Prečo používať zubnú pastu s mastichou

27. novembra 2015 Martina Balkova Otázky a odpovede, Zubná starostlivosť

Do našej ponuky sme po starostlivom výbere zaradili aj zubnú pastu s obsahom chioskej mastichy. Aby ste ju spoznali, prinášame vám päť dôvodov prečo sa rozhodnúť pre túto zubnú pastu s mastichou.

Zubná pasta s chioskou mastichou

Do našej ponuky sme po starostlivom výbere zaradili aj zubnú pastu s obsahom chioskej mastichy. Aby ste ju spoznali, prinášame vám päť dôvodov prečo sa rozhodnúť pre túto zubnú pastu s mastichou.

1. Zubná pasta je zložená z prírodných látok

Účinok zubnej pasty s mastichou je založený na mastichovom esenciálnom oleji, mastichovom extrakte a iných prírodných látkách. Zubná pasta MASTIC&HERBS s mastichou neosahuje fluór, farbivá, parabény a podobne. V našej ponuke ju nájdete v troch obľúbených príchutiach: kamilky, mäta a mandarinka.

Mastichová zubná pasta – prírodné zloženie

2. Bojuje s Helikobakterom už od ústnej dutiny

Helikobakter bol zistený v zubnom plaku i v slinách. Kolektív vedcov z Ulmskej univerzity v Nemecku izoloval Helikobakter pylori zo vzoriek zubného plaku v 41 prípadoch zo 42 skúmaných osôb, čo je 97% a 23 prípadoch zo vzoriek slín, čo tvorí 55% prípadov.Účinok mastichy na Helikobkter pylori bol popísaný v mnohých prácach z ktorých niekoľko uvázdame na stránke Vedecké štúdie chioskej mastichy.

3. Bráni tvorbe zubného kazu

Pôsobeniu mastichy na baktérie Streptococcus mutans a Streptococcus sobrinus spôsobujúce zubný kaz sa venoval vo svojej štúdii autori Dr. Alev Aksoy a kol. z Univerzity Suleymana Demirela v Turecku. Štúdia dokázala výrazný antibakteriálny účinok mastichy na spomínané mikroorganizmy a jej preventívny účinok proti vzniku zubného kazu.

4. Pomáha predchádzať vzniku zubného kameňa

Antibakteriálny účinok mastichy v zubnej paste preukázateľne redukuje zubný povlak, čím predchádza vzniku zubného kameňa a zápalom ďasien spôsobujúcim paradentózu. Významý vplyv mastichy na potláčanie zubného plaku dokázala napr. pilotná štúdia vedcov Takahašiho a kol. z univerzity Meikai v Japonsku.

5. Celodenná starostlivosť o chrup a ústnu dutinu s mastichou

Ranné a večerné úmývanie zubov zubnou pastou s mastichou doplňte počas dňa žuvaním mastichových kryštálov a mastichových žuvačiek, čím ochránite svoju ústnu dutinu po celý deň.

Zubnú pastu s Chioskou mastichou nájdete aj v tomto E-shope.