Spôsobuje helikobakter priberanie?

13. februára 2021 Diana Bahorcová Helikobakter pylori, Otázky a odpovede

Jednoduchá odpoveď: áno. Helikobakter je baktéria, ktorá sa usídľuje v žalúdku. Jej prítomnosť spôsobuje rozvoj chronickej gastritídy – zápal žalúdka. Pri tomto zápalovom procese sa zvyšuje produkcia gastrických hormónov, ktoré regulujú chuť do jedla. Medzi prvé príznaky helikobaktera, ktoré nám ľudia popisujú je pocit tzv. vlčieho hladu – silnej chuti do jedla. Často sa stáva, […]

Helikobakter pylori - detail baktérie.

Jednoduchá odpoveď: áno.

Helikobakter je baktéria, ktorá sa usídľuje v žalúdku. Jej prítomnosť spôsobuje rozvoj chronickej gastritídy – zápal žalúdka. Pri tomto zápalovom procese sa zvyšuje produkcia gastrických hormónov, ktoré regulujú chuť do jedla.

Medzi prvé príznaky helikobaktera, ktoré nám ľudia popisujú je pocit tzv. vlčieho hladu – silnej chuti do jedla. Často sa stáva, že po najedení sa pacientovi uľaví od bolesti.

Náš tip: Ak máte bolesti brucha, ktoré miznú alebo objavujú sa po jedle môže ísť aj o žalúdočné alebo dvanástnikové vredy.

Samozrejme, nadmerná konzumácia jedla spôsobuje postupne aj nadváhu.

Po zbavení sa helikobaktera sa normalizuje produkcia G-buniek v sliznici žalúdka, stabiluzuje sa chuť do jedla, zníži sa príjem potravy a následne aj váha. Ak človek počas liečby využíva aj helikobakter diétu a postupuje podľa týchto pokynov, upraví si návyky súvisiace so stravou. Po ukončení liečby dokáže rozpoznať, kedy sa jeho žalúdok cíti dobre a čo mu škodí.

Skúsenosti klientov, ktorí na liečbu helikobaktera užívali chioskú mastichu hovoria tiež o znížení váhy a zmiznutí nafúknutého brucha.

Masticha skúsenosti
Skúsenosť klientky, ktorá užíva Masticha Active