Čo je to terapia mastichou

Terapia mastichou sa radí k alternatívnym spôsobom prístupov k zdravotným problémom. Mastichová terapia sa odporúča aplikovať predovšetkým pri nesprávnej činnosti tráviaceho traktu a žalúdka a pri starostlivosti o ústnu hygienu. Alternatívny prístup mastichovej terapie k týmto zdravotným ťažkostiam spočíva najmä v tom, že vykazuje čisto prírodné zloženie a odporúča sa kombinovať ju so zdravou životosprávou a zdravými stravovacími návykmi. Hlavnou zložkou pri terapii mastichou je originálna Chioská masticha, ktorá sa kombinuje s ďalšími účinnými prírodnými látkami pre zvyšovanie účinkov pri odstraňovaní zdravotných ťažkostí.

Chioská masticha sa vyznačuje predovšetkým silným antibakteriálnym pôsobením. Vďaka tomu je schopná eliminovať baktériu helikobater pylori, ktorá sa usadzuje v sliznici žalúdka a dvanástnika a je príčinou väčšiny žalúdočných ťakostí, akými sú: bolesti a kŕče žalúdka, pálenie záhy, výstup kyslých štiav zo žalúdka nahor, gastritída – zápaly žalúdka, žalúdočné vredy. K jej ďalším účinkom možno zaradiť antiseptické a antimykotické pôsobenie, vďaka čomu masticha vykazuje priaznivý vplyv na rôzne ekzémy a kožné problémy.

Pre koho je určená terapia mastichou

Terapia mastichou je určená predovšetkým pre tieto skupiny ľudí:

 • vyznávajú prírodný prístup k zdraviu
 • odmietajú akékoľvek vedľajšie účinky
 • liečba antibiotikami im nezabrala a hľadajú alternatívny spôsob
 • preferujú prírodnú liečbu a prevenciu

Masticha skúsenosti

Účinky terapie mastichou

1. Mastichová terapia tráviaceho traktu

Mastichová terapia tráviaceho traktu pôsobí predovšetkým na eliminovanie baktérie helikobakter pylori, ktorá je spúštačom zdravotných ťažkostí, akými sú:

 • bolesti a kŕče žalúdka
 • nafukovanie, reflux zo žalúdka
 • pálenie záhy
 • gastritída (zápaly žalúdka)
 • žalúdočné vredy

Odstránením príčiny t. j. premnoženej baktérie helikobakter pylori v organizme je možné sa postupne zbaviť všetkých menovaných problémov. Pre takúto terapiu mastichou odporúčame Kompletnú mastichovú kúru – určenú na elimináciu baktérie helikobakter pylori (užíva sa po dobu 50 dní).

2. Mastichová terapia vysokého cholesterolu

Terapia mastichou sa odporúča aj pri problémoch so zvýšeným cholesterolom a aterosklerózou.

V krajinách blízkeho východu a Grécka sa masticha používa na liečbu vysokého cholesterolu už niekoľko storočí s výbornými výsledkami. Je to prírodná terapia, ktorá chráni pred usádzaním cholesterolu v cievach a ich následným kôrnatením.

Boli uskutočnené viaceré vedecké štúdie s výsledkami, v ktorých sa preukázali priaznivé antioxidačné, protizápalové a antiateromatické vlastnosti mastichy, čo pôsobí pozitívne pri snahe o znižovanie sérových hodnôt tukov a cukru v krvi.

Zostavili sme preto kúru určenú na terapiu vysokého cholesterolu, ktorá obsahuje:

 • 2x Masticha Original – čistý mastichový prášok
 • jablčný ocot

Prečo sa rozhodnúť pre terapiu mastichou

Masticha štúdia

1. Antibiotiká vs. mastichová terapia

Ako prebieha liečba antibiotikami:

Liečba baktérie helikobakter pylori sa v medicínskom prostredí aplikuje jedine v tom prípade, že helikobakter spôsobuje pacientovi nejaké chronické ťažkosti (ako napr. bolesti žalúdka, či pálenie záhy). Po diagnostikovaní takýchto ťažkostí zapríčinených helikobakterom sa preferuje liečba kombináciou viacerých druhov antibiotík súčasne. V prípade, že nejakému pacientovi liečba predpísanými antibiotikami nezaberie, tak sa hľadá iné účinné antibiotikum pre odstránenie helikobaktera. Pri takejto forme liečby však hrozí nadužívanie antibiotikami, čo môže predstavovať neúmernú záťaž pre pečeň a obličky.

Ako prebieha terapia mastichou:

Terapia mastichou je vlastne užívaním produktov z mastichy podľa odporúčaného užívania pri jednotlivých zdravotných problémoch – zväčša 2 kapsule 3x denne. Vždy nalačno t. j. pol hodinu pred jedlom alebo dve hodiny po jedle. Užívanie Chioskej mastichy sa neodporúča kombinovať s liekmi určenými na blokáciu tvorby žalúdočných štiav tzv. inhibítory protónovej pumpy (Helicid, Nolpaza, Omeprazol…). U väčšiny pacientov ustúpia vonkajšie príznaky chorôb už po prvom týždni užívania Chioskej mastichy, avšak minimálna odporúčaná doba mastichovej terapie je jeden mesiac, aby došlo k úplnej eradikácii helikobaktera zo všetkých častí sliznice žalúdka a dvanástnika.

2. Výhody Chioskej mastichy

✓ Žiadne vedľajšie účinky počas užívania
✓ Dá sa užívať aj preventívne bez negatívneho vplyvu na orgány
✓ Čisto prírodné zloženie bez akýchkoľvek chemických prímesí
✓ Kombinuje sa s ďalšími účinnými prírodnými látkami pre zvyšovanie účinku

Chioská masticha na Slovensku

V súčasnosti  jediný certifikovaný eshop s Chioskou mastichou nájdete na stránke www.mastichaterapia.sk

Naša spoločnosť Masticha Terapia spolupracuje priamo s Asociáciou pestovateľov chioskej mastichy od ktorých získavame originálny mastichový prášok pre svoje ďalšie produkty. S obsahom tohto originálneho mastichového prášku sme vyvinuli produkty, ktoré majú originálnu receptúru. Výroba kapsúl prebieha na Slovensku.

Medzi hlavné produkty našej značky patrí:

 • Masticha Active unikátne spojenie mastichy a probiotickej kvasinky Saccharomyces Boulardii, originálna receptúra, vysoký účinok
 • Masticha Original – kapsuly s obsahom čistého mastichového prášku vyrobené na Slovensku. Výhodné 100tbl. balenie

Originálne produkty s obsahom chioskej mastichy dovážané z Chiosu:

0