Trávenie by vás nemalo bolieť

Mnohí z vás sú presvedčení, že občasné bolesti, nafukovanie, plynatosť, či pálenie záhy sú normálnou súčasťou života. Nie je tomu tak. Do zdravého života nepatria ani žalúdočné vredy, baktérie v žalúdku, ani problémy s vyprázdňovaním.

Máte šancu na to, aby vaše trávenie fungovalo bez bolestí.

Medzi najčastejšie problémy trávenia s ktorými sa stretávame patria:

  • Bolesti brucha v rôznych oblastiach
  • Spomalené trávenie
  • Zápchy alebo hnačky
  • Infekcia baktériou helikobakter pylori
  • Pálenie záhy

Na oblasť trávenia z našej ponuky odporúčame Masticha Active s obsahom pravej chioskej mastichy a dvoch aktívnych kultúr – L.Reuteri DSM 17648 a Saccharomyces Boulardii.

V našej ponuke nájdete kúry s Masticha Active zostavené na úpravu tráviaceho traktu.

Masticha Active a trávenie

Chioská masticha podporuje zdravie tráviaceho traktu.

Antioxidačné a protizápalové vlastnosti
Mechanizmus, vďaka ktorému masticha pôsobí priaznivo na tráviaci trakt je stále predmetom výskumov. Vedecké názory predpokladajú, že za jej účinky vďačíme antioxidačným a protizápalovým vlastnostiam mastichy.
Eradikácia helikobaktera pylori
Pomoc pri eradikácii helikobakter pylori: Niektorými vedeckými štúdiami bolo potvrdené vymiznutie baktérie h. pylori po užívaní mastichových kryštálov. Helikobakter pylori je baktéria, ktorá je vo výraznej miere zodpovedná za vznik žalúdočných vredov, ktoré môžu prerásť až do rakoviny žalúdka. Preto je pri premnožení baktérie h.pylori jej redukcia nevyhnutná.
Účinky probiotických látok
V Masticha Active sme spojili účinky pravej chioskej mastichy s dvoma aktívnymi kultúrami Lactobacillus reuteri DSM17648 a Saccharomyces Boulardii pre dosiahnutie optimálnych výsledkov terapie.
Nemá vedľajšie účinky

Užívanie chioskej mastichy nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky a je šetrné pre organizmus. Masticha Active je dobre znášaná aj u ľudí s potravinovými alergiami, či alergiou na histamín.

Je vhodná pre všetky vekové kategórie.

Ak užívate lieky na blokovanie tvorby žalúdočných štiav (inhibítory protónovej pumpy), kontaktujte nás pre viac informácií k správnemu dávkovaniu.

Ďalšie výhody

Masticha Active sa môže užívať pri širokom spektre tráviacich problémov. Ak práve užívate terapiu na eradikáciu helikobaktera (antibiotická liečba), s mastichovou kúrou odporúčame začať až po jej doužívaní.

Masticha Active môžete brať aj preventívne, v prípade, že aktuálne netrpíte tráviacimi ťažkosťami, ale chcete podporiť svoje trávenie.

Zobraziť produkty s Masticha Active

Mohlo by vás zaujímať

Gastritida - prejavy
Žalúdočné vredy, bolesti brucha

Gastritída – zápal žalúdka: Príznaky a liečba bolestí žalúdka

Gastritída je zápalové ochorenie žalúdka, ktoré sa prejavuje silnými bolesťami, či kŕčami v oblasti brušnej dutiny. Akútny zápal žalúdka sa môže rozvinúť do chronických problémov, často aj do vzniku žalúdočných vredov. Preto je dobré si všímať už prvotné príznaky. V tomto článku vám povieme všetko o diagnostike, príčinách vzniku a liečbe zápalu žalúdka.

Pavol Bojda
13. januára 2020
Žaludocny vred
Žalúdočné vredy, bolesti brucha

Žalúdočné vredy – prírodná liečba

Peptické vredy - je spoločné označenie pre žalúdočné a dvanástnikové vredy. Vredy sa môžu tiež vyskytovať aj v oblasti dvanástnika, pažeráka a okolia Meckelovho divertikulu. V bežnej reči sa termínom žalúdočné vredy označujú všetky vredy s miestom výskytu v tráviacom trakte.

Pavol Bojda
10. apríla 2016
Bolesti brucha pri žalúdočných problémoch
Crohnova choroba

Crohnova choroba

Crohnova choroba (vyslovuje sa “kronova choroba”) patrí medzi zápalové ochorenia tráviaceho traktu. Zasiahnuť môže ľubovoľné miesto od úst až po konečník.

Pavol Bojda
5. apríla 2016
Pálenie záhy - liečba
Liečba mastichou

Pálenie záhy

Pálenie záhy je v dnešnej dobe fenomén, ktorý trápi veľké percento populácie. Podľa štatistík si problémy s pálením záhy na Slovensku občas zažíva až tretina obyvateľstva. Pálenie záhy je problém, ktorý sa dá riešiť. Dokonca aj prírodnými prostriedkami.

Pavol Bojda
21. novembra 2015

Doplnky z mastichy vám pomôžu tiež na