V tomto článku sa dozviete všetky informácie o novom prírodnom produkte spoločnosti APOTHECARY – Masticha Vena.

Masticha Vena - terapia pre vase cievyČO JE MASTICHA VENA?

Masticha Vena je prírodný výživový doplnok určený pre zdravie ciev a srdca.

Masticha Vena je určená pre ľudí, ktorí trpia vysokým tlakom alebo vysokým cholesterolom. Je vhodná aj ako prevencia proti srdcovocievnym ochoreniam.

Prírodná terapia bez vedľajších účinkov.

V Masticha Vena sme spojili známu a účinnú chioskú mastichu s patentovanými výťažkami z olív a granátového jablka.

KEDY ODPORÚČAME UŽÍVAŤ MASTICHA VENA?

Masticha Vena odporúčame užívať predovšetkým ľuďom, ktorí trpia na vysoký krvný tlak, vysoký cholesterol alebo majú predpoklad pre rozvinutie diabetu.

Masticha Vena je určená tým, ktorí hľadajú komplexný doplnok pre svoje cievy a srdce. Môže sa užívať ako doplnková liečba k iným liekom užívaným na vysoký tlak alebo cholesterol.

Masticha Vena sa môže užívať aj ako prevencia pred srdcovocievnymi ochoreniami.

Masticha Vena nemá vedľajšie účinky.

vysoky-tlak-masticha-vena

AKÉ ÚČINKY MÁ MASTICHA VENA?

Masticha Vena

  • znižuje zlý cholesterol
  • zvyšuje dobrý cholesterol
  • znižuje vysoký krvný tlak
  • znižuje hladinu cukru v krvi
  • zabraňuje oxidácii LDL cholesterolu a jeho ukladaniu v cievach
  • zvyšuje citlivosť buniek na inzulín čím predchádza metabolickému syndrómu (posledné štádium pred vznikom cukrovky)
  • podporuje cirkuláciu krvi v cievach
  • prispieva k zdravému tráveniu

AKO FUNGUJE MASTICHA VENA?

Pri tvorbe produktu Masticha Vena sme sa dlhé mesiace venovali výskumu a hľadaniu prírodných látok, ktoré by priaznivo pôsobili na srdcovocievne ochorenia.

Hľadali sme látky, ktoré nebudú riešiť len príznaky, ktorými sú vysoký tlak a vysoký cholesterol. Zamerali sme sa na samotný mechanizmus vzniku srdcovocievnych ochorení.

mastichaterapia.sk - vysokytlakV spoločnosti dlho prevládal názor, že hlavnou príčinou srdcovo-cievnych ochorení je konzumácia tučných jedál. Najnovšie výskumy však ukazujú, že skutočnou príčinou je vysoká hladina cukru v krvi. Hladinu cukru v krvi zvyšujú nielen potraviny a nápoje s vysokým obsahom rafinovaného cukru, ale aj múčne jedlá, cestoviny, biela ryža, konzumácia alkoholu a rovnako aj stres.

Vysoká hladina cukru v krvi spôsobuje obezitu, ukladanie tukových zásob do podkožného tuku a pečene. Zvyšuje hladiny zlého cholesterolu (LDL) a spôsobuje zápalové ochorenia ciev. Zvýšené hodnoty cukru v krvi spôsobujú postupné zvyšovanie hladiny inzulínu. To má za následok zadržiavanie vody v tele a zužovanie ciev, čo spôsobuje opuchy, potenie a vysoký krvný tlak.

Masticha Vena znižuje hladinu cukru v krvi a zvyšuje citlivosť buniek na inzulín, predchádza spomínaným problémom a aj vzniku tzv. metabolického syndrómu (prediabetes), ktorý sa označuje ako posledné štádium pred vznikom cukrovky.

mastichaterapia.sk - masticha venaCholesterol je stavebnou látkou nervov, zodpovedá za tvorbu hormónov a žlče, vyživuje náš mozog a vplýva aj na mnoho ďalších funkcií v tele. Pre správne fungovanie organizmu je nevyhnutný. Dokonca, ak je hladina cholesterolu príliš nízka, hrozia depresie, úzkosti, či dokonca rozvoj demencie. Aj keď je LDL cholesterol označovaný ako “zlý”, problémom sa stáva až vo chvíli, keď zoxiduje. Až potom spôsobuje zužovanie a upchávanie ciev. 

Masticha Vena zabraňuje oxidácii LDL cholesterolu a tak zabraňuje vzniku aterosklerózy.

Výskumy rovnako ukazujú, že k tomu aby sa cholesterol dokázal usadiť v stenách ciev, musia byť tieto cievy oslabené zápalom. V zdravej cieve sa cholesterol nedokáže usadiť.

Masticha Vena so svojimi silnými protizápalovými a antibakteriálnymi účinkami zabraňuje vzniku zápalov.

O JEDNOTLIVÝCH ZLOŽKÁCH MASTICHA VENA

mastichaterapia-olivovy extrakt

EXTRAKT Z OLÍV

Už dávno je známe, že ľudia žijúci v Stredomorí, ktorí majú stravu bohatú na olivový olej, čerstvú zeleninu, kvalitné syry sú menej náchylní na srdcovocievne ochorenia. Vedecké výskumy, ktoré tento fakt skúmali označili za jeden z dôvodov práve konzumáciu olivového oleja. Olivy obsahujú vysoké množstvo polyfenolov (hlavne hydroxytyrozolu), ktorý priaznivo pôsobí na zdravie ciev a srdca.

GRANÁTOVÉ JABLKO

Špeciálnou patentovanou metódou je získavaný aj extrakt z granátového jablka Pomanox. Je to metóda, pri ktorej nie je použitý alkohol ani žiadne organické rozpúšťadlá. Jablká, ktoré sa používajú na výrobu tohto extraktu pochádzajú z chráneného ekologického hospodárstva v Španielsku. Liečivé účinky Pomanoxu sú hlavne v oblasti ochrany vnútornej výstelky ciev. Extrakt z granátového jablka Pomanox vďaka obsahu punicalagínov znižuje oxidáciu LDL cholesterolu a peroxidáciu lipidov. Má tiež priaznivé účinky na vysoký krvný tlak.

Prečítať si viac informácií o účinkoch granátového jablka…

Chioska masticha - slza

CHIOSKÁ MASTICHA

Hoci je chioská masticha známa skôr svojim účinkami na tráviaci trakt, v krajinách svojho pôvodu sa používa aj na liečbu vysokého cholesterolu. Jej prínos v produkte Masticha Vena je hlavne v protizápalovej aktivite, ktorá chráni cievy pred rozvinutím zápalu a teda aj pred vznikom aterosklerózy. Jej kardiovaskulárnej ochrannej funkcii, ako aj preventívnemu účinku proti ateroskleróze sa venuje viacero vedeckých štúdií.

Prečítajte si viac o vedeckých výskumoch mastichy na cholesterol…

 

PREDAJ MASTICHA VENA

LEKÁRNE A BIOSHOPY

Masticha Vena nájdete v ponuke väčšiny lekární a bioshopov po celom Slovensku. Zoznam lekární a bioshopov spolupracujúcich priamo s autorizovaným distribútorom pravej chioskej mastichy nájdete na stránke – Predaj mastichy v lekárňach a bioshopoch

AUTORIZOVANÝ INTERNETOVÝ OBCHOD

Ak máte záujem o kúpu Masticha Vena priamo od certifikovaného internetového predajcu z pohodlia vášho domova, odporúčame autorizovaný internetový obchod Masticha terapia – Získať mastichu z certifikovaného eshopu

0