Päť dôvodov prečo sa rozhodnúť pre zubnú pastu s mastichou

1. Zubná je pasta založená na prírodných látkach

Účinok zubnej pasty s mastichou je založený na mastichovom esenciálnom oleji, mastichovom extrakte, esenciálnych fosfolipidoch, organickom olivovom a aloe vera extrakte, citrónovom extrakte a výťažkoch zo sladkého drievka. Zubná pasta FRESH s mastichou neosahuje fluór, farbivá, parabény, mentol a syntetické parfumy.

pestovanie mastichy

2. Bojuje s Helikobakterom už od ústnej dutiny

Helikobakter bol zistený v zubnom plaku i v slinách. Kolektív vedcov z Ulmskej univerzity v Nemecku izoloval Helikobakter pylori zo vzoriek zubného plaku v 41 prípadoch zo 42 skúmaných osôb, čo je 97% a 23 prípadoch zo vzoriek slín, čo tvorí 55% prípadov. Účinok mastichy na Helikobkter pylori bol popísaný v mnohých prácach z ktorých niekoľko uvázdame na stránke Vedecké štúdie chioskej mastichy.

3. Bráni tvorbe zubného kazu

Pôsobeniu mastichy na baktérie Streptococcus mutans a Streptococcus sobrinus spôsobujúce zubný kaz sa venoval vo svojej štúdii autori Dr. Alev Aksoy a kol. z Univerzity Suleymana Demirela v Turecku. Štúdia dokázala výrazný antibakteriálny účinok mastichy na spomínané mikroorganizmy a jej preventívny účinok proti vzniku zubného kazu.

4. Pomáha predchádzať vzniku zubného kameňa

Antibakteriálny účinok mastichy v zubnej paste preukázateľne redukuje zubný povlak, čím predchádza vzniku zubného kameňa a zápalom ďasien spôsobujúcim paradentózu. Významý vplyv mastichy na potláčanie zubného plaku dokázala napr. pilotná štúdia vedcov Takahašiho a kol. z univerzity Meikai v Japonsku.

5. Celodenná starostlivosť o chrup a ústnu dutinu s mastichou

Ranné a večerné úmývanie zubov zubnou pastou s mastichou doplňte počas dňa žuvaním mastichových kryštálov a mastichových žuvačiek, čím ochránite svoju ústnu dutinu po celý deň.

 

Zubnú pastu s Chioskou mastichou nájdete aj v tomto E-shope.

Zubna pasta s chioskou mastichou - kamilka - Mastich Herbs

0