Pálenie záhy je v dnešnej dobe fenomén, ktorý trápi veľké percento populácie. Podľa štatistík si problémy s pálením záhy na Slovensku zažíva až tretina obyvateľstva. Pálenie záhy charakteristické nepríjemnými tlakmi zo žalúdka. Môže byť zapríčinené ťažko stráviteľným jedlom, zlými stravovacími návykmi, avšak môže byť prejavom aj vážnejšieho žalúdočného ochorenia.  

Pálenie záhy príznaky

Pálenie záhy je dôsledok výstupu žalúdočných kyselín zo žalúdka do oblasti pažeráka, ktorý nie je uspôsobený na spracovanie týchto žalúdočných kyselín, čo následne vyvoláva v našom organizme nepríjemné pocity. Tento proces sa prejavuje tlakmi, či bolesťou za hrudnou kosťou prechádzajúcou do celej brušnej dutiny. Pri pálení záhy sa taktiež môžu vyskytnúť problémy s grganím, nevoľnosťou a nadúvaním.

Helikobakter príznaky

Pálenie záhy príčiny

Pálenie záhy býva najčastejšie zapríčinené zlým trávením, či nadmerným požívaním potravín nevhodných pre trávenie.

Medzi potraviny, ktoré vyvolávajú pálenie záhy možno zaradiť: korenené, mastné a kyslé jedlá, čokoládu, sladké pečivo, citrusové plody, paradajky, niektoré sušené potraviny, mentol, alkohol, nápoje s obsahom kofeínu a sýtené nápoje.

Pálenie záhy môže byť takisto dôsledkom nesprávnych stravovacích návykov. Mali by sme dodržiavať tieto zásady zdravého jedenia:

  • dôkladné požutie potravy
  • pomalé prehĺtanie
  • jesť radšej malé porcie
  • pitný režim – hlavne čistá voda a nesladené nápoje
  • nejesť neskoro večer a neísť spať bezprostredne po jedle

 

Pálenie záhy pomoc

V prípade, že zaznamenávate pálenie záhy pravidelnejšie – spravidla viac krát týždenne a nie len ako následok nežiaducich jedál, tak je možné, že váš organizmus je napadnutý bektériou helikobakter pylori, ktorá prebýva v žalúdku. Táto baktéria vyvoláva mnohé žalúdočné problémy, ktoré môžu vyústiť až do vzniku žalúdočných vredov, či rakoviny žalúdka. 

Okrem zdravšieho stravovania, či uprednostňovania ľahších jedál odporúčame do jedálnička doplniť aj prírodné výživové doplnky. 

Chioská masticha

Medzi výživové doplnky výrazne podporujúce správne fungovanie žalúdka patrí Chioská masticha. Masticha je liečivá živica zo stromu Pistacia Lentiscus, ktorý rastie v južnej časti gréckeho ostrova Chios. Už starovekí grécki lekári ju používali pri liečbe žalúdočných a črevných ochoreniach. Vďaka silným antibakteriálnym a protizápalovým účinkom sa masticha javí ako účinná prírodná pomoc pri pálení záhy.

Mastichu odporúčame konzumovať aj vtedy, ak vás pálenie záhy trápi len občas. Ideálne je však absolvovať dlhodobejšiu kúru, ktorá vám pomôže tieto problémy eliminovať na dlhé obdobie. 

Pálenie záhy                    

ODPORÚČAME

Masticha Active 100cps

MASTICHA ACTIVE, 100tbl.

Účinné spojenie chioskej mastichy s probiotickou kvasinkou Saccharomyces boulardii pre ešte lepší účinok.

Viac informácií o Masticha Active nájdete tu.

Dávkovanie pri pálení záhy: 2x denne 2 tablety Masticha Active

>> Autorizovaný distribútor Chioskej mastichy pre Slovensko. Doručujeme do 24 hodín.

0