Odporúčané

Zbavte sa alergie prírodnou cestou
Alergie

Alergia: Ako sa zbaviť jej príznakov prírodnou cestou

Obdobie jari nám prináša radosť z prichádzajúcich slnečných dní, príroda sa krásne zelená, vonia a kvitne. Avšak pre mnohých ľudí je toto obdobie obávaným strašiakom. S jarou totiž prichádza aj alergia, a s ňou spojené neustále kýchanie, upchatý nos a uslzené očí. Aj vy patríte medzi alergikov a chceli by ste sa zbaviť nepríjemných alergických príznakov? Prečítajte si náš článok dokonca, máme pre vás riešenie.

Zuzana
29. apríla 2022
Resveratrol - učinky a pouzitie
Masticha Vena

Zázrak zvaný resveratrol. Poznáte účinky resveratrolu?

Pomáha pri ochoreniach srdca, pôsobí na omladnutie organizmu a dokonca vraj aj zvyšuje potenciu a plodnosť. To je len zopár účinkov resveratrolu, ktoré opisujú vedecké štúdie. Keďže resveratrol a jeho benefity používame aj v našich produktoch, pozreli sme sa bližšie na túto látku a radi vám ju predstavíme komplexnejšie.

Diana Bahorcová
23. marca 2022
psychika a vysoky tlak
Vysoký krvný tlak

Psychika a vysoký tlak

Náhly nával tepla, silnejšie búšenie srdca, točenie či bolesť hlavy, zrýchlený dych – už sa vám to stalo? Tieto pocity sú prejavmi náhle zvýšeného krvného tlaku. V tomto článku vám dáme pár odporúčaní na to, ako pracovať so svojou psychikou tak, aby ste dokázali eliminovať rýchle zmeny tlaku a znížili tak ich dopady na vaše zdravie.

Mária Richtáriková
15. novembra 2021
Vlaknina v potravinach
Vláknina

Vláknina v potravinách – tabuľka

Naša strava nemá dostatok vlákniny. Naopak - náš bežný jedálniček obsahuje priveľa sacharidov a tukov, ktoré zaťažujú trávenie a tiež cievny systém.

Pavol Bojda
21. októbra 2020
Ako liečiť hnačku?
Žalúdočné vredy, bolesti brucha

Diéta pri hnačke: 5 jednoduchých pravidiel

Hnačka je pomerne bežný a zvyčajne krátkodobý tráviaci problém. Prejavuje sa častou (viac ako trikrát denne) riedkou stolicou a kŕčami v bruchu. Pri dlhšom trvaní hnačky ju sprevádza únava, niekedy aj zvýšená teplota. Zvyčajne je hnačka reakciou na zlú zložku v strave, často sa objavuje aj pri cestovaní alebo vzniká zo stresu.

Pavol Bojda
10. marca 2020
H.pylori -strava
Masticha Active

Helikobakter strava – dodržte týchto 10 rád

Či už je príčinou infekcia baktériou helikobakter pylori alebo nie, čoraz viacej ľudí so žalúdočnými problémami sa obracia na terapiu prírodnou chioskou mastichou. Vyzdvihujú na nej čisto prírodné zloženie a absenciu vedľajších účinkov. Spoliehať sa však len na mastichu nestačí.

Diana Bahorcová
19. apríla 2018
Mastichový prášok
Liečba mastichou

Ako správne dávkovať mastichový prášok

Pripravili sme pre vás návod, ako dávkovať produkt Mastichový prášok pri jednotlivých ochoreniach. Pre presnejšie dávkovanie a širšie účinky odporúčame vyskúšať aj našu novinku – Masticha Active, ktorá obsahuje okrem chioskej mastichy aj ďalšie aktívne látky. Pálenie záhy Pri problémoch s pálením záhy sa odporúča užiť čajovú lyžičku Chioskej mastichy. Úľava, v prípade, že ide […]

Pavol Bojda
15. októbra 2015

Získajte pravidelné tipy pre podporu zdravia a imunity na svoj e-mail

Filip

„Keď som mal najväčšie bolesti, pomohli mi vaše tipy na to, ako upraviť stravu“

Filip

Leave this field blank

Vaše súkromie chránime