Mastichová kúra – program na elimináciu H. pylori

17. marca 2016 Pavol Bojda Helikobakter pylori, Liečba mastichou, Masticha Active

Kompletný program na odstránenie tráviacich ťažkostí prírodnými spôsobmi.

Kompletná mastichová kúra

✓ prírodná terapia bez vedľajších účinkov

✓ pôsobenie počas celého dňa

✓ s balíkom pre 50-dňovú kúru ušetríte až 17,50 €

Masticha zabíja Helikobaktera

Potvrdené štúdiami a históriou

Mnohé súčasné vedecké štúdie a výskumy preukazujú pozitívny účinok mastichy v eliminácii H.Pylori. Jedna zo štúdií publikovaná pod názvom “Masticha zabíja Helikobaktera” v slávnom časopise New England Journal of Medicine uvádza, že už 1 gram mastichy denne môže vyliečiť vredové ochorenie žalúdka, a to vďaka schopnosti mastichy ničiť baktériu Helikobakter pylori, ktorá je zodpovedná za väčšinu prípadov vredových ochorení. Mastichu na liečbu žalúdočných problémov odporúčal už Hippokrates.

S. Boulardii zvyšuje účinok mastichy

Unikátne spojenie

Masticha Active je unikátne spojenie Chioskej mastichy – prírodného antibiotika, s probiotikou kvasinkou Saccharomyces Boulardii a špeciálneho kmeňa L. reuteri DSM17648 do jednej kapsuly. Aktívna kvasinka Sachcaromyces Boulardii posilňuje účinok mastichy, navyše významne znižuje vedlajšie účinky, ktoré sa môžu vyskytnúť pri dlhodobom užívaní antibakteriálnych prípravkov. Masticha Active s probiotikom je najúčinnejšia prírodná odpoveď na žalúdočné problémy.

Pôsobiť na H.pylori zo všetkých strán

Mastichová kúra

Helikobakter je mimoriadne odolná baktéria, ktorá je čoraz viac rezistentná na liečbu antibiotikami. K jej eradikácii je preto treba pristupovať komplexným prístupom. 50-dňová kúra zahŕňa najlepšie rady užívateľov ako maximalizovať účinok mastichy: pôsobiť na helikobaktera zo všetkých strán od ústnej dutiny až po tráviaci trakt, užívať mastichu v rôznych formách permanentne po celý deň, kombinovať mastichu s ďalšími prírodnými prostriedkami – hlavne s jablčným octom.

Čo obsahuje balík s mastichovou kúrou

Produkty z chioskej mastichy
Produkty z chioskej mastichy
 • 3 x Masticha Active
 • 3 x Mastichové kryštály pre ochranu už od ústnej dutiny
 • 1x jablčný ocot zo Slovenska
 • + darček
 • 10 x Mastichové žuvačky – 5 x s príchuťou mäty, 5 x citrónu
 • 2 x Test na Helikobakter pylori
 • Hodnota balíka: 155,40€
 • Vy zaplatíte: 137,90€
 • Spolu ušetríte: 17,50€

Užívanie kapsúl Masticha Active

Mastichu Active užívajte 20 – 30 minút pred jedlom. 

Žutie mastichových kryštálov 

Medzi jedlami je vhodné žuť mastichové kryštály. Možete ich žuť osobitne, alebo priamo kombinovať kryštály so žuvačkami. Kryštály predstavujú čistú mastichovú živicu v skryštalizovanej forme, je to čistá chioská masticha v jej prirodzenej podobe. Na jedno žutie stačia 2-3 kryštály strednej veľkosti. Žutie mastichových kryštálov vyžaduje istý cvik, pozrite si návod ako na to. Odporúčame žuť kryštály aspoň 15-20 minút.

Otestujte si prítomnosť baktérie 

Domáci test na prítomnosť baktérie h.pylori vám napovie, ako postupuje liečba. Môžete si ho urobiť v pohodlí vášho domova, je nenáročný a vykonáva sa zo stolice. Výsledky prítomnosti baktérie z tohto testu na helikobaktera zistíte už za približne 15 minút. Test je neinvazívny a nemusíte kvôli nemu navštevovať lekára. Presnosť výsledkov testu je približne 98%.

Na posilnenie účinkov kúry

Vyvážená strava

 • Pravidelná, vyvážená strava prospieva k celkovému fungovaniu vášho tela, preto je dobré si tento návyk čo najskôr osvojiť a doplniť do stravovacích zvyklostí čerstvú zeleninu, množstvo vitamínov a dodržiavanie pitného režimu. Viac typov ako sa stravovať pri tráviacich ťažkostiach nájdete v článku.
 • Dbajte na správne zloženie potravín, vyhýbajte sa príliš korenistým a vyprážaným jedlám, pridajte do svojho jedálničku brokolicu a potraviny obsahujúce vitamín A, ako je tvaroh, jogurt (viac vitamínov je v tučných, vyhýbajte sa nízkotučným variantom), maslo, syr, rybí tuk, ryby, kuracia pečienka, vajcia (žĺtok) , mrkva, špenát, kel, tekvica, červená a zelená paprika, paradajky, grapfruit, pomarač, marhule, melón.
 • mastichovú kúru podporíte každodenným užívaním jablčného octu. Ten zvyšuje a podporuje tvorbu žalúdočných kyselín, čím prispieva k zdravému prostrediu v žalúdku a tiež napomáha pôsobeniu mastichy. Odporúčame jednu lyžicu jablčného octu vypiť spolu s 2dcl vody ráno nalačno.
 • Ak máte posunutý denný režim a vstávate až okolo obeda, snažte deň začať hlavným jedlom, nie raňajkami. 

Po ukončení

 • Po ukončení kúry naďalej užívajte probiotiká pre správnu činnosť črevnej mikroflóry
 • Dva týždne po ukončení 50-dňovej mastichovej kúry sa opäť otestujte
 • Po úspešnom ukončení programu môžete v rámci prevencie raz ročne kúru zopakovať