Nové výskumy o účinkoch mastichy a probiotík

14. augusta 2019 Peter Hrnciar Liečba mastichou, Masticha Active

Je známy fakt, že antibiotické látky zabíjajú aj baktérie, ktoré sú v žalúdku prospešné. Preto sa pri užívaní anbitbiotík doporučuje aj užívanie látok s probiotickým efektom, ktoré priaznivo pôsobia na obnovu črevnej mikroflóry.

Apothecary - zlatý strom

Masticha sa ukazuje ako silné antibiotikum – to je dôvod, prečo má také dobré výsledky v eradikácii silných baktérií ako helikobakter pylori.

Už pred niekoľkými rokmi sme vytvorili produkt Masticha Active, v ktorom sme spojili chioskú mastichu so špeciálnou kvasinkou Saccharomyces Boulardii, ktorá má nielen vedecky dokázané účinky pri boji s helikobakterom, ale zároveň pôsobí do istej miery aj ako probiotikum.

Naše objavy boli potvrdené aj vedecky!

V najnovšej štúdií  sa skúmal spoločný efekt mastichy s probiotickými kultúrami z rady Lactobacilus (konkrétne casei ATCC393).

Masticha vedecké výskumy
Vedecké výskumy hovoria o účinkoch chioskej mastichy

Táto štúdia potvrdila to, čo naše interne výskumy predpokladali už pri tvorbe Masticha Active. Ak sú probiotické baktérie v kontakte s čistým mastichovým práškom po krátku dobu (do 8 týždňov), chioská masticha neovplyvňuje ich účinky a pozitívna aktivita probiotík nie je ohrozená.

Práve tento predpoklad je zohľadnený aj v našej Kompletnej a Základnej mastichovej kúre, ktoré sú zostavené tak, aby doba užívania bola 50 dní.

Sme radi, že možno aj náš produkt motivoval k bližšiemu vedeckému skúmaniu spoločných účinkov mastichy a probiotických kultúr.