Masticha skúsenosti

Výsledky anonymného prieskumu

Názory na účinky chioskej mastichy sú rôzne. Na jednej strane stoja rôzne vedecké štúdie a laboratórne výskumy, ktoré potvrdzujú terapeutické účinky mastichy a na druhej strane názory skeptikov neveriacich v účinky prírodných prípravkov. My sme sa rozhodli vychádzať z toho najvýpovednejšieho zdroja, a tým sú reálne skúsenosti ľudí, ktorí užívali mastichu pri svojich zdravotných ťažkostiach. Na základe toho sme vykonali anonymnú anketu užívateľov mastichy, v ktorej sa respondenti vyjadrovali k rôznym otázkam týkajúcich nielen ich vlastných skúseností s mastichou, ale aj ich zdravotného stavu a priebehu ochorenia. Výsledky vám budeme prinášať v malej sérii článkov venovaných vyhodnoteniu tejto anonymnej ankety ľudí, ktorí majú s mastichou reálne skúsenosti.

Vyhodnotenie podľa užívaného produktu

V prvom z tejto série článkov sa zameriame na výsledky spojené s užívaním niektorého z mastichových produktov. V úvahu sme brali štyri hlavné kategórie produktov a to:
Mastichový prášok
Mastichové kapsuly
Masticha active
Kombinácia mastichového prášku + mastichy active
Tohto prieskumu sa zúčastnilo 85 užívateľov mastichy, z ktorých až 77 hodnotí svoj zdravotný stav po užívaní ako zlepšený. To predstavuje až 90,59%, čo je porovnateľný výsledok so štvorkombináciou antibiotík predpisovaných lekárom (účinnosť trojkombinácie antibiotík zameraných proti infekcii helikobakterom pylori je 75%, účinnosť štvorkombinácie antibiotík zameraných proti infekcii helikobakterom pylori je 90%).*

Mastichový prášok

Z celkového počtu 85 respondentov užívalo mastichový prášok 36 ľudí, z ktorých až 31 zhodnotilo svoj stav ako zlepšený (86,11%). Štyria nich majú zlepšenie svojho zdravotného stavu potvrdené lekárom, či kontrolným testom na prítomnosť helikobaktera. Piati opýtaní počas užívania mastichy nepociťovali žiadny efekt.
K percentuálnemu vyhodnoteniu pripájame aj poznámku vybraných užívateľov mastichového prášku:

Martina, 38 rokov:

“Keď mi bol zistený helikobakter pylori, lekárka mi predpísala trojkombináciu antibiotík. Všeobecne však antibiotiká zle znášam a po prečítaní príbalových letákov som sa rozhodla, že ich užívať nebudem, nakoľko mali veľmi veľa negatívnych vedľajších účinkov. Tak som začala študovať a začala som užívať spomínaný Betavital, jesť každý deň surovú brokolicu, ktorá je podľa výskumov tiež veľmi účinná v boji protik helikobakter pylori a následne mastichu. Potom som absolvovala dychový test a helikobakter pylori už nebol. Následne ešte jednu kontrolu, helikobakter pylori bol stále negatívny. takže ide to aj bez liekov.”

Kvetka, 82 rokov:

“Mama mala vyše roka veľké bolesti žalúdka, nechutenstvo atď. v dosledku čoho schudla v priebehu 1/2 roka takmer 10 kg. Neviem, či práve masticha pomohla mojej mame, ale bola som veľmi milo prekvapená, keď doktorka pri gastroenterologickom vyšetrení žalúdka skonštatovala, že vredy sa tak zhojili, že ani nevie nájsť,kde sa nachádzali. Taktiež som očakávala pozitivny výsledok z histológie. Boli sme preto veľmi prekvapení negatívnym výsledkom histológie. V súčasnosti sa mama cíti veľmi dobre, nemá žiadne bolesti, chutí jej jesť a za dva mesiace pribrala 4 kg. Vo februári 2015 bola mama znova na gastroenterologickom vyšetrení, pričom po vredoch nebolo ani stopy. Výsledky z histológie negatívne a žiadna prítomnosť helicobaktera.”

Kompletné hodnotenia užívateľov mastichy nájdete na stránke: Masticha skúsenosti
V prípade záujmu o viac informácií alebo kúpu mastichového prášku navštívte Eshop – mastichový prášok

Mastichové kapsuly

K užívaniu mastichových kapsúl sa zo všetkých opýtaných vyjadrilo 34 ľudí. Z nich až 32 hodnotia svoj zdravotný stav po dobratí mastichových kapsúl ako zlepšený, čo predstavuje 94,11%. Dvanásti majú výsledky svojho zdravotného stavu potvrdené lekárom, či kontrolným testom na prítomnosť helikobaktera a iba dvaja zo všetkých opýtaných nebadali počas užívania žiadne účinky mastichy.
Medzi vybrané reakcie ľudí užívajúcich mastichové kapsuly sme vybrali:

Anonym, 59 rokov:

“Doporučujem mastichu užívať pravidelne a dlhšie. Až vtedy nastane zlepšenie. Antibiotiká mi nezabrali zničili mi sliznicu a problém zostal. Ak niekto má práve ten problém čo som mala ja (Helikobakter) doporučujem si upraviť jednak stravu a užívať dlhodobo práve mastichu aj cesnak vo forme tabliet nie surový.”

Hana, 29 rokov:

“Som úplne vyliečená, kontrolné testy zo stolice ukázali po užívaní kapsúl negatívny výskyt HP v mojom tele.”

Kompletné reakcie užívateľov mastichových kapsúl nájdete na stránke: Skúsenosti s mastichou
V prípade, že máte záujem o viac informácií alebo kúpu mastichových kapsúl prejdite do Eshopu – mastichové kapsuly

Masticha active

Napriek faktu, že v súčasnosti sa produkt Masticha Active stal hitom na trhu, v čase konania anonymnej ankety bol novinkou, takže sa k jeho užívaniu vyjadrilo “len” 11 respondentov. Výsledky sú však nadmieru uspokojivé, keďže 10 (90,91%) z nich zhodnotilo svoj stav ako zlepšený a až štyria to mali aj potvrdené lekárom, prípadne kontrolným testom na prítomnosť helikobaktera.
Reakcie vybraných užívateľov na Mastichu Active boli nasledovné:

Beatrica, 64 rokov:

“Pre veľké bolesti v brušnej dutine som bola často hospitalizovaná na redukciu helikobakter pylori – časté podávanie antibiotík (som navyše som alergik na antibiotiká a celiatička), liečba bola zdĺhavá a problémy sa opätovne vracali. Konečne prírodná a nekomplikovaná liečba so 100% účinkom navyše vhodná pre celiatikov! Žiadne bolesti, žiadny HP a žiadna záha. Kompletné odbúranie bolestí a kŕčov v brušnej dutine.”

Erika, 34 rokov:

“Gastroenterológom mi bol potvrdený nález HP a nasadená liečba antibiotikami, ktorá nezabrala. Nechcela som opäť užívať antibiotká, tak som hľadala inú alternatívu na internete. Asi po 4 týždňoch počas užívania mastichy, som pociťovala zlepšenie stavu, po 6 týždňoch užívania som si urobila test na HP zo vzorky stolice a výsledok ma príjemne prekvapil – bol negatívny. :) Odporúčam vyskúšať túto liečbu každému, kto má problémy s HP, mne osobne liečba zabrala, z čoho sa veľmi teším, pretože som sa chcela vyhnúť kombinácii antibiotík, ktoré som ťažko znášala. Pevne dúfam, že sa problémy po čase nevrátia.”

Kompletný prehľad skúseností s užívaním Mastichy active nájdete na stránke – Masticha skúsenosti
Pre viac informácií, prípadne možnosť kúpy Mastichy active navštívte stránku Masticha active.

Kombinácia Masticha Active + Mastichový prášok

Štyria ľudia sa v prieskume vyjadrili ohľadom užívania Mastichy active zároveň s užívaním mastichového prášku. Výsledky tejto skupiny ľudí priniesli najpriaznivejší záver, keďže všetci (100%) zhodnotili svoj zdravotný stav po užívaní mastichy ako zlepšený, 25% z nich dokonca s potvrdením kontrolného testu na výskyt helikobaktera v organizme.
Reakcie užívateľov Mastichy active súčasne s mastichovým práškom boli takéto:

Mirec, 38 rokov:

“Mastichu môžem len odporučiť. Človek nedostáva žiadne chemikálie do tela ako v prípade antibiotík, ktoré údajne likvidujú helicobaktera. Červené fľaky z tváre sa postupne začali strácať, dnes ich v podstate nemám.”

Katarína, 36 rokov:

“Určite odporúčam každému nech vyskúša a aj preventívne sa vracať k užívaniu aspoň raz do roka, masticha je úžasný dar. Ja som si antibiotikami len narušila v organizme všetko, čo sa dalo a to som sa im silno bránila. Popri tom som bola na diéte, bez mäsa, mliečnych výrobkov, piekla som si bezvkáskový chleba, zelenina hlavne zelená, cesnak, pór, chilli papričky, čisté bylinkové čaje, veľa čistej vody, žiadne sladkosti, v ovocí je dosť fruktózy a hlavne viera a pokoj v duši. ♥
Výsledky boli výborné, cca po mesiaci ako som doužívala mastichu som šla na kontrolné testy po 2 krát a helikobakter pylori bol negatívny, čo po 7 dňovej liečbe na antibiotikách pri kontrole bol stále pozitívny.”

Pre zobrazenie kompletných reakcií užívateľov prejdite na stránku Masticha – skúsenosti
Viac informácií, či možnosť kúpy Mastichy active a mastichového prášku nájdete na stránkach:
Masticha active
Mastichový prášok

_______________________________________________________________

Zdroje:
www.staryweb.fmed.uniba.sk/uploads/media/9._cvicenie_-_pepticky_vred.pptx

Zdieľajte:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •