žalúdočné vredyDnešná doba je okrem iného charakteristická aj pomerne rozšírenými problémami so žalúdkom a trávením. Príčinou tohto stavu je viacero faktorov ako napríklad náročný životný štýl, nekvalitná strava a pod. Tieto faktory prispievajú k oslabenej obranyschopnosti žalúdka, čím vzniká vyššia náchylnosť na infekciu žalúdočnými baktériami ako napríklad helikobakter pylori. Práve baktéria helikobakter pylori v mnohých prípadoch spôsobuje tráviace a žalúdočné ťažkosti, a preto je oprávnené sa pýtať, či ma pri problémoch so žalúdkom nepostihol práve helikobakter pylori.

Ako zistím, či mám helikobaktera? Metódy:

 1. Žalúdočné problémy ma trápia dlhodobo

Prvou nápovedou, že za moje žalúdočné ťažkosti môže baktéria helikobakter pylori, je to, že problémy sa objavujú opakovane a dlhodobo. A teda, nejde len o náhlu reakciu organizmu na nevhodnú stravu, ktorú musí žalúdok náročnejšie spracovávať. K najčastejším dlhodobým ťažkostiam indikujúcim infekciu helikobakterom v rozsahu minimálne niekoľkých dní patria: žalúdočné kŕče, bolesti brucha, zlé trávenie (nevoľnosť, nechutenstvo, nafukovanie).

2. Domáci test na helikobaktera

helicobacter pylori ecotestV prípade, že sa žalúdočné a tráviace ťažkosti objavujú opakovane a máte podozrenie na infekciu helikobakterom na základe spomínaných príznakov ako sú bolesti a kŕče brucha, odporúčame vykonať Test na helikobaktera. Testovať sa môžte aj preventívne. Tento test je neinvazívny a nevyžaduje si návštevu lekára, pričom jeho výsledky sú porovnateľné s laboratórnym vyšetrením. Výsledok testu sa dozviete už do 10 minút. V prípade záujmu test na helikobaktera nájdete aj v našom eshope.

3. Návšteva gastroenterológa

Helikobakter testAsi najspoľahlivejšou metódou je zveriť sa do rúk odborníka, v tomto prípade gastroenterológa. Ten na základe popísaných príznakov pravdepodobne pristúpi ku gastroskopii. Ide o spôsob diagnostiky helikobaktera, pri ktorom sa cez ústa zavádza do žalúdka sonda, pomocou ktorej vyšetrujúci lekár odhalí infekciu helikobakterom prípadne vznik žalúdočných vredov. Gastroskopiou sa taktiež odoberá vzorka sliznice žalúdka. Tá sa posiela ďalej na laboratórne vyšetrenie pre potvrdenie diagnózy. Táto metóda je síce najspoľahlivejšia, no u ľudí je zároveň veľmi neobľúbená z dôvodu časovej náročnosti a nepríjemnosti vykonávaného zákroku.

Čo odporúčame?

V prvom rade odporúčame pozorne sledovať vlastné telo a jeho príznaky.

 Akékoľvek tráviace ťažkosti nám dávajú najavo, že niečo v organizme nie je v poriadku, a niečo by sme mali zmeniť.

V prípade, že príznaky ako bolesti brucha / žalúdočné kŕče / zlé trávenie pociťujeme dlhodobo, odporúčame vykonať domáci test na zistenie prítomnosti helikobaktera v organizme. Ak sa infekcia helikobakterom potvrdí, odporúčame začať okamžitú liečbu, pretože pri neliečení môže dôjsť ku gastritíde (zápal žalúdka), či dokonca žalúdočným vredom. Dobrou správou je, že pre eliminovanie helikobaktera nemusíte podstupovať národnú medicínsku liečbu (bežne sa ordinuje viacero druhov antibiotík a liekov potláčajúcich tvorbu žalúdočných štiav). Zbaviť sa baktérie helikobakter pylori možno aj vďaka prírodným antibakteriálnym látkam ako napríklad Chioská masticha. Pre zabezpečenie vyššej účinnosti odporúčame produkt Masticha Active

Masticha Active 100cps

Masticha Active, 100tbl.

V súčasnosti najobľúbenejší produkt s obsahom Chioskej mastichy. Účinné spojenie mastichy a probiotickej kvasinky Saccharomyces Boulardii zaručuje rýchle pôsobenie. Výborné skúsenosti zákazníkov. Pri kúpe 2ks doprava zdarma a darček.

0