Chioská masticha podporuje zdravie vášho žalúdka a napomáha k správnemu fungovaniu tráviaceho traktu. Z tohto dôvodu môže byť vhodná ako prírodné doplnenie liečby ochorení súvisiacich so žalúdkom, ústnou dutinou alebo cievami. 

Ateroskleróza

ateroskleroza Ateroskleróza je ochorenie tepien vyvolávané chronickým upchávaním ciev tukovými látkami, obvzlášť cholesterolom. Tým sa znižuje prietok krvi cez cievy a vznikajú rôzne zápalové reakcie. Následkom zníženého prietoku krvi môže dôjsť k nedostatočnému zásobeniu mozgu kyslíkom, čo môže vyvrcholiť až cievnou mozgovou príhodou.

Problémy s ústnou dutinou

Masticha a ústna dutinaÚstna dutina ako začiatok nášho tráviaceho traktu sa dostáva ako prvá do styku s potravou, ktorú prijímame. Prirodzene teda musí ako prvá čeliť aj nežiaducim zložkám potravy, ktoré môžu vyvolávať problémy s bakteriálnym bujnením v ústach, kazivosťou zubov, zubným povlakom, či rôznymi mykózami v ústach.

 

Crohnova chroroba

Crohnova chorobaCrohnova choroba je zápalovým ochorením tráviacej sústavy. Najviac postihnutými oblasťami bývajú hrubé a tenké črevo. Tieto črevné zápaly ďalej vyvolávajú mnohé zdravotné ťažkosti ako napríklad bolesti brucha, či hnačky.

 

0