Masticha skúsenosti

Masticha - skusenosti

Na tejto stránke si môžete prečítať reálne skúsenosti ľudí s chioskou mastichou. Nájdete tu reálne skúsenosti ľudí, ako ste vy, ktorí užívali produkty z našej ponuky – Masticha Active, Masticha Original, mastichové kryštály, žuvačky s obsahom chioskej mastichy a podobne. Niektorí z nich užívali mastichu aj pri závažnejších problémoch (helikobakter pylori, cholesterol, vysoký tlak, žalúdočné vredy….)
Reakcie užívateľov sme čerpali z anonymnej ankety,  kde účinky mastichy hodnotili jej užívatelia na základe vlastných skúsenosti po ukončení kúry. Za dobu existovania stránky sme od užívateľov, ktorí vyskúšali chioskú mastichu, zaznamenali v drvivej väčšine prípadov pochvalné reakcie.

Masticha Active

Miriam, 39 rokov, zákazníčka z Bratislavy:

“Odporúčam všetkým, mne aj otcovi pomohli.“

Juraj, 38 rokov: 

“Úplne na začiatku som mal problémy s pálením v žalúdka a horkú chuť v ústach. Horká chuť začala miznúť ako prvá a postupne sa vytráca už aj pálenie v žalúdku. Na začiatku som ani nemal veľkú chuť do jedla, nakoľko som mal po jedle horkú chuť v ústach. Teraz keď sa mi chuť v ústach a pálenie v žalúdku upravilo mám už aj väčšiu chuť do jedla a aj viac zjem :-) Samozrejme som si upravil aj stravu jem 5-6 krát denne v menších množstvách hlavne veľa zeleniny, brokolicu, zemiaky, ryžu, ryby, kuracie mäso všetko len tak na prírodno udusené. Pred obedom a aj pred večerou si dávam jablčný ocot. Hlavne netreba byť v strese a veriť že sa vyliečite.”

Žena, 45 rokov: 

“Neopísateľné dlhodobé bolesti žalúdka, ktoré pretrvávali asi 5 mesiacov. Bolesti ma prenasledovali po každom jedle, obrovská ťažoba na žalúdku, dokonca už aj po napití čistej vody. V noci som sa budila na bolesť žalúdka, neustále ma navaľovalo na zvracanie. Bola som aj na krvnom vyšetrení, sono brucha 2x. Všetky výsledky boli negatívne. Nakoniec ma dr. poslala aj na MR brucha, kde sa mi len potvrdilo blato na žlčníku. Gastro žalúdka som neabsolvovala, lebo mam problém prehltnúť hadicu. Užívam lieky na ten žlčník spolu s Mastichou. Momentálne sa cítim dobre. “

Veronika, 42 rokov, zákazníčka zo Zvolena:

“Zatiaľ zlepšenie, ešte nebol robený kontrolný test.”

Beatrica, 64 rokov, zákazníčka z Banskej Bystrice:

“Pre veľké bolesti v brušnej dutine som bola často hospitalizovaná na redukciu helikobakter pylori  – časté podávanie antibiotík (som navyše som alergik na antibiotika a celiatička), liečba bola zdĺhavá a problémy sa opätovne vracali. Konečne som našla niečo prírodné a navyše vhodné pre celiatikov!”

Erika, 34 rokov, zákazníčka z Michaloviec:

“Gastroenterológom mi bol potvrdený nález HP a nasadená liečba antibiotikami, ktorá nezabrala. Nechcela som opäť užívať antibiotká, tak som hľadala inú alternatívu. Po 6 týždňoch som si urobila test na HP zo vzorky stolice a výsledok ma príjemne prekvapil – bol negatívny. :) Pevne dúfam, že sa problémy po čase nevrátia.”

Iveta, 51 rokov, zákazníčka z Košíc:

“V auguste 2014 mi diagnostikovali aj vred na žalúdku. Po 5 mesiacoch som si urobila opäť test zo stolice (test poslaný na mikrobiologické vyšetrenie) a test bol negatívny. Zdravotný stav sa mi veľmi zlepšil, nepociťujem nadúvanie, ťažobu, neboľnosť od stravy. Cítim sa dobre.”

Jaroslav, 37 rokov:

“Hneď ako som dostal mastichu do rúk, začal som ju užívať. Užíval som podľa návodu.  Mastichu užívam aj naďalej a verím, že mi pomôže.”

Jana, 61 rokov, zákazníčka z Kysúc:

“Pri kontrole mi lekárka povedala, že to ani nie je žalúdok, ktorý videla predtým. Nastalo veľké zlepšenie môjho stavu.”

Anonym, 29 rokov:

“Mám problémy s črevami a žalúdkom a forma kapsule s probiotikami mi prišli ako vhodná voľba po dobratí antibiotík. Nie som si istá, či helikobaktera zabili antibiotiká alebo až masticha, moje ťažkosti trvali niekoľko mesiacov a aj teraz nie som úplne ok, mala som ale veľkú dôveru v mastichu, snáď mi pomohla ona, ale neviem to s určitosťou potvrdiť.”

Denisa, 34 rokov, zákazníčka z Dolného Kubína:

“Mastichu hodnotím veľmi dobre, pomohla a určite sa k nej ešte vrátim.”

Dana, 29 rokov, zákazníčka z Bratislavy:

“Som po liečbe antibiotikami, no nemala som na výber. Po antibiotikách 2 týždne pauza a začala som s mastichou. Odporúčam!”

Miriam, 43 rokov, zákazníčka z Ružomberka:

“Predtým som absolvovala klasickú liečbu antibiotikami. Liečba bola úspešná, ale po čase sa problémy vrátili. Teraz som spokojná.”

 

Anonym, 59 rokov:

“K Chioskej mastiche som dostala test a po dva a pol mesiaci som zistila, že je negatívny.”

 

Miriam, 40 rokov, zákazníčka zo Žiiny:

“Veľká spokojnosť. Vrelo odporúčam.”

Anonym, 39 rokov:

“Nastalo zlepšenie, ale nakoniec nutnosť brať antibiotiká.”

Anonym, 37 rokov:

“Cítim sa dobre.”

Anonym, 58 rokov:

“O Chioskej mastiche som sa dozvedel od ošetrujúceho gastroentrológa a z internetu. Žiadne vedľajšie účinky počas užívania mastichy som nepociťoval. Chcem len odporučiť, aby ľudia nepodceňovali žiadne nepríjemné prejavy svojho organizmu (čkanie, reflux, dlhotrvajúci kašel atď.), a čím skôr vyhľadali odbornú lekársku pomoc na určenie diagnózy.”

Milan, 61 rokov:

“Myslím si, že som sa zbavil všetkých problémov k mojej plnej spokojnosti.”

 

Nina, 20 rokov:

“Áno, nastalo zlepšenie.”

Anonym, 40 rokov:

“Odporúčam.”

Anonym, 43 rokov:

“Zhruba po 2 dňoch som prestal mať tráviace problémy. Zatiaľ je to v pohode”

Rado, 42 rokov:

“Absolútne super. Po absolvovaní liečby s negatívnym testom som emailom dal vedieť viacerým známym. Bol som prekvapený, koľkí majú takýto alebo podobný problém.”

Anonym, 57 rokov:

“Mastichu hodnotím pozitívne. HP sa v teste nepotvrdil.”

Blanka, 62 rokov:

“Účinky hodnotím tak na 50%.”

Dávid, 20 rokov:

“Pred mastichou som užíval antibiotiká, ktoré mi nezabrali. Som maximálne spokojný.”

Milan, 48 rokov:

“Pocitovo cítim zlepšenie, ale testy na helikobaktera ma ešte len čakajú.”

Lucia, 37 rokov:

“Neviem posúdiť, či masticha zabrala, ale vysadila som lieky od lekárky na reflux a musím povedať, že naďalej môžem jesť bez toho, aby mi bolo zle”

Emília, 45 rokov:

“Masticha mi veľmi pomohla a úplne mi odstránila môj problém za tie 3 mesiace pravidelného užívania.”

Viac informácií o Masticha Active nájdete na stránke – Masticha Active

Masticha Original

Mirec, 38 rokov, helikobakter pylori, červené flaky na tvári, únava:

“Mastichu môžem len odporučiť. Človek nedostáva žiadne chemikálie do tela ako v prípade antibiotík, ktoré údajne likvidujú helicobaktera.”

Anonym, 53 rokov:

“Po dvoch týždňoch úľava, uvidíme po čase, budem ešte objednávať.”

Anonym, 59 rokov:

“Doporučujem mastichu užívať pravidelne a dlhšie. Až vtedy budete cítiť rozdiel. Antibiotiká mi nezabrali zničili mi sliznicu a problém zostal. ”

Milan, 63 rokov:

“Neviem posúdiť, pálenie záhy pretrváva.”

Anonym, 59 rokov:

“Verím, že mi to pomôže, dávam si veľký pozor,aby som nezjedla nič kyslé a majonézové lebo vtedy sa mi pálenie záhy najviac prejavuje.”

Anonym, 35 rokov:

“Cítim sa dobre.”

Hana, 29 rokov:

“Kontrolné testy zo stolice ukázali negatívny výskyt HP v mojom tele.”

Anonym, 61 rokov:

“Na otázku o zlepšení budem môcť odpovedať až po troch mesiacoch užívania a absolvovaní gastroskopie.”

Stanislav, 60 rokov:

“Som rád, že som nemusel vysedávať u lekára a otestoval som sa sám, nemusel som brať antibiotiká.”

Mária, 68 rokov:

“V stupnici od 1 až 10 (najvyššie hodnotenie) hodnotím 10.”

Alexander, 58 rokov, helikobakter pylori:

“Začal som s užívaním Mastichy. Samozrejme bral som najskôr antibiotiká a probiotiká, až potom Mastichu. Vždy ak niečo zlé postihne človeka, mal by si pomôcť aj prírodným spôsobom.”

Anonym, 40 rokov:

“Cítim sa dobre.”

Zuzana, 35 rokov:

“O mastiche som sa dozvedela pátraním po internete, kedže v rodine sa opakovane vyskytol helikobakter pylori, a bola snaha vyskúšať najprv niečo šetrnejšie. Pár kíl išlo dole, ale čiastočne k tomu prispelo aj vylúčenie mliečnych výrobkov zo stravy, kedže bola zistená aj intolerancia.”

Mária, 22 rokov:

“Po antibiotikách mi bývalo zle, teraz po jedle mi nebýva tak ťažko, aj keď sa vyvarujem nezdravej stravy. Som spokojná”

Anonym, 50 rokov:

“Nález na helikobaktera bol negatívny.”

Anonym, 69 rokov:

“Masticha zapôsobila výborne”

Darinka, 56 rokov:

“Zlepšenie nastalo, vyliečenie nie.”

 

Mária, 56 rokov:

“Cítim návrat chuti do jedla”

Anonym, 40 rokov:

“Mastichu hodnotím veľmi kladne, nakoľko v nemocnici mi nevedeli pomôcť. Ani gastroenterológ mi nemohol predpísať žiadne antibiotiká, pretože skoro po ich doužívaní sa mi komplikácie nanovo vrátili, tak som siahol po tejto prírodnej kúre.”

Anonym:

“Nastalo zlepšenie.”

Inka, 43 rokov:

“Mala som pozitívny výsledok na helikobakter pylori. Vyskúšala som aj odporučenú liečbu na základe gastroenterológa, aj diétu na odkyslenie organizmu + mastichu. Chcela som skúsiť aj niečo iné okrem antibiotík, tak som sa rozhodla objednať si mastichu a neviem, či mi pomohla ako taká alebo aj psychika, ale bolesti ustúpili.”

Zdenka, 45 rokov:

“Už rok neberiem žiadne lieky na žalúdok a opätovné testy sú negatívne. ”

Anonym, 58 rokov:

“Zlepšila sa stolica a nebolí ma žalúdok.”

Dana, 48 rokov:

“Keďže tieto zdravotné problémy mal partner a odmietal navštíviť lekára, už som sa nemohla pozerať na to ako trpí, hľadala som na internete… a našla som :) Dokonca sa mu vyčistila pleť (popraskané žilky na tvári). Bola som zúfalá, keď som ho videla ako trpí a ešte viac si ničí žalúdok Ibalginmi, ktoré síce utíšili bolesť, ale problém neriešili. Keďže lekára rezolútne odmietal, hľadala som spôsob, ako mu pomôcť, bola to náhoda (alebo osud?) že som našla mastichu a objednala som ju. Samozrejme, že spolu užívaním mastichy sme upravili aj jedálny lístok (vylúčiť alkohol, mastné, vyprážané, celkovo mäso, zo začiatku aj strukoviny, no cigarety si ponechal). Teraz sa už opäť stravuje normálne. Momentálne používam aj zubnú pastu s mastichou a som veľmi spokojná.”

Anonym, 50 rokov:

“Zlepšenie nenastalo.”

Anonym, 60 rokov:

“Po mesiaci užívania mi robili testy, ale niečo sa znehodnotilo, tak neboli výsledky. Ale po troch mesiacoch boli výsledky v poriadku. Aj napriek tomu, že to bolo jediné, čo som užívala, žiadne antibiotiká, ani inú liečbu, čo lekárku zarazilo, že to snáď ani nemôže byť pravda.”

Monika, 27 rokov:

“Chioskú mastichu hodnotím pozitívne.”

Anonym, 32 rokov:

“O mastiche som sa dozvedela z fóra na stránke zdravie.sk, veľa ľuďom to pomohlo.”

Viac informácií o produkte Masticha Original nájdete na stránke – Masticha Originál

Mastichový prášok

Martina, 38 rokov:

“Keď mi bol zistený helikobakter pylori, lekárka mi predpísala trojkombináciu antibiotík. Všeobecne však antibiotiká zle znášam a po prečítaní príbalových letákov som sa rozhodla, že ich užívať nebudem, nakoľko mali veľmi veľa negatívnych vedľajších účinkov. Tak som začala študovať a začala som užívať spomínaný Betavital, jesť každý deň surovú brokolicu, ktorá je podľa výskumov tiež veľmi účinná v boji protik helikobakter pylori a následne mastichu. Potom som absolvovala dychový test a helikobakter pylori už nebol. Následne ešte jednu kontrolu, helikobakter pylori bol stále negatívny. takže ide to aj bez liekov.”

Vladimír, 57 rokov:

“Mám 8 ročné trvalé problémy so zažívacím ústrojenstvom, najmä nafúknutý žalúdok alebo brucho, bolesti najmä po jedle. Nič mi nepomáhalo, všeličo som vyskúšal.”

Daniela, 58 rokov, helikobakter pylori:

“Veľmi sa mi produkt páči, pretože je prírodný! Chcem si dať urobiť znovu testy na prítomnosť HP. Produkt užíva aj môj syn, odporučila som mu ho ja, má taktiež HP. Tento produkt si vysoko cením, nakoľko nemal na mňa žiadne vedľajšie účinky. Je super! Ďakujem Vám touto cestou aj za darček – žuvačky z mastichy,  pribalené k mastiche!”

Soňa, 42 rokov:

“Odporučila som ho aj mojej mamke.”

Kvetka, 82 rokov:

“Mama mala vyše roka veľké bolesti žalúdka, nechutenstvo atď. v dosledku čoho schudla v priebehu 1/2 roka takmer 10 kg. Po čase doktorka pri gastroent. vyšetrení žalúdka skonštatovala, že vredy sa tak zhojili, že ani nevie nájsť, kde sa nachádzali. Taktiež som očakávala pozitivny výsledok z histologie. Boli sme preto veľmi prekvapení negatívnym výsledkom histológie. V súčasnosti sa mama cíti veľmi dobre, nemá žiadne bolesti, chutí jej jesť a za dva mesiace pribrala 4 kg. Vo februári 2015 bola mama znova na gastroenterologickom vyšetrení, pričom po vredoch nebolo ani stopy. Výsledky z histologie negatívne a  žiadna prítomnost helicobaktera.”

 

Anonym, 63 rokov:

“Zatiaľ problémy nie sú, ale cca o týždeň idem na kontrolu na gastro.”

Janek, 57 rokov:

“Nepríjemné pocity a bolesti v žalúdku sú preč.”

 

Štefánia, 63 rokov:

“Je to super prírodný liek a už som doporučila veľa známym aj v rodine a hlavne, nie je to chémia.”

 

Anonym, 37 rokov:

“Kontrolné vyšetrenie na helicobactera ma ešte len čaká, taktiež kolonoskopia.”

Anonym, 38 rokov:

“Za ten čas badám zlepšenie, ktoré som ale musela samozrejme podporiť aj správnou životosprávou.”

Anonym, 58 rokov:

“Žalúdok ma nebolieva, ako predtým ma bolel po každom jedle.”

 

Sam, 30 rokov:

“Zrejme skúsim tabletovú formu, asi bude praktickejšia. Chcelo by to zmeniť životný štýl (stravovanie), aby to malo dlhodobý účinok.”

Anonym, 24 rokov:

“Určite odporúčam”

Martin, 38 rokov:

“Ja som v podstate zašiel za doktorom kvôli problémom s prehĺtaním, ten mi zistil pri vyšetrení gastroskopiou, že mám helikobaktera a predpísal mi silné antibiotiká.Tie som nebral a dostal som sa ku mastiche, avšak po dobratí mastichy nie som ochotný  dať si urobiť znova vyšetrenie gastroskopiou, považujem to za stredoveký zákrok. ”

Štefan, 70 rokov:

“Problémy nepociťujem, ale výsledok  sa dozviem až po kontrolnom vyšetrení v decembri.”

Mária, 59 rokov:

“To je moje prvé užívanie, odporúčam každému ja som už tie bolesti nevedela vydržať”

Albert, 63 rokov:

“S prípravkom som veľmi spokojný, nakoľko predtým som niekoľko týždňov aplikoval rôzne ľudové recepty, teraz som v pohode.”

 

Jana, 55 rokov:

“Bolo mi dlhšie akosi divno, brucho, žalúdok… akoby ma stále bolelo brucho, aj po najedení som mala pocit hladu… necítila som sa dobre… neviem o čo išlo, keď nemusím k lekárovi, nejdem, najprv hľadám alternatívne spôsoby pomoci. Natrafila som na mastichu.. a po doužívaní som si pre istotu kupila ďaľšiu, keby čosi…nech mám po ruke… ĎAKUJEM”

 

Ján, 60 rokov:

“Cítim sa dobre, stále to ešte beriem.”

Anonym, 40 rokov:

“Veľmi dobré.”

Zuzana, 45 rokov:

“Ja som si kúpila mastichu len preto, lebo som už nevedela ako ďalej. Lekár na gastre mi povedal, že liečenie helikobaktera je zbytočné vyhadzovanie peňazí. Keďže helikobaktera som mala potvrdeného myslela som si že všetky problémy, ktoré som mala mi spôsoboval práve helikobakter. Tak som užívala mastichu 2 mesiace.  Až v Bratislave som si zaplatila gastrovyšetrenie a kolonoskopiu a lekár mi povedal, že absolútne nesmiem piť mlieko a ani žiadne mliečne výrobky. Môj problém možno nebol až tak v helikobakterovi, ale v intolerancii mlieka, čo som vôbec nevedela, a ani by som nikdy nepovedala, že mlieko mi robí nejaký problém. Myslím, že masticha je určite dobrá vec ako doplnok, ale v prvom rade treba odborné lekárske vyšetrenie, či problémy nespočívajú aj v niečom inom.”

Anonym, 63 rokov:

“Mala som trochu problém s chuťou prášku, ktorú som pociťovala aj dobrú hodinu po užití.”

Ria, 40 rokov:

“Vynikajúci pocit.”

Viac informácií o mastichovom prášku nájdete na stránke – Mastichový prášok

Mastichový prášok + Masticha Active

Monika, 34 rokov:

“Treba užívať v prípade, že liečba antibiotikami nezaberá, resp. ich užívanie je pre žalúdok, ktorý je HP už aj tak dosť zaťažený a narušený. Zmenila som stravovacie návyky a kombinovala s aloe vera.”

Katarína, 36 rokov, zákazníčka z Trnavy:

“Určite odporúčam každému nech vyskúša a aj preventívne sa vracať k užívaniu aspoň raz do roka, masticha je úžasný dar. Ja som si antibiotikami len narušila v organizme všetko, čo sa dalo a to som sa im silno bránila. Popri tom som bola na diéte, bez mäsa, mliečnych výrobkov, piekla som si bezkáskový chleba, zelenina hlavne zelená, cesnak, pór, chilli papričky, čisté bylinkové čaje, veľa čistej odštavenej vody, žiadne sladkosti, v ovocí je dosť fruktózy a hlavne viera a pokoj v duši. ♥”

 

Eva, 58 rokov:

“Neviem, či som úplne vyliečená, ale necítim ťažkosti”

Viac informácií o mastiche nájdete na stránkach – Mastichový prášok a Masticha Active

Mastichová pasta

Renáta:

“Dobrý deň, mám paradentózu a snažím sa o jej ústup prostredníctvom tejto zubnej pasty.”

Anonym, 32 rokov:

“Hodnotenie mastichovej zubnej pasty je úplne skvelé, inú zubnú pastu už nebudem používať, akurát tá sviežosť dychu pri paste, ani žuvačkách nie je v podstate žiadna.”

Viac informácií o mastichovej pasty nájdete na stránke – Mastichová zubná pasta

Masticha Vena

František:

“Super prirodná medicína”

0