Ako vznikla Mastichaterapia.sk?

Všetky veľké veci začínajú niekoho snom a pre mňa je môcť pomáhať ľuďom zlepšovať zdravie prírodnými prostriedkami naozaj veľká vec.

Mal som úspešnú kariéru v gastronómii, pracoval som v zahraničí a zarábal som slušné peniaze, ale moja práca ma neuspokojovala. Po tom, ako som dosiahol všetko, čo som v nej dosiahnuť chcel, sa mi stala rutinou. Bol čas na zmenu.

Už od detstva som sníval o tom, venovať sa prírodnej medicíne a pomáhať tak sebe aj svojmu okoliu. Vedel som, že to je možné, lebo som sa kedysi stretol s Ajurvédou a jej celostným prístupom k zdraviu človeka.

Tento príbeh so štastným koncom nie je iba o mojom sne pomáhať ľuďom, ale je hlavne o ľuďoch okolo mňa, vďaka ktorým sa mi MastichaTerapia.sk podarilo vytvoriť.

Pavol Bojda zakladateľ firmy Apothecary

Pavol Bojda

zakladateľ APOTHECARY

Cesty sa často kľukatia

V tom čase mi začali neurčité problémy s tlakmi v hrdle, čo mi bránilo pokračovať v práci.

Navštívil som lekára, ktorý ma poslal na rôzne vyšetrenia, no žiadnu konkrétnu diagnózu nestanovil, práve naopak, boli nutné ďalšie vyšetrenia. Napokon som sa dostal na gastroskopiu (vyšetrenie, pri ktorom sa zavádza sonda cez ústa do tráviaceho traktu), ktoré síce bolo zamerané na postihnuté hrdlo, no lekár zašiel sondou až do žalúdka, kde mi odhalil zápal a infekciu baktériou helikobakter pylori.

Lekári mali ku mne vážnejší prístup, v našej rodine sa totiž v minulosti vyskytla rakovina žalúdka, ktorú práve helikobakter pylori často zapríčiňuje. Predpísali mi liečbu trojkombináciou silných antibiotík a liekov znižujúcich kyslé prostredie v žalúdku.

Pálenie záhy - liečba
„Narazil som na Chioský mastix, nazývaný aj Chioská masticha, prírodný prostriedok bez vedľajších účinkov, ktorého schopnosť vyhubiť helikobakter pylori je overená mnohými vedeckými štúdiami i praxou.“

Kto hľadá, nájde

Samozrejme, z antibiotík som nebol veľmi nadšený a prirodzene ma to ťahalo k prírodnej liečbe. Hľadal som všetky možné alternatívne spôsoby, ktoré by mi mohli pomôcť.

Narazil som na Chioský mastix, nazývaný aj Chioská masticha, prírodný prostriedok bez vedľajších účinkov, ktorého schopnosť vyhubiť helikobakter pylori je overená mnohými vedeckými štúdiami i praxou.

Mastix som však nemohol brať súčasne s helicidom (liekom na zníženie žalúdočnej kyseliny), pretože si vzájomne blokujú účinky, rozhodol som sa lieky vynechať.

Po dvojmesačnej mastixovej kúre sa helikobakter stratil, problémy s hrdlom vymizli a navyše sa zredukovali aj občasné pocity ťažkosti od žalúdka.

Pavol Bojda na ostrove Chios

Sny sa plnia

Na začiatku som Mastix odporúčal len svojim priateľom a známym.

No zohnať mastichu na Slovensku nebolo v tej dobe jednoduché, a tak som sa spojil s Asociáciou zberateľov Chioskej mastichy a doviezol prvý kartón mastixového prášku.

Záujem postupne rástol, dobré meno o liečivých účinkoch mastichy sa začalo rýchlo šíriť a čoraz častejšie ma vyhľadávali kamaráti mojich kamarátov, ale aj neznámi ľudia.

Vtedy som prvý krát začal pociťovať zodpovednosť a reálnosť snu, pomáhať ľuďom zbaviť sa svojich zdravotných ťažkostí prírodnou cestou.

Moje hobby sa stalo mojou prácou.

Masticha Active, 100ks

Splníte si svoj sen?

Aj keď nemáme všetci rovnaké sny, máme jedno spoločné. Ak si ich chceme splniť, musíme byť zdraví a plní energie.

Vyskúšajte mastichu a obnovte svoje zdravie!

Vyskúšať mastichu

Pavol Bojda zakladateľ firmy Apothecary

Ak máte akúkoľvek otázku ohľadom mastichy, prírodných doplnkov alebo podpory zdravia prírodnou cestou, neváhajte mi napísať.

Veľmi rád sa s vami podelím o moje bohaté skúsenosti.

Napísať na poradňu