Masticha – zabijak helikobaktera

13. júla 2016 Pavol Bojda Liečba mastichou, Masticha Active, Zaujímavosti

Masticha je prírodný produkt získavaný zo živice stromu pistácia mastixová (Pistacius lentiscus). Liečivé účinky sú prisudzované len živici pochádzajúcej zo stromov na gréckom ostrove Chios, na základe čoho sa používa aj názov Chioská masticha, prípadne masticha z Chiosu. Chioská masticha získala od Európskej únie aj Chránené označenie pôvodu (PDO).

Mastichové kryštály na dlani

Užívanie mastichy

Masticha sa už oddávna odporúča užívať pri dentálnych ťažkostiach s ústnou dutinou, Crohnovej chorobe a viacerých tráviacich a žalúdočných problémoch, pričom mnohé z týchto problémov pramenia z infekcie baktériou helikobakter pyloriNeliečenie infekcie helikobakterom pylori môže viesť k vážnejším zápalovým ochoreniam žalúdka, gastritíde, žalúdočným vredom, či dokonca rakovine žalúdka. V prípade, že sa chcete týmto zdravotným problémom vyhnúť, je dôležité sledovať príznaky helikobaktera už v počiatočnej fáze infekcie. K príznakom infekcie helikobakterom patria najmä pravidelné bolesti, kŕče a pálenie žalúdka. Ak sa chcete vyvarovať takýchto zdravotných ťažkostí čisto prírodným spôsobom bez vedľajších účinkov, masticha je pre vás ideálnym riešením.

Výhody užívania mastichy

✓ čisto prírodná terapia bez vedľajších účinkov

✓ pri ľahších prípadoch infekcie nie je nutná návšteva lekára (prítomnosť helikobaktera pylori sa dá zistiť aj v domácich podmienkach – Helikobakter test)

✓ pôsobí aj ako prírodná prevencia proti žalúdočným problémom

✓ množstvo spokojných užívateľov, ktorí sa k mastiche pravidelne vracajú

✓ účinky potvrdené vedeckými štúdiami

Skúsenosti s mastichou

Priaznivé účinky mastichy potvrdzuje aj pravidelná anonymná anketa medzi klientami, ktorí mastichu užívali. Až 82% z nich potvrdilo zlepšenie svojho zdravotného stavu, z toho viac ako 13% sa po dobratí mastichy považovalo za úplne vyliečených. Ostatní uviedli, že už počas užívania mastichy pocítili úľavu od zdravotných ťažkostí. 

Katarína K. (36 rokov) – po mesačnom užívaní Chioskej mastichy:

“Určite odporúčam každému nech vyskúša a aj preventívne sa vracať k užívaniu aspoň raz do roka, masticha je úžasný dar. Ja som si antibiotikami len narušila v organizme všetko, čo sa dalo a to som sa im silno bránila. Popri tom som bola na diéte, bez mäsa, mliečnych výrobkov, piekla som si bezkváskový chleba, zelenina hlavne zelená, cesnak, pór, čisté bylinkové čaje, veľa čistej vody, žiadne sladkosti, v ovocí je dosť fruktózy a hlavne viera a pokoj v duši. ♥
Výsledky boli výborné, cca po mesiaci ako som doužívala mastichu som šla na kontrolné testy po 2. krát a helikobakter pylori bol negatívny, čo po 7 dňovej liečbe na antibiotikách pri kontrole bol stále pozitívny.”

Alžbeta, 60 rokov

“Mala som reflux a zvýšenie kyseliny, v noci občas triaška a arytmia srdca a po polroku mi zo stolice zistili helicobacter. Obvodný mi napísal antibiotiká dva druhy na týždeň a lieky proti kyseline. Vtedy mi bolo dobre, ale druhý týždeň sa problémy začali. Už som sa bála jesť, schudla som 4 kilá za týždeň a jesť som mohla len s liekmi proti kyseline ale od toho sa mi začal znižovať tlak pod 100/50 a krútila sa mi hlava. Keď som tento liek proti kyseline prestala brať a začala som brať mastichu 3X2 hneď mi zabrala a nafukovanie prestalo. Nemám príliš veľa kyseliny, čo mi momentálne vyhovuje. Tlak sa mi zvýšil na 110/70 a drží sa tam a celkovo sa cítim lepšie.”

Daniela, 34 rokov

“Skvelá kombinácia so S. Boulardii, ktorá pôsobí proti hnačkami. Ako farmaceut veľké odporúčam. Mne pomohla pre ľahšie trávenie, s ktorým som mala dlhodobé problémy – ťažko a dlho mi trávilo každé jedlo a sprevádzalo to aj pálenie záhy. No po necelých 2 týždňoch sa všetko upravilo a dokonca som prestala nezmyselné priberať, ale trávenie fungovalo nenápadne a viac mi neznepríjemňuje deň. Ďakujem.”

Produkty z mastichy určené na jednotlivé zdravotné ťažkosti

Masticha sa upravuje do rôznych podôb v závislosti od toho, na aký konkrétny zdravotný problém má pôsobiť. Antibakteriálne účinky mastichy pôsobia na celý tráviaci trakt od ústnej dutiny až po žalúdok.

Kompletná mastichová kúra

Chioská masticha
Súbor produktov z chioskej mastichy

Kedy je potrebná?

Celková terapia tráviaceho traktu sa odporúča aplikovať pri problémoch spojených s bolesťami, kŕčami a pálením žalúdka, helikobakterom pylori, pálením záhy, zápalmi žalúdka, žalúdočnými vredmi, nesprávnym fungovaním žalúdka a zlom trávení.

Aký produkt vybrať?

Mastichová kúra – je určená pre komplexný prístup k zdravému tráviacemu traktu. Pôsobí už od ústnej dutiny. Pre bližšie informácie o obsahu mastichovej kúry navštívte stránku Mastichová kúra.

Helikobakter pylori

H.pylori
Helikobakter pylori – detail baktérie. Zdroj: wikipedia

Aký produkt vybrať?

Masticha Active – je určená na prírodnú kúru žalúdka. Vďaka obsahu vzácnych kvasiniek Saccharomyces boulardii sa radí medzi najúčinnejšie prírodné produkty pôsobiace proti žalúdočnej infekcii helikobakterom a Crohnovej chorobe. Pre viac informácií o Mastiche Active navštívte stránku Masticha active.

Viac informácií o helikobakter pylori a Crohnovej chorobe.

Vysoký cholesterol

Aký produkt vybrať?

Masticha Vena – prírodný produkt s obsahom polyfenolov a flavonoidov. Obsahuje účinné látky z chioskej mastichy a prírodných extraktov z olív, granátového jablka, čierneho korenia (piperín), červeného hrozna a krídlatky japonskej (resveratrol). Odporúča sa hlavne pre pacientov, ktorí bojujú s vysokým cholesterolom, vysokým tlakom, či aterosklerózou. Viac informácií o Mastiche Ven sa dozviete na stránke Masticha Vena.

Paradentóza, ústna dutina

Aký produkt vybrať?

Mastichová pasta + mastichové žuvačky + mastichové kryštály – dlhodobé užívanie kombinácie mastichovej pasty a mastichových žuvačiek predstavuje účinnú formu na odstránenie problémov spojených ústnou dutinou, kazivosťou zubov, krvácaním ďasien a paradentózou. Zbavte sa problémov s ústnou dutinou Mastichovou pastouMastichovými žuvačkami Mastichovými kryštálmi.

Viac informácií o paradentóze.

Záruka originality

Eshop MastichaTerapia je jediný autorizovaný predajca originálnej Chioskej mastichy pre Slovenskú republiku s ustanovením od Asociácie pestovateľov mastichy na gréckom ostrove Chios.

Certifikat