Tráviaci trakt

Peceny baklazan s plnkou
Recepty

Pečený baklažán plnený šošovicou

Tento recept sa dá robiť aj v rôznych obmenách - ak nemáte doma baklažán, naplniť môžete aj cuketu, dokonca aj zemiak - vtedy je ale potrebné upraviť čas pečenia. Výborné a sýte jedlo pre celú rodinu.

Mária Richtáriková
12. novembra 2021
Polievka na posilnenie imunity
Recepty

Polievka na posilnenie imunity

V čase, kedy sa na vás vírusy pozerajú z každého rohu, zareagujte posilnením imunity! Vysoký príjem vitamínov a vlákniny v tejto polievke podporí silu vášho organizmu.

Mária Richtáriková
12. novembra 2021
Marocké bataty s cícerom
Hlavné jedlá

Marocké bataty s cícerom

Ste fanúšikom sladkých zemiakov - batatov? V tomto recepte sa ich nasýtite. Spolu s cícerom tvoria základ receptu na večeru, či obed plnú vlákniny.

Mária Richtáriková
5. októbra 2021
Helikobakter pylori - detail baktérie.
Helikobakter pylori

Helikobakter pylori

Nedostatočné trávenie, občasné nafukovanie, pálenie záhy, bolesti brucha v strednej časti. Toto sú pocity, ktoré z času na čas pocíti každý z nás.

Pavol Bojda
10. februára 2021
Gastritida - prejavy
Žalúdočné vredy, bolesti brucha

Gastritída – zápal žalúdka: Príznaky a liečba bolestí žalúdka

Gastritída je zápalové ochorenie žalúdka, ktoré sa prejavuje silnými bolesťami, či kŕčami v oblasti brušnej dutiny. Akútny zápal žalúdka sa môže rozvinúť do chronických problémov, často aj do vzniku žalúdočných vredov. Preto je dobré si všímať už prvotné príznaky. V tomto článku vám povieme všetko o diagnostike, príčinách vzniku a liečbe zápalu žalúdka.

Pavol Bojda
13. januára 2020
Žaludocny vred
Žalúdočné vredy, bolesti brucha

Žalúdočné vredy – prírodná liečba

Peptické vredy - je spoločné označenie pre žalúdočné a dvanástnikové vredy. Vredy sa môžu tiež vyskytovať aj v oblasti dvanástnika, pažeráka a okolia Meckelovho divertikulu. V bežnej reči sa termínom žalúdočné vredy označujú všetky vredy s miestom výskytu v tráviacom trakte.

Masticha Tím
10. apríla 2016
Bolesti brucha pri žalúdočných problémoch
Crohnova choroba

Crohnova choroba

Crohnova choroba (vyslovuje sa “kronova choroba”) patrí medzi zápalové ochorenia tráviaceho traktu. Zasiahnuť môže ľubovoľné miesto od úst až po konečník.

Masticha Tím
5. apríla 2016
Pálenie záhy - liečba
Liečba mastichou

Pálenie záhy

Pálenie záhy je v dnešnej dobe fenomén, ktorý trápi veľké percento populácie. Podľa štatistík si problémy s pálením záhy na Slovensku občas zažíva až tretina obyvateľstva. Pálenie záhy je problém, ktorý sa dá riešiť. Dokonca aj prírodnými prostriedkami.

Masticha Tím
21. novembra 2015

Získajte pravidelné tipy pre podporu zdravia a imunity na svoj e-mail

Filip

„Keď som mal najväčšie bolesti, pomohli mi vaše tipy na to, ako upraviť stravu“

Filip

Leave this field blank

Vaše súkromie chránime