Kešu pomazánka

5. apríla 2023 Zuzana Kucková Nátierky, Raňajky, Recepty

Kešu patria medzi najzdravšie orechy na svete. Inšpirujte sa výbornou nátierkou, ktorá je jednoduchá na prípravu a využiť ju môžete ako dip ku hlavnému jedlu, či zdravý snack. Recept je vhodný aj pre vegánov, chuťovo pripomína syr. Vyskúšate?

V sivej miske je krém z kešu orechov, na ňom je položená biela keramická lyžička. Miska je položená na drevenom stole, v pozadí je zelená bazalka a kešu oriešky.

Prečo by sme mali jesť kešu oriešky?

Kešu oriešky majú nízky obsah cukru a sú bohaté na vlákninu, srdcu zdravé tuky a rastlinné bielkoviny. Sú tiež dobrým zdrojom medi, horčíka a mangánu – živín dôležitých pre produkciu energie, zdravie mozgu, imunitu a zdravie kostí.

Orechy a semená sú považované za “antioxidačné veľmoci” a kešu orechy nie sú výnimkou.

Sú bohatým zdrojom polyfenolov a karotenoidov – dvoch tried antioxidantov, ktoré môžu pomôcť znížiť zápal a poskytnúť ochranu pred chorobami.

Kešu oriešky sú naservírované v sklenenej zaváraninovej nádobe.

Ingrediencie

  • 1 hrnček kešu orieškov natural
  • 2 pl lahôdkového sušeného droždia
  • rastlinné mlieko na rozriedenie
  • 1 čl cesnakového prášku
  • soľ podľa chuti

Postup

Kešu oriešky si na noc (alebo na 2-3 hodinky)  namočíme do vody. Vodu zlejeme a všetky ingrediencie vložíme do mixéra. Rastlinné mlieko pridáme podľa konzistencie. Mixujeme do hladka. Výborne sa hodí na čerstvé pečivo, alebo ako dip ku grilovanej zelenine.

Dobrú chuť.