kompletna masticha kura

Čo je to terapia mastichou

Terapia mastichou sa radí k alternatívnym spôsobom prístupov k zdravotným problémom. Mastichová terapia sa odporúča aplikovať predovšetkým pri nesprávnej činnosti tráviaceho traktu a žalúdka a pri starostlivosti o ústnu hygienu. Alternatívny prístup mastichovej terapie k týmto zdravotným ťažkostiam spočíva najmä v tom, že vykazuje čisto prírodné zloženie a odporúča sa kombinovať ju so zdravou životosprávou a zdravými stravovacími návykmi. Hlavnou zložkou pri terapii mastichou je originálna Chioská masticha, ktorá sa kombinuje s ďalšími účinnými prírodnými látkami pre zvyšovanie účinkov pri odstraňovaní zdravotných ťažkostí.

Chioská masticha sa vyznačuje predovšetkým silným antibakteriálnym pôsobením. Vďaka tomu je schopná eliminovať baktériu helikobater pylori, ktorá sa usadzuje v sliznici žalúdka a dvanástnika a je príčinou väčšiny žalúdočných ťakostí, akými sú: bolesti a kŕče žalúdka, pálenie záhy, výstup kyslých štiav zo žalúdka nahor, gastritída – zápaly žalúdka, žalúdočné vredy. K jej ďalším účinkom možno zaradiť antiseptické a antimykotické pôsobenie, vďaka čomu masticha vykazuje priaznivý vplyv na rôzne ekzémy a kožné problémy.

Pre koho je určená terapia mastichou

Terapia mastichou je určená predovšetkým pre tieto skupiny ľudí:

 • vyznávajú prírodný prístup k zdraviu
 • odmietajú akékoľvek vedľajšie účinky
 • liečba antibiotikami im nezabrala a hľadajú alternatívny spôsob
 • preferujú prírodnú liečbu a prevenciu
Zobraziť produkty z originál Chisokej mastichy

Masticha skúsenosti

Účinky terapie mastichou

1. Mastichová terapia tráviaceho traktu

Mastichová terapia tráviaceho traktu pôsobí predovšetkým na eliminovanie baktérie helikobakter pylori, ktorá je spúštačom zdravotných ťažkostí, akými sú:

 • bolesti a kŕče žalúdka
 • nafukovanie, reflux zo žalúdka
 • pálenie záhy
 • gastritída (zápaly žalúdka)
 • žalúdočné vredy

Odstránením príčiny t. j. premnoženej baktérie helikobakter pylori v organizme je možné sa postupne zbaviť všetkých menovaných problémov. Pre takúto terapiu mastichou odporúčame Kompletnú mastichovú kúru – určenú na elimináciu baktérie helikobakter pylori (užíva sa po dobu 50 dní).

Zistiť výhody kompletnej mastichovej kúry

2. Mastichová terapia ústnej dutiny

Mastichová terapia ústnej dutiny sa odporúča aplikovať pri problémoch akými sú:

 • paradentóza
 • zápaly a krvácanie ďasien
 • kazivosť zubov
 • bakteriálne bujnenie a zápach v ústach

Chioská masticha ako súčasť každodenných produktov akými sú žuvačky, či zubná pasta je ideálnym riešením pre terapiu ústnej dutiny. Pre odstránenie vyššie spomínaných problémov je vhodnou alternatívou Mastichová kúra pre starostlivosť ústnu dutinu.

Zistiť výhody mastichovej kúry pre ústnu dutinu

Prečo sa rozhodnúť pre terapiu mastichou

Masticha štúdia

1. Antibiotiká vs. mastichová terapia

Ako prebieha liečba antibiotikami:

Liečba baktérie helikobakter pylori sa v medicínskom prostredí aplikuje jedine v tom prípade, že helikobakter spôsobuje pacientovi nejaké chronické ťažkosti (ako napr. bolesti žalúdka, či pálenie záhy). Po diagnostikovaní takýchto ťažkostí zapríčinených helikobakterom sa preferuje liečba kombináciou viacerých druhov antibiotík súčasne. V prípade, že nejakému pacientovi liečba predpísanými antibiotikami nezaberie, tak sa hľadá iné účinné antibiotikum pre odstránenie helikobaktera. Pri takejto forme liečby však hrozí nadužívanie antibiotikami, čo môže predstavovať neúmernú záťaž pre pečeň a obličky.

Ako prebieha terapia mastichou:

Terapia mastichou je vlastne užívaním produktov z mastichy podľa odporúčaného užívania pri jednotlivých zdravotných problémoch – zväčša 2 kapsule 3x denne. Vždy nalačno t. j. pol hodinu pred jedlom alebo dve hodiny po jedle. Užívanie Chioskej mastichy sa neodporúča kombinovať s liekmi určenými na blokáciu tvorby žalúdočných štiav tzv. inhibítory protónovej pumpy (Helicid, Nolpaza, Omeprazol…). U väčšiny pacientov ustúpia vonkajšie príznaky chorôb už po prvom týždni užívania Chioskej mastichy, avšak minimálna odporúčaná doba mastichovej terapie je jeden mesiac, aby došlo k úplnej eradikácii helikobaktera zo všetkých častí sliznice žalúdka a dvanástnika.

2. Výhody Chioskej mastichy

✓ Žiadne vedľajšie účinky počas užívania
✓ Dá sa užívať aj preventívne bez negatívneho vplyvu na orgány
✓ Čisto prírodné zloženie bez akýchkoľvek chemických prímesí
✓ Kombinuje sa s ďalšími účinnými prírodnými látkami pre zvyšovanie účinku

Chioská masticha na Slovensku

V súčasnosti  jediný certifikovaný eshop s Chioskou mastichou nájdete na stránke www.mastichashop.sk
Produkty z Chioskej mastichy:

Zobraziť produkty z originál Chisokej mastichy
0