiotikami. Liečba bola úspešná, ale po čase sa problémy vrátili. Teraz som spokojná.

Monika, 46 rokov:
Antibiotiká mi nezabrali, ešte mi zhoršili celkový stav. Masticha mi pomohla, užívam ju ďalej. Nastalo výrazné zlepšenie, vred je zahojený, výsledky na HP ešte čakám.

Zuzana, 45 rokov:
Ja som si kúpila mastichu len preto, lebo som už nevedela ako ďalej. Lekár na gastre mi povedal, že liečenie helikobaktera je zbytočné vyhadzovanie peňazí. Keďže helikobaktera som mala potvrdeného myslela som si že všetky problémy, ktoré som mala mi spôsoboval práve helikobakter. Tak som užívala mastichu 2 mesiace. No, cítila som sa trochu stabilizovane, ale po čase som sa cítila zasa horšie a horšie. Až v Bratislave som si zaplatila gastrovyšetrenie a kolonoskopiu a lekár mi povedal, že absolútne nesmiem piť mlieko a ani žiadne mliečne výrobky. Môj problém možno nebol až tak v helikobakterovi, ale v intolerancii mlieka, čo som vôbec nevedela, a ani by som nikdy nepovedala, že mlieko mi robí nejaký problém. Myslím, že masticha je určite dobrá vec ako doplnok, ale v prvom rade treba odborné lekárske vyšetrenie, či problémy nespočívajú aj v niečom inom.

Anonym, 58 rokov:
O Chioskej mastiche som sa dozvedel od ošetrujúceho gastroentrológa a z internetu. Žiadne vedľajšie účinky počas užívania mastichy som nepociťoval, po začatí jej užívania prišlo zlepšenie trávenia. Chcem len odporučiť, aby ľudia nepodceňovali žiadne nepríjemné prejavy svojho organizmu (čkanie, reflux, dlhotrvajúci kašel atď.), a čím skôr vyhľadali odbornú lekársku pomoc na určenie diagnózy.

Milan, 61 rokov:
Myslím si, že som sa zbavil všetkých problémov k mojej plnej spokojnosti.

Anonym, 39 rokov:
Nastalo zlepšenie, ale nakoniec nutnosť brať antibiotiká.

Anonym, 43 rokov:
Zhruba po 2 dňoch, odkedy som začal užívať mastichu som prestal mať tráviace problémy. Zatiaľ je to v pohode, s užívaním mastichy pokračujem ďalej.

Rado, 42 rokov:
Absolútne super. Po absolvovaní liečby s negatívnym testom som emailom dal vedieť viacerým známym. Bol som prekvapený, koľkí majú takýto alebo podobný problém.

Anonym, 60 rokov:
Po mesiaci užívania mi robili testy, ale niečo sa znehodnotilo, tak neboli výsledky. Ale po troch mesiacoch boli výsledky v poriadku. Aj napriek tomu, že to bolo jediné, čo som užívala, žiadne antibiotiká, ani inú liečbu, čo lekárku zarazilo, že to snáď ani nemôže byť pravda.
Je to skvelá vec. Ľudia by sa nemali dať zastrašiť lekárom, že takýmto spôsobom sa nedá vyliečiť. Je to perfektný a neškodný prostriedok na vyliečenie, čomu som tiež neverila na 100%, ale po mojom vyliečení by som mastichu odporučila každému človeku.

Zdenka, 60 rokov:
Ja som si veľa načítala o mastiche a usúdila som, že by mi to mohlo pomôcť, a keďže nerada chodím po lekároch, tak som to skúsila. Dnes po polroku sa cítim dobre a odporúčam to aj iným ľuďom, ktorí majú problém so žalúdkom a trávením.

Dávid, 20 rokov:
Pred mastichou som užíval antibiotiká, ktoré mi nezabrali. Účinky hodnotím veľmi pozitívne. Som maximálne spokojný.

Milan, 48 rokov:
Pocitovo cítim zlepšenie, ale testy na helikobaktera ma ešte len čakajú. Z vlastnej skúsenosti by som chcel mastichu odporučiť každému, kto má zdravotné problémy s pálením záhy, helikobakterom a pod. Netrvdím, že pomôže každému, ale ja som spokojný a je mi oveľa lepšie.

Miriam, 44 rokov:
Pokým som brala mastichu, cítila som sa výborne, ale asi som prerušila skoro liečbu, tak som sa dala na novú kúru.

Eva, 58 rokov:
Neviem, či som úplne vyliečená, ale keď užívam 2x denne, tak nemám ťažkosti.

Emília, 45 rokov:
Masticha mi veľmi pomohla a úplne mi odstránila môj problém za tie 3 mesiace pravidelného užívania.

Blanka, 62 rokov:
Účinky Chioskej mastichy hodnotím tak na 50%.

Anonym, 32 rokov:
O mastiche som sa dozvedela z fóra na stránke zdravie.sk, veľa ľuďom to pomohlo. Zlepšenie nastalo po 1 týždni.

Ak vás zaujímajú aj ďalší užívatelia chioskej mastichy a ich skúsenosti, prejdite na stránku Chioská Masticha Skúsenosti