Čo je to terapia mastichou

Terapia mastichou sa radí k alternatívnym spôsobom prístupov k zdravotným problémom. Chioská masticha, ktorá je hlavnou látkou mastichovej terapie je čisto prírodná látka s významnými účinkami. Mastichová terapia sa odporúča aplikovať predovšetkým pri nesprávnej činnosti tráviaceho traktu a žalúdka a pri starostlivosti o ústnu hygienu. Alternatívny prístup mastichovej terapie k týmto zdravotným ťažkostiam spočíva najmä v tom, že vykazuje čisto prírodné zloženie a odporúča sa kombinovať ju so zdravou životosprávou a zdravými stravovacími návykmi. Hlavnou zložkou pri terapii mastichou je originálna Chioská masticha, ktorá sa kombinuje s ďalšími účinnými prírodnými látkami pre zvyšovanie účinkov pri odstraňovaní zdravotných ťažkostí.

Chioská masticha obsahuje viac ako 80 látok, účinky niektorých sa stále skúmajú. Je predmetom výskumu zisťovanie, či masticha obsahuje antibakteriálne a protizápalové látky v takom rozsahu, aby účinne bojovali napríklad aj proti baktérii helikobakter pylori. Hoci viaceré štúdie poukazujú na túto skutočnosť, výskum stále nebol dokončený a legislatívne schválený. 

Chioská masticha však preukázateľne podporuje zdravie žalúdka a zdravé trávenie. Najčastejšími príznakmi toho, že vaše trávenie nie je zdravé sú hlavne tieto: bolesti a kŕče žalúdka, pálenie záhy, výstup kyslých štiav zo žalúdka nahor, gastritída – zápaly žalúdka, žalúdočné vredy

Zlé trávenie, či zápal v žalúdku sa môžu odrážať aj na kožných ochoreniach – v dôsledku zlého trávenia a zaneseného žalúdka vznikajú ochorenia ako napríklad ekzémy, akné, suchá pokožka …

Preto je veľmi dôležité dostať svoje trávenie pod kontrolu a uzdraviť ho.

Chioská masticha preukazuje aj pozitívne účinky na oxidáciu LDL cholesterolu a jeho ukladanie v cievach.

Chioska masticha - kompletna kura

Pre koho je určená terapia mastichou

Terapia mastichou je určená predovšetkým pre tieto skupiny ľudí:

 • vyznávajú prírodný prístup k zdraviu
 • odmietajú akékoľvek vedľajšie účinky
 • liečba antibiotikami im nezabrala a hľadajú alternatívny spôsob
 • preferujú prírodnú liečbu a prevenciu

Masticha skúsenosti

Účinky terapie mastichou

1. Mastichová terapia tráviaceho traktu

Mastichová terapia tráviaceho traktu pôsobí predovšetkým na podporu zdravia žalúdka a tráviaceho traktu. Medzi najčastejšie príznaky toho, že trávenie nie je v poriadku patria tieto príznaky: 

 • bolesti a kŕče žalúdka
 • nafukovanie, reflux zo žalúdka
 • pálenie záhy
 • gastritída (zápaly žalúdka)
 • žalúdočné vredy

Často je spúšťačom týchto problémov prítomnosť baktérie helikobakter pylori. 

Aké sú možnosti liečby Helikobakter pylori?

Masticha štúdia

1.Ako prebieha liečba HP antibiotikami:

Liečba baktérie helikobakter pylori sa v medicínskom prostredí aplikuje jedine v tom prípade, že helikobakter spôsobuje pacientovi nejaké chronické ťažkosti (ako napr. bolesti žalúdka, či pálenie záhy). Po diagnostikovaní takýchto ťažkostí zapríčinených helikobakterom sa preferuje liečba kombináciou viacerých druhov antibiotík súčasne. V prípade, že nejakému pacientovi liečba predpísanými antibiotikami nezaberie, tak sa hľadá iné účinné antibiotikum pre odstránenie helikobaktera. Pri takejto forme liečby však hrozí nadužívanie antibiotikami, čo môže predstavovať neúmernú záťaž pre pečeň a obličky.

Ako správne užívať mastichu?

Terapia mastichou je vlastne užívaním produktov z mastichy podľa odporúčaného užívania pri jednotlivých zdravotných problémoch – zväčša 2 kapsule 3x denne. Vždy nalačno t. j. pol hodinu pred jedlom alebo dve hodiny po jedle. Užívanie Chioskej mastichy sa neodporúča kombinovať s liekmi určenými na blokáciu tvorby žalúdočných štiav tzv. inhibítory protónovej pumpy (Helicid, Nolpaza, Omeprazol…). U väčšiny pacientov ustúpia vonkajšie príznaky chorôb už po prvom týždni užívania Chioskej mastichy, avšak minimálna odporúčaná doba mastichovej terapie je jeden mesiac.

V prípade, že vám bol diagnostikovaný H.pylori a odporúčená liečba od lekára, odporúčame mastichu užívať až po ukončení liečby.

2. Výhody Chioskej mastichy

✓ Žiadne vedľajšie účinky počas užívania
✓ Dá sa užívať aj preventívne bez negatívneho vplyvu na orgány
✓ Čisto prírodné zloženie bez akýchkoľvek chemických prímesí
✓ Kombinuje sa s ďalšími účinnými prírodnými látkami pre zvyšovanie účinku

Chioská masticha na Slovensku

V súčasnosti  jediný certifikovaný eshop s Chioskou mastichou nájdete na stránke www.mastichaterapia.sk

Naša spoločnosť Masticha Terapia spolupracuje priamo s Asociáciou pestovateľov chioskej mastichy od ktorých získavame originálny mastichový prášok pre svoje ďalšie produkty. S obsahom tohto originálneho mastichového prášku sme vyvinuli produkty, ktoré majú originálnu receptúru. Výroba kapsúl prebieha na Slovensku.

Medzi hlavné produkty našej značky patrí:

 • Masticha Active unikátne spojenie mastichy, probiotickej kvasinky Saccharomyces Boulardii a špeciálneho kmeňa baktérie Lactobacillus reuteri DSM17648, originálna receptúra, vysoký účinok
 • Masticha Original – kapsuly s obsahom čistého mastichového prášku vyrobené na Slovensku. Výhodné 100tbl. balenie
 • Masticha Vena – unikátny produkt, v ktorom sa spája sila chioskej mastichy a patentovaných prírodných výťažkov z olív a granátového jablka. Tieto látky majú účinky na vysoký cholesterol a znižovanie krvného tlaku.

Originálne produkty s obsahom chioskej mastichy dovážané z Chiosu:

Doplnkové produkty:

Podľa nariadenia EP a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na webstránke predávajúceho sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch.Všetky informácie na webstránke predávajúceho majú informačný charakter a neslúžia ako náhrada liečby predpísanej lekárom. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny odporúčame konzultovať so svojim lekárom.

0