Paradentóza môže začať veľmi nevinne. Pri čistení zubov si všimnete krvácanie, občas vás ďasná zabolia pri žuvaní jedla. Zvyčajne tomu v prvých fázach neprikladáme dôležitosť. Ak sa však paradentóza rozvinie do vážnejších štádií, veľmi ťažko sa jej zbavuje. Preto je ako pri všetkých ochoreniach najdôležitejšia prevencia. Ako vieme zabrániť vzniku paradentózy?

Odpoveď je jednoduchá – kvalitnou zubnou hygienou a správnym čistením zubov. Na to budete potrebovať nielen pravidelnosť, vhodnú zubnú kefku, kvalitnú zubnú pastu proti paradentóze, ale pomôžu vám aj moderné pomôcky, ako je napríklad zubná sprcha.

 

Čo je zubná sprcha a ako sa používa?

Zubnú sprchu sme dostali na testovanie od spoločnosti Phillips, ktorá sa zubnej hygiene venuje už dlhé roky. V ich portfóliu nájdete aj napríklad sonické zubné kefky, ktoré sme si v našej rodine veľmi obľúbili – čistenie s nimi je skutočne rozdiel oproti klasickým zubným kefkám, zuby ostávajú hladké, bez zubného povlaku a viditeľne belšie.

Sonická zubná kefka spolu so zubnou sprchou tvoria vyváženú dvojicu pre správnu zubnú hygienu a ochranu proti paradentóze.

Phillips- zubna sprcha a kefkaPhillips- zubna sprcha a kefka

 

Skúsenosť so zubnou sprchou sme však doteraz nemali.

 

Na čo je určená zubná sprcha?

 

Zubná sprcha Phillips Airfloss Ultra je určená na čistenie medzizubných priestorov, ktoré vyplachuje vodným tlakom.

Vďaka tlaku sa zubnej sprche podarí dostať z medzizubných priestorov nielen kúsky jedla, ale aj usadeniny. Pri pravidelnom používaní tak veľmi účinne čistí zubný kameň a tiež bojuje proti vytváraniu nového zubného kameňa. 

Zubný kameň je najčastejším dôvodom vzniku paradentózy.

Medzizubné priestory si pomocou klasickej zubnej kefky vieme vyčistiť len veľmi ťažko. Preto v týchto miestach často vznikajú zubné kazy, čomu sa používaním zubnej sprchy a dentálnej nite vieme vyhnúť.

Zubná sprcha sa môže použiť aj na čistenie zubných náhrad, koruniek, odporúčaná je tiež pri fixných strojčekoch.

 

Používanie zubnej sprchy

Phillips zubna sprcha

Ak vás zaujíma, ako sa zubná sprcha používa, je to veľmi jednoduché. Obsahuje nádobku, do ktorej si napustíte čistú vodu. Použiť môžete aj ústnu vodu. 

 

Zubná sprcha má tri stupne tlaku – podľa toho vstrekuje vodu do medzizubných priestorov buď raz, dvakrát alebo trikrát za sebou. My sme zvyčajne používali strednú cestu – dva vstreky sa nám zdali dostatočné na prečistenie, pri troch sa občas stalo, že nám zuby začali krvácať.

 

Phillips zubna sprchaPhillips zubna sprchaPhillips zubna sprcha

 

Zubnú sprchu si následne vložíte do úst a nasmerujete medzi zuby. Odporúčame vám to robiť so zatvorenými ústami, aby ste neošpliechali kúpeľňu.

Stlačíte ovládanie a vstreknete si vodu medzi zuby. Tento postup opakujete postupne vo všetkých medzizubných priestoroch.

Philips zubna sprcha

Nie je to ťažké a ani veľmi zdĺhavé. Celé čistenie zubnou sprchou trvá približne minútu, maximálne dve. 

 

Aký je pocit po čistení zubnou sprchou?

Citeľne čistejšie zuby zbavené všetkých usadenín v priestoroch medzi zubami. Ak ste pri čistení použili ako náplň ústnu vodu, budete cítiť aj veľkú sviežosť v ústach. 

 

Má zubná  sprcha aj nevýhody?

 

Pri našom testovaní sme v prvých dňoch spozorovali počas čistenia jemné krvácanie. Vysvetľujeme si to silným tlakom a tiež množstvom usadením, ktoré na začiatku čistenia v zuboch boli. Zmiernili sme tlak na stupeň jeden a tak sme si čistili zuby prvý týždeň. Potom sme skúšali tlak postupne zvyšovať. Krvácanie po pár dňoch vymizlo. 

Ak by ste mali podobnú skúsenosť, odporúčame po čistení vypláchnuť ústnu dutinu šalviovou tinktúrou a požuť niekoľko kryštálov chioskej mastichy, ktorá zabráni prenikaniu baktérií do otvorených rán v ďasnách.

 

K zubnej sprche Phillips Airfloss Ultra je pribalená praktická nabíjačka, ktorá je rovnaká pre všetko príslušenstvo značky Phillips – aj pre sonické zubné kefky. Zubná sprcha bez nabíjania pri každodennom používaní vydrží viac ako týždeň.

Phillips Airfloss Ultra

 

Veríme, že sme vám pomohli pri rozhodovaní o tom, či kúpiť alebo nekúpiť zubnú sprchu. Za nás rozhodne odporúčame.

Hľadáte kvalitnú zubnú pastu s účinkami proti paradentóze a s prírodným zložením?

 

MÁME JU PRE VÁS.

 

Zubna pasta s chioskou mastichou - kamilka - Mastich Herbs

Zubná pasta s chioskou mastichou pôsobí protizápalovo a chráni zuby pred vznikom paradentózy. Vďaka chioskej mastiche má antibakteriálne účinky, ktoré chránia ústnu dutinu pred škodlivými baktériami, ktoré sa podieľajú na vzniku zubných kazov a paradentózy.

Čisté prírodné zloženie, bez fluoru, SLS a parabénov.

0