Masticha Vena – informácie o produkte

20. septembra 2019 Pavol Bojda Masticha Vena, Vysoký cholesterol

V tomto článku sa dozviete všetky informácie o novom prírodnom produkte spoločnosti APOTHECARY – Masticha Vena.

Masticha Vena

Čo je Masticha Vena?

Masticha Vena je prírodný výživový produkt s vysokým obsahom Omega 3 mastných kyselín, polyfenolov a flavonoidov. Vďaka svojmu špeciálnemu zloženiu je určený na užívanie pri zvýšenom cholesterole, krvnom tlaku a pri problémoch so srdcovo-cievnym systémom. Účinné látky v Masticha Vena slúžia aj na podporu imunity.

Masticha Vena je zložená čisto z prírodných zložiek. Sú v nej použité patentované prírodné extrakty s maximom účinných látok. Patentované extrakty použité v Masticha Vena sú zostavené tak, aby v nich ostalo najvyššie množstvo účinných látok.

Kedy odporúčame užívať Masticha Vena?

Masticha Vena má vďaka kombinácii aktívnych zložiek tieto účinky:

Upravuje cholesterol a krvný tlak

Extrakt z olivovníka 

Do Masticha Vena sme použili extrakt z listov a plodov olivovníka s vysokým obsahom polyfenolov, ktoré pomáhajú udržiavať zdravú hladinu cukru v krvi a normálny krvný tlak. Účinné látky v extrakte pôsobia priaznivo pri oxidácii LDL cholesterolu a podporujú cirkuláciu krvi v cievach. Extrakt z olivovníka ako silný antioxidant zároveň chráni organizmus pred nežiaducim vplyvom voľných radikálov a prispieva k zdraviu horných dýchacích ciest. 

Extrakt z olív dokáže zvyšovať prietok v cievach a pri dlhodobom používaní chráni cievy pred upchávaním a poškodením – pôsobí ako prírodný liek proti ateroskleróze.

 • silný antioxidant – antioxidačné účinky hydroxytyrozolu zabraňujú oxidácií “zlého” LDL cholesterolu a tak chránia cievy pred ukladaním cholesterolu a pred vznikom aterosklerózy.
 • reguluje krvný tlak
Olivovník má liečivé účinky pri srdcovo-cievnych ochoreniach
Olivovník má liečivé účinky pri srdcovo-cievnych ochoreniach

Chráni srdce a cievny systém

Extrakt z červeného hrozna

V Masticha Vena je použitý extrakt zo šupiek a semien červeného hrozna s vysokým obsahom polyfenolov. Tie pôsobia na zdravie srdca a pomáhajú udržiavať zdravý krvný tlak a integritu žilového systému, ciev a vlásočníc. Vďaka silným antioxidačným účinkom chráni bunkovú membránu pred deštruktívnym vplyvom voľných radikálov a podporuje obranyschopnosť organizmu proti nežiadúcim externým vplyvom.

Resveratrol

Tento vzácny polyfenol v Masticha Vena prispieva k zdraviu srdcovo-cievneho systému. 
Ďalšie účinky resveratrolu: predchádza inzulínovej rezistencii a metabolickému syndrómu, podporuje cirkuláciu krvi v cievach, zabraňuje dospievaniu a proliferácii rakovinových buniek, znižuje riziko Alzheimerovej choroby, zvyšuje citlivosť buniek na inzulík a tým predchádza vzniku cukrovky, pomáha stabilizovať telesnú váhu…

Omega 3 mastné kyseliny – priaznivý vplyv na zdravie srdca

Omega 3 mastné kyseliny získané z rybieho oleja až s 50% obsahom EPA a DHA. Vďaka špeciálnej technológii majú naše omega 3 oveľa vyššiu vstrebateľnosť než iné bežne dostupné formy a rovnako ich nie je potrebné skladovať v chladničke.

Podporuje imunitu

Piperin – extrakt z čierneho korenia

Podporuje vstrebávanie živín a ich účinok – zabezpečuje lepšie účinky užívaných látok. Aktívne pôsobí proti rôznym mikróbom a parazitom, čím podporuje celkovú imunitu organizmu a zdravie horných a dolných dýchacích ciest. Piperín prispieva aj k očiste pečene a podporuje jej činnosť. Piperín tiež pomáha udržiavať zdravie dýchacích ciest a má antiparazitické a antimikrobiálne účinky.

Harmonizuje trávenie

Chioská masticha

Živica zo stromu Pistacia Lentiscus s obsahom polyfenolov a terpénov. Užívanie chioskej mastichy prispieva k zdraviu žalúdka a tráviaceho traktu. 

Masticha Vena je čisto prírodný produkt a nemá vedľajšie účinky. Masticha Vena môže mať účinky podporujúce riedenie krvi. Ak už užívate iné lieky na riedenie krvi, pred jej užívaním sa poraďte s lekárom.

Aké má Masticha Vena účinky?

 • znižuje zlý cholesterol
 • zvyšuje dobrý cholesterol
 • upravuje krvný tlak
 • pomáha udržiavať normálnu hladinu cukru v krvi
 • zabraňuje oxidácii LDL cholesterolu a jeho ukladaniu v cievach – chráni pred vznikom aterosklerózy
 • znižuje riziko vzniku Alzheimerovej choroby
 • zvyšuje citlivosť buniek na inzulín, čím predchádza metabolickému syndrómu (posledné štádium pred vznikom cukrovky)
 • podporuje cirkuláciu krvi v cievach
 • podporuje udržiavanie integrity žilového systému, ciev a vlásočníc
 • prispieva k zdravému tráveniu

Ako funguje Masticha Vena pri úprave cholesterolu a tlaku?

Pri tvorbe produktu Masticha Vena sme sa dlhé mesiace venovali výskumu a hľadaniu prírodných látok, ktoré by priaznivo pôsobili na srdcovocievne ochorenia.

Hľadali sme látky, ktoré nebudú riešiť len príznaky, ktorými sú vysoký tlak a vysoký cholesterol. Zamerali sme sa na samotný mechanizmus vzniku srdcovocievnych ochorení.

V spoločnosti dlho prevládal názor, že hlavnou príčinou srdcovo-cievnych ochorení je konzumácia tučných jedál. Najnovšie výskumy však ukazujú, že skutočnou príčinou je vysoká hladina cukru v krvi. Hladinu cukru v krvi zvyšujú nielen potraviny a nápoje s vysokým obsahom rafinovaného cukru, ale aj múčne jedlá, cestoviny, biela ryža, konzumácia alkoholu a rovnako aj stres.

Vysoká hladina cukru v krvi spôsobuje obezitu, ukladanie tukových zásob do podkožného tuku a pečene. Zvyšuje hladiny zlého cholesterolu (LDL) a spôsobuje zápalové ochorenia ciev. Zvýšené hodnoty cukru v krvi spôsobujú postupné zvyšovanie hladiny inzulínu. To má za následok zadržiavanie vody v tele a zužovanie ciev, čo spôsobuje opuchy, potenie a vysoký krvný tlak.

Masticha Vena upravuje a normalizuje hladinu cukru v krvi a zvyšuje citlivosť buniek na inzulín, predchádza spomínaným problémom a aj vzniku tzv. metabolického syndrómu (prediabetes), ktorý sa označuje ako posledné štádium pred vznikom cukrovky.

Cholesterol - chemický vzorec
Chemický vzorec cholesterolu

Cholesterol je stavebnou látkou nervov, zodpovedá za tvorbu hormónov a žlče, vyživuje náš mozog a vplýva aj na mnoho ďalších funkcií v tele. Pre správne fungovanie organizmu je nevyhnutný. Dokonca, ak je hladina cholesterolu príliš nízka, hrozia depresie, úzkosti, či dokonca rozvoj demencie. Aj keď je LDL cholesterol označovaný ako “zlý”, problémom sa stáva až vo chvíli, keď zoxiduje. Až potom spôsobuje zužovanie a upchávanie ciev. 

Masticha Vena zabraňuje oxidácii LDL cholesterolu. Týmto mechanizmom zároveň chráni pred ukladaním cholesterolu v cievach a tak zabraňuje vzniku aterosklerózy (upchávanie ciev).

Ako funguje Masticha Vena pre podporu imunity?

Látky použité v Masticha Vena majú antioxidačné, antibakteriálne a protivírusové účinky.

Pôsobenie na imunitu zabezpečuje v Masticha Vena predovšetkým tento mechanizmus:

 • piperín – extrakt z čierneho korenia – aktívne pôsobí proti mikróbom a parazitom, čím podporuje imunitu organizmu a zdravie dolných a horných dýchacích ciest.
 • extrakt z granátového jablka – prírodné antibiotikum, ktoré má účinky aj proti veľmi silným baktériám ako napr. E.coli, Salmonela, Shigella, Listeria, Candida Albicans, Giardia, Blastocystis, Entamoeba, Staphylococcus aureus a iné. V Masticha Vena je použitý špeciálny extrakt z granátového jablka Pomanox s vysokým obsahom punicalagínov. Prečítajte si viac o jeho účinkoch.
 • potláčanie aktivity vírusov – hlavne vírusov chrípky, herpesu, kiahní, HIV, vírusy spôsobujúce astmu, bronchitídu, kašeľ…
 • resveratrol – extrakt z červeného hrozna a krídlatky japonskej – patrí do skupiny polyfenolov, pôsobí ako ochranné antibiotikum. Má protizápalový účinok a pôsobí ako antioxidant (zabraňuje negatívnemu pôsobeniu voľných radikálov)
Piperin - učinná látka v Masticha Vena
Piperin – učinná látka v Masticha Vena

Predaj Masticha Vena – kde kúpiť?

Lekárne a bioshopy

Masticha Vena nájdete v ponuke väčšiny lekární a bioshopov po celom Slovensku. Zoznam lekární a bioshopov spolupracujúcich priamo s autorizovaným distribútorom pravej chioskej mastichy nájdete na stránke – Predaj mastichy v lekárňach a bioshopoch

Autorizovaný internetový obchod

Ak máte záujem o kúpu Masticha Vena priamo od výrobcu z pohodlia vášho domova, urobte si objednávku na našom eshope. V ponuke nájdete Masticha Vena samostatne alebo vo výhodných balíčkoch aj s darčekmi:

Masticha Vena, 100ks